מעבר לאתר המותאם

מזימת המיסיון: קונצרטים תמימים ברחבי הארץ

שלמה ריזל No Comments on מזימת המיסיון: קונצרטים תמימים ברחבי הארץ

סבב ארצי של להקה מיסיונרית מחו"ל מפיל בפח יהודים רבים | במודעות הקוראות לציבור להשתתף בקונצרט מופיעים סמלי העיריות המקומיות | ביד לאחים מכריזים על מלחמת חרמה בתופעה

אילסוטרציה

התכניות האחרונות

ארכיון תוכניות מוקלטות

גם בפייסבוק

היום ברדיו

[daily-schedule schedule=1]

פוסטים אחרונים

תגיות

בארגון הפעילים יד לאחים הנאבק בנגע המיסיון בארץ נדהמו לגלות בשבוע האחרון כי ציידי הנפשות המיסיונרים אימצו שיטה חדשה להגיע לכמה שיותר יהודים בניסיון להמיר את דתם לנצרות רח"ל.

ממידע שהגיע למוקד החירום של יד לאחים העלה כי להקה מיסיונרית הפועלת ברחבי העולם ומעלה קונצרטים בשפה הרוסית – שבהם משולבים מסרים מיסיונריים בוטים – הגיעה לארץ לסבב הופעות. על מנת לקרוץ לציבור הרחב מפרסמים המיסיונרים כי מדובר בהופעות מסובסדות. המיסיונרים אף הצליחו לרתום לעזרתם את הרשויות המקומיות שבתחומן יתקיים המופע וסמלי העיריות מופיעות על המודעות.

ביד לאחים מיהרו לפעול. צוותי הארגון עמדו מחוץ לבית יגאל אלון בצפת בו נערך ביום חמישי שעבר האירוע הראשון, וכן מחוץ למתנ"ס קהילתי בנתניה בו נערך ביום שני השבוע הקונצרט וחילקו חומרי הסברה המזהירים את הציבור מפני הסכנה המיסיונרית.

לדברי פעילי "יד לאחים" התוצאות היו טובות: "נחלנו הצלחה רבה. עשרות יהודים תמימים נמנעו מלהיכנס בגלל האזהרה שלנו כמו כן רבים נוספים יצאו מהם כאשר הקונצרט החל לאחר שהבינו שנפלו בפח המיסיונרי, לראות נטישה של יהודים רבים מעולי רוסיה שהופתעו לנוכח ההטפה המסיונרית שהתקיימה באולם קמים ויוצאים בפתאומיות. זה היה רגע מרגש מאוד, נצח ישראל לא ישקר".

ביד לאחים יצאו גם במלחמת מנע של הרגע האחרון בניסיון למנוע את קיום הקונצרטים באשדוד ובנצרת עילית – שאמורים להיערך במתחמים בעלי זיקה וחסות של העיריות. במסגרת זאת פנו ראשי יד לאחים אל הרשויות המקומיות בדרישה לדעת האם ניתן סיוע למופע המיסיונרי הנתעב. "כבר היו מקרים שהמיסיונרים השתמשו במעשי רמייה בלוגו של רשויות וארגונים רשמיים", הסבירו ביד לאחים. "אם המיסיונרים השתמשו ללא אישור בסמלי העיריות – נבקש מהעיריות השונות להתנער מהאירועים ובמקביל לנקוט נגד המיסיונרים הליכים פליליים מתבקשים". אך אם הבדיקה תעלה כי המופע המיסיונרי זכה לשיתוף פעולה מצד הרשויות, "נכניס לעובי הקורה כל גורם רלוונטי וננקוט בכל הכלים הלגיטימיים על מנת לבלום את המסע המיסיונרי" לא ניתן שדבר כזה יתקיים במדינת היהודים.0 תגובות