- רדיו קול חי - https://www.93fm.co.il -

שר הביטחון לשעבר: להשלים את המיגון בצפון לפני שיהיה מאוחר

לקראת עימות אפשרי עם איראן או חיזבאללה, עלתה לה שוב סוגיית מיגון בתי החולים בצפון, מוסדות חינוך, תשתיות, מבני ציבור ועוד. תוסיפו לזה את דו"ח מבקר המדינה ותגלו אצבע קשה המאשימה את ממשלת ישראל בשאננות לכל מה שנוגע למיגון.

היום (ראשון) ערכו סיור חברי ועדת המשנה למוכנות העורף ברמת הגולן, מי שבלט בסיור היה שר הביטחון לשעבר שאולי מכיר טוב יותר מכל עמיתיו את הבעיות והפתרונות, יו"ר הוועדה ח"כ עמיר פרץ: ״אחריות המדינה להשלים את פערי המיגון הצפון תחילה ובשאר הארץ בהמשך, לפני שיהיה מאוחר מידי. לא אשקוט עד שנשיג זאת.״

ח״כ פרץ אמר בישיבה מיוחדת שהתקיימה בקצרין: ״ירדנו לשטח עם חברי ועדת המשנה למוכנות העורף שבראשותי. כאן, ברמת הגולן, הגענו לבחון במבט קרוב את פערי מיגון התשתיות הרגישות, הבתים ומבני הציבור.

אחריות המדינה להשלים את פערי המיגון הצפון תחילה ובשאר הארץ בהמשך, לפני שיהיה מאוחר מידי. לא אשקוט עד שנשיג זאת.

את עודפי הגבייה של השנים הקרובות צריך להקצות לטובת מטרה זו – זה עדיף מהפחתת המיסים בעשרות בודדות של שקלים בחודש אותם כלל לא נרגיש״

אל הביקור נתלוו מפקד פיקוד העורף אלוף תמיר ידעי, ראש המועצה המקומית קצרין דימיטרי אפרצב, ראש המועצה האזורית גולן אלי מלכה, מנכ״ל משרד הביטחון רוני מורנו, וכן, יו״ר ועדת החוץ והביטחון אבי דיכטר, וחברי הכנסת איל בן ראובן, אילת נחמיאס ורבין, שרן השכל, ומוטי יוגב.