מעבר לאתר המותאם
1

החילוץ הדרמטי בתאילנד נמשך: שישה חולצו עד כה

שלמה ריזל 1 Comment on החילוץ הדרמטי בתאילנד נמשך: שישה חולצו עד כה

תאילנד: דרמת הענק שמסעירה את המדינה נמשכת ונראה כי בחסדי שמים, היא לקראת סיום | שישה ילדים חולצו מתוך המערה והחילוץ נמשך | וגם: הקשר הישראלי

הצוללנים בכניסה למערה צילום: מתוך הפייסבוק

התכניות האחרונות

ארכיון תוכניות מוקלטות

גם בפייסבוק

היום ברדיו

[daily-schedule schedule=1]

פוסטים אחרונים

תגיות

בשעה 14:00 שעון ישראל, החל מבצע החילוץ הדרמטי בתאילנד לחילוצם של 14 נערים ומדריכם שנעלמו במערת ענק במדינה ונמצאו לאחר למעלה תשעה ימים מורטי עצבים בהם שהו בעומק של למעלה משלשה קילומטרים.

למרות הסיכונים שבחילוץ, הוחלט בתאילנד לפעול מיידית לחילוץ הקבוצה, זאת לאור גשמים עזים שאמורים לרדת במקום בשעות הקרובות.

כלי תקשורת מכל העולם, כולל מישראל מלווים את החילוץ בשידורים חיים ונכון לשעה זו הצליחו המחלצים להוציא מהמקום שישה נערים.

השישה צעדו, צללו ושחו כ-3 ק"מ עם מסכות ומכלי חמצן, כששני צוללנים מלווים כל ילד. ההערכה הראשונית היתה שהילדים הראשונים יצאו מפתח המערה רק בשעה 17:00 שעון ישראל, אבל החילוץ התגלה בינתיים כקל יותר משחשבו ולכן חולצו הנערים מוקדם מהצפוי.

סך הכל שהו הנערים במקום כ-15 ימים ובימים האחרונים – מאז גילויים – הועברו להם מזון, שתיה ותרופות וצוללנים מהקומנדו הימי של תאילנד לימדו את הנערים, שאף אחד מהם לא ידע לפני כן לשחות, כיצד שוחים וצוללים.

מוקדם יותר פורסם, כי הילדים חולקו לארבע קבוצות: בקבוצה הראשונה ארבעת הילדים החזקים ביותר מבחינה פיזית, בכל אחת משתי הקבוצות הבאות נמצאים שלושה ילדים ובאחרונה שני ילדים ועוזר המאמן של קבוצת הספורט שלהם, שבמסגרת טיול שלה, הם הגיעו למערה.

כלל הילדים חובשים מסכות חמצן בעת שהם מובלים במעברים השונים במערה והם מסתייעים גם בחבלים שהותקנו במיוחד.

ואי אפשר בלי הקשר הישראלי – צבא תאילנד יכל לתקשר עם הניצולים ועם אנשיו בעומק המערה לאור התקנת תקשורת לוויינית של חברת תקשורת ישראלית שהתקינה במקום בהתנדבות את ציודה המיוחד.1 תגובות

מיין תגובות