מעבר לאתר המותאם

כח העזר החדש למלחמה בטרור העפיפונים

בנצי לייזרוביץ No Comments on כח העזר החדש למלחמה בטרור העפיפונים

מחלקת הביטחון במועצה האזורית חוף אשקלון התחדשה עם חמישה נגררי כיבוי וטרקטורון כיבוי אחד. המטרה: להתמודד בצורה יעילה עם טרור העפיפונים ובלוני התבערה שנשלחים מרצועת עזה. במועצה מברכים את היחידה להתיישבות במשרד הביטחון ואת עמותת "מציל חיים" שסייעו ברכישת הנגררים ולארגון "קרן היסוד" שתרם את הטרקטורון

כיבוי אש צילום: יאיר הרוש
12:30
05.03.21
שלמה ריזל No Comments on ‏צרפת: מחבל חמוש בסכין ניסה לתקוף קונים במאפייה כשרה במארסיי – ונוטרל

התכניות האחרונות

ארכיון תוכניות מוקלטות

גם בפייסבוק

היום ברדיו

[daily-schedule schedule=1]

פוסטים אחרונים

תגיות

טרור העפיפונים ובלוני התבערה, שנשלחו מרצועת עזה, כילה בחודשים האחרונים דונמים רבים של שטחים חקלאיים ושמורות טבע באזור הדרום, לרבות באזור המועצה האזורית חוף אשקלון. לוחמי האש, העושים ימים כלילות בכיבוי השריפות, נדרשו עד כה להגיע עם הכבאיות לכל זירת שריפה תוך התמודדות עם תנאי שטח קשים. מהיום, ללוחמי האש מצטרף כוח עזר חשוב במיוחד: חמישה נגררי כיבוי שיפוזרו ביישובי המועצה האזורית חוף אשקלון. לפני כחודש הגיעו שני הנגררים הראשונים והיום הגיעו עוד שלושה נגררים נוספים וטרקטורון הכיבוי.

כל נגרר מצויד במיכל בעל קיבולת של 700 ליטר מים כולל זרנוק והפעלה בלחץ, שמופעל על ידי מנוע בנזין ולפי דרישות משרד הפנים. טרקטורון הכיבוי מחברת "פולאריס" מצויד במיכל מים עם קיבולת של 300 ליטר. כלי זה הוא בעל עבירות גבוהה בתנאי שטח קשים ומטרתו לתת מענה ראשוני.

"מטרת הנגררים והטרקטורון הוא להגיע למוקד השריפה ולתת את המענה הראשוני על מנת שהאש לא תתפשט. בכך, נוריד את המעמסה מלוחמי האש שגם ככה עסוקים", אמר שמוליק רז, מנהל מכירות בחברת "מרססי רז", שייצרה את הנגררים. לדבריו, המועצה האזורית חוף אשקלון היא הראשונה שמצטיידת בכלים אלה בכל אזור הדרום.

עובדי מחלקת הביטחון- קב"ט המועצה גדעון שרעבי, קב"ט מוסדות חינוך יגאל מצרפי ושרהל'ה סייג, רבש"צים מיישובי עוטף עזה שבמועצה וקצין העורף מהאוגדה רס"ן אלעד הורן, השיקו הבוקר את הנגררים החדשים. בטקס, שהתקיים בבת הדר, הרימו כוסית לחיי השנה החדשה תשע"ט והודו למי שסייע ברכישה.

קב"ט המועצה, גדעון שרעבי: "היום קיבלנו שלושה נגררים חדשים שמצטרפים לשני הנגררים החדשים שקיבלנו לפני כחודש וכבר נמצאים ביישובי עוטף עזה. תודה לחברת "האחים רז" ובראשם אלי רז, מנכ"ל החברה, על השירות האדיב והמהיר שניתן למועצה עד לקבלת הציוד. תודה למשרד הביטחון, משרד הפנים ולעמותת מציל חיים שסייעו ברכישת הציוד. תודה גם לארגון "קרן היסוד" שתרם את טרקטורון הכיבוי".0 תגובות