מעבר לאתר המותאם
1

הפשיטה על טבריה: "ארבע משפחות התארחו בחמש אלף ש"ח"

בנצי לייזרוביץ No Comments on הפשיטה על טבריה: "ארבע משפחות התארחו בחמש אלף ש"ח"

במבצע ביקורת מטעם מס הכנסה, על צימרים וחדרי הארחה בשיאו של הקיץ | בביקורות, התגלו ב-13% מהעסקים אי דיווח אמת | מתי שמחירי הלינה נראו תמוהים, חוקרי מס הכנסה לא היססו להתקשר לאורחים ולבדוק מולם את האמת | מקבץ סיפורים מהביקור האחרון

צילום: פלאש 90
21:10
23.09.20
איתי גדסי No Comments on סקר חדש: הליכוד ממשיך להידרדר; יו"ר ועדת הקורונה גורפת 8 מנדטים

התכניות האחרונות

ארכיון תוכניות מוקלטות

גם בפייסבוק

היום ברדיו

[daily-schedule schedule=1]

פוסטים אחרונים

תגיות

בשיא הקיץ והחופש הגדול, מצאו להם זמן פקחי מס הכנסה להתלבש על הצימרים וחדרי הארחה בעיר טבריה. במהלך הפשיטה נערכו כ-118 ביקורות, מתוך כלל העבקים רק 13% לא היה דיווח כדין.

במהלך הביקורות הרבות, נשמעו מספר רב של הסברים, למה לא היה דיווח כדין: מבדיקת הספרים בווילת אירוח במושב כחל, נמצא כי ביום הביקורת קיבל בעל הווילה שני תשלומים בסך 14,900 ₪, שלא נמצא להם תיעוד כלשהו בספרי העסק. בעל הווילה אמר: "אישתי מטפלת ברישום והיא חזרה ביום שישי מאומן ועדין לא התפנתה לרשום את התקבולים".

הפקדה בסך 10,000 ₪ שהופקדה לחשבונה של בעלת צימר מחד-נס בעבור אירוח של שתי משפחות, לא נרשמו. בעלת הצימר "העסוקה" הסבירה: "לא הספקתי לרשום, מה אני יכולה לעשות?". בעליו של צימר בישוב מגדל סבר, מודה ועוזב ירוחם, אמר למבקרים כי לא רשם סך של 6,400 ₪ אותם קיבל במזומן בעבור אירוח של שתי משפחות בצימר שלו: "מודה שלא רשמתי פשוט לא התפניתי לזה".

מבדיקת ספר ההזמנות של צימרים בכפר זיתים, נמצא כי ארבע משפחות וארבעה ילדים שהתארחו בצימרים למשך חמישה ימים, שילמו 5,280 ₪ בלבד. הסכום הנמוך יחסית הדליק אור אדום אצל המבקרים, שערכו מיד בירור טלפוני עם הלקוחות, במהלכו הסתבר שהללו שילמו 13,000 ₪ בעבור האירוח.

בעלת הצימר עומתה עם המידע שהושג והודתה שלא הוציאה קבלה על יתרת הסכום בטענה: "התפקשש לי הרישום בדיוק הגיעה משפחה להתארח וברח לי מהראש". נחישותם של המבקרים הוכיחה עצמה גם בצימרים בחד נס, שם הופיעה המילה "בוטל" ליד אחת ההזמנות. המבקרים חששו שההזמנה לא באמת בוטלה היות שמדובר בתקופת שיא בתיירות והחליטו לאמת טלפונית את המידע מול האורח.

האורח סיבר את אזניהם ואמר כי הזמנתו לא בוטלה וכי הגיע להתארח בתאריך המצוין ואף שילם 1,020 ₪ בעד האירוח. בעל הצימר המופתע המשיך לדבוק בגרסתו וטען: "בטעות ביטלתי את ההזמנה הזו במקום הזמנה אחרת שהייתי צריך לבטל".

בבדיקה בספרי ההזמנות של צימרים במושב רמות נמצא ששתי משפחות שהתארחו בצימר שילמו סך של 1,600 ₪, שלא תועדו בספרי העסק. ההסבר שמסר בעל הצימר: "לא הייתי בבית! אני מורה דרך הייתי בחו"ל והילדים שלי קיבלו את הכסף ולא רשמו".

 0 תגובות