מעבר לאתר המותאם
1

לא רק מאסר: פיצוי כספי לנפגעות בפיגוע

בנצי לייזרוביץ No Comments on לא רק מאסר: פיצוי כספי לנפגעות בפיגוע

בית המשפט הצבאי ביהודה גזר על מחבלים שהפעילו מטען חבלה לשלם פיצויים על סך יותר מ-30,000 שח לשתי הנשים שנפגעו בפיגוע, זאת בנוסף לעונשי מאסר בפועל

מחבלים בבית סוהר צילום: וויסם נסאר, פלאש 90

התכניות האחרונות

ארכיון תוכניות מוקלטות

גם בפייסבוק

היום ברדיו

[daily-schedule schedule=1]

פוסטים אחרונים

תגיות

בית המשפט הצבאי ביהודה גזר על שלושה מחבלים שביצעו פיגוע בעזרת מטען חבלה לשלם לשתי הנשים שנפגעו בפיגוע תשלום פיצויים מצטבר על סך של יותר מ-30,000 ש"ח. הפיגוע אירע לפני כשנתיים וחצי, כאשר חוליה של שלושה מחבלים הפעילה מטען חבלה על ציר 60 בעת שמכונית ישראלית שיצאה מהיישוב עתניאל עברה במקום. שתי הנשים היהודיות שנסעו במכונית נבהלו לשמע הפיצוץ החזק שנגרם כתוצאה מהפעלת המטען, ולאחר שרכבן התמלא עפר ונפגע מרסיסים ברחו מהמקום והזעיקו את כוחות הביטחון.

בכתב האישום נכתב כי הנאשמים ניסו לגרום בכוונה למותן של הנשים, שלושתם הואשמו בכך, אחד הואשם גם בשותפות לייצור פצצה ואחר הואשם גם בשותפות לנשיאת, החזקת וייצור נשק.

בגזר הדין שניתן לפני שלושה חודשים במסגרת עסקת טיעון בין הצדדים, נגזרו על המחבלים עונשי מאסר שונים, וכן תשלומי פיצויים לנפגעות המצטברים לסכום של מעל 30,000 ש"ח, אשר הועבר לאחרונה לנפגעות.

בארגון חוננו מסרו כי הדבר מהווה חלק ממגמה הולכת וגוברת של נפגעי עבירה המעורבים בהליכים המשפטיים נגד המחבלים שפגעו בהם, גם כאשר מדובר בבית משפט צבאי. מעורבותם מסייעת להחמרת העונשים עם הפוגעים, ופעמים רבות נגעי העבירה אף זוכים לפיצויים כספיים על הפגיעה שעברו.

עו"ד חיים בלייכר מארגון חוננו שליווה את הנשים שנפגעו בפיגוע הדגיש כי הייחוד במקרה הנזכר בכתבה הוא סכומי הפיצויים הגבוהים שקיבלו הנפגעות, סכומים שניתנים בדרך כלל במקרה של פגיעה פיזית בפיגוע, שלא קרתה במקרה לעיל. חידוש נוסף הוא שעל המחבלים נגזרו עונשי מאסר משמעותיים בנוסף לפיצויים, לעומת פסיקות קודמות שכללו פיצויים לנפגעים, בהן הפחיתו למחבלים מעונשי המאסר בפועל.

"אנו רואים ערך בכך שהמחבלים נאלצים לשלם כסף בפועל לנפגעים", אמר בלייכר, והוסיף "יש בכך מסר כנגד המחבלים: בנוסף לכך שהם ישבו בכלא על מעשיהם, כספם שלהם ישמש לרווחת הנפגעים אותם רצו לשחוט רק בשל היותם יהודים. נמשיך לפעול בליווי נפגעי עבירה על מנת להחמיר בעונשם של המחבלים, וכן לגרום לכך שהמחבלים ישלמו בממונם על מעשיהם הנתעבים. אנו פועלים לכך שבמהלך ההליך המשפטי יעמדו אל מול עניי המערכת המשפטית נפגעי העבירה, ולא חלילה רחמים על המחבלים הרצחניים".0 תגובות