מעבר לאתר המותאם
1

נשיא ועידת רבני אירופה במכתב לראה"מ השוודי: "הגיעה העת לעשות"

שלמה ריזל No Comments on נשיא ועידת רבני אירופה במכתב לראה"מ השוודי: "הגיעה העת לעשות"

בעקבות גילויי אנטישמיות הולכים וגוברים, כתב נשיא "ועידת רבני אירופה" הגר"פ גולדשמידט מכתב חריף לראש ממשלת שבדיה, סטפן לופן ובו פרש לפניו את מדרג האנטישמיות בו מדינתו מובילה: "הגיעה העת להפסיק לדבר ולטפל באנטישמיות במדינתכם; אנו דורשים לשמוע מכם ישירות מה בדעתכם לעשות"

נשיא ועידת רבני אירופה הרב פנחס גולדשמידט
הגר"פ גולדשמידט צילום: אלי איטקין

התכניות האחרונות

ארכיון תוכניות מוקלטות

גם בפייסבוק

היום ברדיו

[daily-schedule schedule=1]

פוסטים אחרונים

תגיות

נשיא "ועידת רבני אירופה", הגאון רבי פנחס גולדשמידט, כתב לראש ממשלת שבדיה, סטפן לופן, מכתב כואב בעקבות האירועים האחרונים במדינתו ששיאם השלכת בקבוקי תבערה לעבר בתי כנסת.

"'ועידת רבני אירופה', כפי שאתם עשויים לזכור מהתכתבותנו בעבר" כתב הרב "פועל למען הקהילות היהודיות באירופה במגוון נושאים ובראשם: ההגנה על האינטרסים היהודיים הדתיים והמלחמה באנטישמיות. מטרתנו היא להבטיח שהקהילות היהודיות באירופה יוכלו לפרוח בחברה אירופית פתוחה וסובלנית. בעקבות ההתקפות האחרונות על הקהילה היהודית בגטבורג ומאלמו, אנו דורשים להיפגש עמכם כדי לדון בשאלה כיצד הממשלה השבדית מגינה על הקהילה היהודית. למיטב ידיעתנו, שוודיה היא המדינה היחידה באירופה שיש בה גילויי אנטישמיות ציבוריים המביאים להתקפות אלימות נגד הקהילה היהודית וליוזמות חקיקה נגד מצוות הדת היהודית; שחיטה וברית מילה".

במכתב חריף וכואב המשיך הרב לפרט ללופן כי "18,000 יהודי שבדיה חיים בחוסר אונים מול ההתקפות אנטישמיות ובתחושה קשה של העדר תגובה לחלוטין או חלקית של ממשלת שוודיה. ישנם מקרים רבים של התעללות ביהודים, בקהילת גטבורג נאמר לנו באחרונה כי 'זה מאבק מתמיד לחיות חיים נורמליים, ולא להיכנע לאיומים, איננו חשים כאן בטוחים'".

"באופן מדאיג ביותר, מרכז שמעון ויזנטל בלוס אנג'לס פרסם אזהרת מסע ליהודים לפני כמה שנים 'בשל כישלון של גורמים רשמיים לפעול נגד הטרדות סדרתיות של יהודים במאלמו'"

"מר לופן" כתב הגר"פ גולדשמידט "איזו מדינה אחרת באיחוד האירופי מאפשרת את הטרדת אזרחיה עד כדי כך שמכון מכובד יפרסם אזהרת מסע ליהודים!? – אני מאמין שהחשש שמא תואשם בחוסר סובלנות כלפי מוסלמים, בעיקר פליטים, שיתק את ממשלתך אך הביא לעלייה מתמשכת בהתקפות אנטישמיות".

"לצערנו, לא זכינו לכל תגובה לאחר המכתב המפורט שהעברנו לשר הפנים דאז, אנדרס יגמן. גם הסירוב להיפגש עמנו כבקשתנו מסמל את סירובה המתמשך של ממשלת שבדיה להתמודד עם בעיות האנטישמיות – הגיעה העת להפסיק לדבר ולטפל באנטישמיות במדינתכם; אנו דורשים לשמוע מכם ישירות מה בדעתכם לעשות".0 תגובות