מעבר לאתר המותאם
1

ליברמן סייר בתרגיל צבאי בצפון: "ערוכים גם פה"

קובי פינקלר No Comments on ליברמן סייר בתרגיל צבאי בצפון: "ערוכים גם פה"

שר הביטחון אביגדור ליברמן סייר היום בצפון הארץ בתרגיל צבאי ואמר: "מדובר על תרגיל משולב של היחידות הכי טובות ומבחינת היכולת וכושר הביצוע אין ספק שמדובר בצבא הכי טוב במזרח התיכון כולו לפחות"

ליברמן בסיור צבאי צילום: אריאל חרמוני, משרד הביטחון

התכניות האחרונות

ארכיון תוכניות מוקלטות

גם בפייסבוק

היום ברדיו

[daily-schedule schedule=1]

פוסטים אחרונים

תגיות

שר הביטחון אביגדור ליברמן ביקר היום (שלישי) בתרגיל צבאי המתקיים בימים אלה בצפון הארץ. בביקור נכחו מפקד פיקוד צפון, אלוף יואל סטריק ומפקד זרוע יבשה, אלוף קובי ברק.

"אמנם תשומת הלב התקשורתית הציבורית עדיין בדרום", פתח ליברמן את דבריו, "אבל לא שכחנו אף לא לרגע אחד את הצפון. התרגיל שנכחתי בו הוא באמת מן המרשימים ביותר, לפחות ממה שלי יצא לראות. מדובר על תרגיל משולב של היחידות הכי טובות ומבחינת היכולת וכושר הביצוע אין ספק שמדובר בצבא הכי טוב במזרח התיכון כולו לפחות. כוחות שמסוגלים להגיע לכל נקודה ונקודה במזרח התיכון. אנחנו ערוכים גם פה, אנחנו עוקבים אחרי כל השינויים וכל האירועים גם בסוריה וגם בלבנון, וכמו שאמרתי, החוכמה היא להיות ערוך בשתי החזיתות כל הזמן, גם בדרום וגם בצפון".

במענה לשאלה על המצב בגבול הדרום אמר ליברמן: "כשאנחנו מדברים על העובדות בשטח יש ללא ספק ירידה דרמטית. גם המקרה של הירי אתמול מדובר כנראה באדם בודד שלא משויך לאף אחד ואי אפשר למנוע באופן מוחלט מקרה טרור בודד כזה או אחר. גם לגבי בלונים, כשאני רואה בתקשורת שיש בלונים בדרום ומתקשר לצה"ל, לפיקוד דרום, אומרים לי שנכון היו בלונים, אבל אלו בלונים בלבד ולא בלוני תבערה".

ליברמן אמר: "אין ספק שיש ירידה אבל זה לא מספיק, ולכן כל מה שאנחנו עושים ומה שחשוב באמת זה ליצור זיקה מוחלטת בין השקט הביטחוני לבין ההטבות הכלכליות. בסופו של דבר, צריך להבין שבהסתכלות על עוד 12 שנה, על מה אנחנו רוצים לראות בסוף, מה שאנחנו מדברים עליו זה שקט ביטחוני, ולכן חייבים גם להבין שהפונקציה של המצב הכלכלי, היציבות הכלכלית, גם מבטיחה שקט ביטחוני. אני שומע אין ספור דיבורים וסיפורים על ההסדרה של מדינת ישראל עם חמאס ואני חוזר ואומר, אנחנו אכן מדברים עם המצרים, עם האו"ם ועם הגורמים בזירה הבינלאומית. מבחינתי יש רק הסדרה אחת והיא המציאות בשטח, ואם רוצים להגיע לאיזושהי הסדרה כללית, אז תנאי מוגדר זה ההסדר בנושא שו"ן. אנחנו מתנהלים באופן חד צדדי בהתאם למציאות בשטח וכנראה כך גם יימשך."

בנוגע לדיווחים הטכנולוגים לפיהם האירנים חשפו מטוס חדש, אמר: "אני חושב שזו תגובה טבעית למצוקה כלכלית. האיראנים מרגישים מאוד לחוצים מהסנקציות האמריקאיות וגם בעיקר מהמשך הסנקציות וכתגובה לכך הם שולפים כל מיני סיפורים, אך גם אסור יותר מדי לזלזל".0 תגובות