מעבר לאתר המותאם

  עובד הרים טיל במשקל 620 ק"ג – והפך לנכה 

  יעקב גפן 1 Comment on עובד הרים טיל במשקל 620 ק"ג – והפך לנכה 

  עובד בחברה שסיפקה מארזים לטילים, נפצע לאחר שניסה לסדר טיל במשקל כבד | התביעה נדחתה, אך לאחר מאבק משפטי, הוא זכה והוכר כנכה

  טיל. אילוסטרציה צילום: Ministry of Defence/Flash90
  21:09
  27.11.21
  יעקב בלוך No Comments on בלעדי: זיץ מיוחד ומרגש עם ר' שמואל גריינמן

  התכניות האחרונות

  ארכיון תוכניות מוקלטות

  גם בפייסבוק

  היום ברדיו

  [daily-schedule schedule=1]

  פוסטים אחרונים

  תגיות

  תביעה: התובע, תושב אשדוד, כיום בן 48, עבד כמנהל פרויקטים בחברה שסיפקה פתרונות אריזה למשרד הביטחון. במסגרת עבודתו הוא מונה כמנהל פרויקט להתאמת אריזה לטילים. באחד הימים נוסה מארז חדש, ובמהלכו הונף טיל באמצעות מלגזה והונח במארז. על מנת לתקן במספר סנטימטרים את תנוחת הטיל – ניסה העובד להרים את קצה  הטיל, שמשקלו נאמד בכ-620 קילוגרם – בעוד ששניים מהעובדים דחפו את המארז תחתיו.

  תוך כדי הרמת הטיל, חש העובד כאב חד בגבו, אך מכיוון שלא הרשה לעצמו  להיעדר מהעבודה – הוא המשיך להגיע לעבודתו חרף הכאבים. לאחר 11 ימים פנה העובד לקבלת טיפול רפואי, הוא הופנה לצילום עמוד שדרה,  בוצעה לו זריקה והוא הונחה למנוחה  מוחלטת למשך 5 ימים.

  עקב התמשכות הכאבים הופנה העובד לסדרת בדיקות, במהלכן נמצא כי הוא סובל מבלט דיסק מרכזי, הוא טופל תרופתית וכן באמצעות טיפולי רפואה אלטרנטיבית  ומשככי כאבים.

  לאחר שבועות ארוכים בהם היה מושבת מעבודתו, במהלכן אף שקל לעבור ניתוח, הגיש העובד תביעה למוסד לביטוח לאומי (המל"ל), על מנת שיכיר באירוע כתאונת עבודה, ובו כנפגע בעבודה. לתדהמתו, דחה המל"ל את תביעתו, בטענה כי לא הוכח כי ארעה תאונה בעבודתו.

  בצר לו, פנה העובד לעו"ד חיים פרנק, העוסק בתביעות נזיקין  ותביעות נגד הביטוח הלאומי – אשר הגיש בשמו תביעה נגד החלטת המל"ל – תביעה  שנדונה בבית הדין האזורי לעבודה בבאר שבע.

  במסגרת הדיונים בבית המשפט, הסכימו הצדדים למנות מומחה רפואי. המומחה קבע כי קיים קשר סיבתי בין הפגיעה בגבו של העובד לבין האירוע בעבודתו, ובהתאם לכך ניתן פסק דין אשר קבע, כי על המל"ל להכיר באירוע כתאונת עבודה.

  ועדה רפואית של המל"ל קבעה לגבר 14.5% נכות, שבגינם קיבל פיצוי
  בסך 110,000 שקלים.

  בהסתמך החלטת המל"ל הגיש עוה"ד פרנק תביעה נוספת, לביהמ"ש השלום ברמלה –  הפעם נגד  החברה שהעסיקה את העובד ונגד חברת הביטוח שלה – בטענה, כי הן אחראיות על התרחשות  התאונה, מפני שלא נקטו באמצעי הגנה מספיקים לבטיחות במקום העבודה.

   בימים אלה הסתיים התיק בפשרה, לפיה חברת 'מנורה', שביטחה את החברה תפצה את העובד ב-250,000 שקלים נוספים.


  1 תגובות

  מיין תגובות