מעבר לאתר המותאםלא מעורר השראה • דרעי לנוצרים: "מתחייב לחופש פולחן בירושלים"

קלמן טלר 8 Comment on לא מעורר השראה • דרעי לנוצרים: "מתחייב לחופש פולחן בירושלים"

מבחיל: שר הפנים אריה דרעי השתתף היום בטקס שנערך בבית הנשיא בעקבות ימי אידם של הנוצרים | בטקס התחייב דרעי: "מעולם לא הייתה בירושלים תקופה כזו של חופש דת לכל העדות" | ומה היתה תגובתו?

דרעי בטקס היום צילום: לע"מ
11:30
21.02.20
בנצי לייזרוביץ No Comments on נסיון פיגוע דקירה בירושלים: המחבלת נוטרלה

התכניות האחרונות

ארכיון תוכניות מוקלטות

גם בפייסבוק

היום ברדיו

[daily-schedule schedule=1]

פוסטים אחרונים

תגיות

הטקס שהתקיים היום בבית הנשיא לרגל יום אידם, השתתפו אישי כמורה נוצרים רבים. בטקס נכח גם יו"ר ש"ס, ‏שר הפנים אריה דרעי שאף נאם באירוע.

"אני מתחייב לחופש הדת והפולחן בירושלים בירת ישראל", אמר דרעי לכמרים והתחייב לפעליות חופשית בעיר הקודש ירושלים. דרעי המשיך ואמר, "מעולם לא הייתה בירושלים תקופה כזו של חופש דת לכל העדות, כמו בתקופה זו ובשנים אלו במדינת ישראל".

דרעי הוסיף: "השאיפה שלנו היא שלום בארץ הקטנה הזאת, הקדושה מכולם. השלום הוא לא מותרות – הוא הכרחי. צריך לעבוד קשה עבורו".

פנינו בשאילתה ללשכת השר דרעי באשר להשתתפותו, לדבריו וכמו כן, האם אכן השר תומך בהענקת חופש פולחן לנוצרים ופולחניהם בירושלים עיר הקודש והאם הם כוללים תמיכה בטקסים מבחילים המתקיימים בקבר דוד המלך ע"ה בעיר העתיקה, זו היתה תגובת השר: "שר הפנים, אריה דרעי, הוא האחראי מתוקף תפקידו על העדות בישראל. במשרד הפנים פועל אגף עדות שאחראי על העדות שכוללות בין השאר את העדה הנוצרית בישראל. מתוקף תפקידו הוזמן שר הפנים דרעי על ידי נשיא המדינה, לטקס בבית הנשיא המתקיים מדי שנה בתקופה זאת והוא נכח ונאם במקום כמתחייב מתפקידו".8 תגובות

מיין תגובות
 1. 8

  כל הכבוד שאתם מרימים את הכפפה! שכולם ידעו מי הם הנציגים ואיזה "מצווה" גדולה להצביע להם…

  1. זה בסדר גמור שדרעי היה שם.צריך לכבד כל אדם בפרט שזה חלק מהתפקיד.גם נוצרים ומוסלמים משתתפים בתקסים דתים יהודים ומכבדים אותנו כפי שאנחנו בפרט בחול.אז אנא תירגעו אוהבי מחלוקת ושנאה.

 2. 7

  כל הכבוד על הפירסום! שידעו כולם עם מי יש לנו עסק…

 3. 6

  הגיע הזמן להודות שהרב אריה דרעי מרבה שלום בעולם… אשריו ואשרי חלקו.
  לא תמיד צריך לחפש מה לא בסדר..

 4. 5

  שר בישראל חייב להיות ממלכתי, למרות שדעותיו שונות.

 5. 4

  בדיוק בגלל חובות תפקידים כאלו שלל הרבי מליובאוויטש את המושג חבר כנסת חבדי.

  עבודה זרה של ממש

 6. 3

  כול הכבוד על הפירסום…הרבה גדולי ישראל נפגשו עים הכמרים בעבר הרחוק משום שלום..אני מאמין שדרעי קיבל הסכמה מגדולי ישראל(גם אים לא מחבבים את דרעי כול המתלוננים תמיד,תלמדו זכות)

 7. 2

  אני ה' אלוקיך לא יהיה לך אלוקים אחרים על פני והשתחוויתם להם וחרא אף ה' ואבדתם מהרה מעל הארץ הטובה