מעבר לאתר המותאם
1

עולו והתכנשו להילולה דבעל התניא

חיים כץ No Comments on עולו והתכנשו להילולה דבעל התניא

אלפים הגיעו בשבוע האחרון, לעיר האדיטש שבאוקראינה, להשתטח באוהל ציונו הק' של בעל התניא – רבי שניאור זלמן מלאדי זיע"א מייסד חסידות חב"ד.

19:03
03.07.20
דוד קליגר No Comments on 'שירין ורחשין': התוכנית המלאה בהגשת מב"ד לפרשת חקת-בלק • האזינו

התכניות האחרונות

ארכיון תוכניות מוקלטות

גם בפייסבוק

היום ברדיו

[daily-schedule schedule=1]

פוסטים אחרונים

תגיות

מאות רבות מהעולים להשתטח ביומא דהילולא זו, אף יישארו לשבות במקום במהלך השבת הקרובה פרשת וירא. בעבור רבים מהמשתתפים, מדובר במנהג של קבע זה שנים רבות לעשות את השבת הסמוכה ליום ההילולא של בעל התניא, בצלו הגדול, במקום בו חלקת מחוקק ספון.

בשנים האחרונות נעשה מקום מנוחתו של בעל התניא בהאדטיש, לאבן שואבת לרבבות יהודים מכל העולם, במהלך כל ימות השנה. הדבר התאפשר במיוחד לאור העובדה שהמקום עבר התחדשות ותנופה אדירה. אם בבניית ההיכל הגדול הניצב במרומי בית הקברות היהודי, אשר בו לצד בית המדרש המפואר ועצום הממדים, גם מטבח מאובזר וחדרי אוכל רחבי ידיים.

לכל אלו התווספו בשנתיים האחרונות, עשרות רבות של חדרי אירוח עשירים ומטופחים, ברמה שאינה נופלת ממיטב בתי המלון באוקראינה. חדרי האירוח נמצאים בצמידות למתחם ההיכל הגדול ומאפשרים למתארחים בהם נגישות קלה ומיידית לכל חלקי האתר. על כל מלאכת ההקמה והניהול של המקום ומנהל הציון , אחראי הרב שניאור דייטש .

מן הראוי לציין עוד, כי המקום נמצא תחת כשרותו המהודרת והקפדנית של הרב מאיר סירוטה, אשר תחת אחריותו נמצא גם העירוב שהותקן במקום זה מכבר, ומאפשר תנועה נוחה גם במהלך יום השבת.

תהיה נשמתו הגדולה של בעל ההילולא, מליצת זכות ויושר בעבור כל קהל עדת ישראל.0 תגובות