מעבר לאתר המותאם
1

אחרי 55 שנה: גלריה ראשונה של הביקור ההיסטורי

דוד קליגר No Comments on אחרי 55 שנה: גלריה ראשונה של הביקור ההיסטורי

האדמו"ר ממונקאטש הגיע לביקור היסטורי בישראל לרגל שמחת נישואי נכדו ולאחר 55 שנה ישבות בירושלים • גלריה

23:08
02.06.20
צבי טסלר No Comments on העימות בין בנט לסימן טוב על מערך הבדיקות המתוחכם שירד לטימיון

התכניות האחרונות

ארכיון תוכניות מוקלטות

גם בפייסבוק

היום ברדיו

[daily-schedule schedule=1]

פוסטים אחרונים

תגיות

האדמו"ר ממונקאטש נחת אמש (ראשון) לביקור היסטורי בישראל לרגל שמחת נישואי נכדו ולאחר 55 שנה ישבות בירושלים.

הרבי נחת בנתב"ג שם חיכו לו ראשי ונכבדי החסידות בישראל שקיבלו את פניו בטרקלין מצדה.

קודם לכן במוצאי שבת האדמו"ר נפרד מהחסידים בניו יורק ובתוך דבריו הביע את התרגשותו לקראת המסע, הרבי סיפר שלפני למעלה משבעים שנה כבר היה בירושלים, אבל אז אלו היו ימים של צער ויגון. בתוך השנה להגעתם לארץ, נפטרה אמו הצדקת ע"ה בתו של הרבי בעל ה'מנחת אלעזר' ממונקאטש זצ"ל, באותו עת סבל הרבי גם ממחלה קשה בעיניו, וכך עזב את ירושלים ביתמות וביחידות. כעת לאחר שבעים שנים נתקיים "ריקם הלכתי ומלאה השיבני", "בבואי לעיר הקודש עם משפחה ברוכה זרע קודש, ועם עדה קדושה של חסידים ואנשי מעשה. הודו לד' כי טוב כי לעולם חסדו", אמר הרבי בהתרגשות.

למסעו של האדמו"ר, מצטרפים 500 חסידים מרחבי העולם ביום שלישי יעלה לקבר אמו הרבנית ע"ה, בתו של הרה"ק בעל ה'מנחת אלעזר' ממונקאטש זצ"ל, הטמונה בהר הזיתים.

כפי שכבר דווח ביום רביעי הקרוב תתקיים שמחת החתונה לנכד האדמו"ר, בהשתתפות אלפי חסידים מחצרות מונקאטש וביאלא, במרכז האירועים "האחוזה" בשדרות התעשיות 14 במודיעין . אוטבוסים ישנעו את החסידים מבית המדרש מונקאטש בירושלים וכן מבית המדרש מונקאטש בבני ברק לאולם השמחה.

שיאו של המסע ההיסטורי, יהיה בשבת הבאה – שבת פרשת ויחי – חזק. כאשר האדמו"ר ישבות בירושלים לראשונה מזה 55 שנה. כאשר הפעם הקודמת היתה בשנת תשכ"ד, אז ערך הרבי את התפילות והשולחנות בביהמ"ד מונקאטש. הטיש בליל שבת יתקיים בביהמ"ד ביאלא, כשהטיש יהווה מחזה נדיר ומיוחד של עריכת טיש משותף לשני האדמו"רים גם יחד, את הסעודה השלישית יערוך האדמו"ר בביהמ"ד של חסידות סלאנים ברחוב דורש טוב בירושלים,

קרדיט צילומים: הלל ל"ש, וארי ק.

מונקאטש (1)

מונקאטש (2)

מונקאטש (3)

מונקאטש (4)

מונקאטש (5)

מונקאטש (6)

מונקאטש (7)

מונקאטש (8)

מונקאטש (9)

מונקאטש (10)

מונקאטש (11)

מונקאטש (12)

מונקאטש (13)0 תגובות