מעבר לאתר המותאם  ראשי "שובו" אצל גדולי ישראל: "מהפכת קודש בחינוך ילדי ישראל"

  שלום בידרמן No Comments on ראשי "שובו" אצל גדולי ישראל: "מהפכת קודש בחינוך ילדי ישראל"

  לקראת פתיחת שנה"ל תשע"ח נכנסו נשיא 'שובו' חבר ביה"ד לונדון מראשי 'ועידת רבני אירופה' הגר"י אברהם שליט"א והמנכ"ל הרב חיים מיכאל גוטרמן למעונם של גדולי התורה והחסידות והציגו בפניהם סקר חדש המלמד כי מחצית מהאוכלוסייה היהודית בישראל מבקשים להעניק לילדיהם חינוך יהודי טוב יותר

  23:27
  17.10.21
  איתי גדסי No Comments on ח"כ וולדיגר לח"כ אורבך: "יש למנוע גניבת חוקים חדשים"

  התכניות האחרונות

  ארכיון תוכניות מוקלטות

  גם בפייסבוק

  היום ברדיו

  [daily-schedule schedule=1]

  פוסטים אחרונים

  תגיות

  "אתם עושים עבודת קירוב אדירה. זוהי מהפכה בחינוך ילדי ישראל. אלפי המשפחות שלא טעמו טעמה של תורה ומצוות שבת וחג זוכים לקבל את המירב שאפשר עפ"י מה שהתווה מייסד 'שובו' הגאון הגדול רבי אברהם פאם זצ"ל, ויבדלח"א גדולי ישראל שליט"א באר"י ובחו"ל. בזכותכם מוקמים בתים נאמנים לה' ולתורתו אשרי חלקכם – כך אמר נשיא מועצג"ת מרן האדמו"ר מויז'ניץ שליט"א לראשי רשת החינוך והקירוב 'שובו' שע"י החינוך העצמאי, הנשיא הנכנס הגאון רבי יונתן איברהם שליט"א חבר ביה"ד לונדון ומראשי 'ועידת רבני אירופה' ומנכ"ל הרשת הרב חיים מיכאל גוטרמן שנכנסו למעונם של גדולי התורה והחסידות, לקבל את ברכתם, עידודם והכוונתם לקראת פתיחת שנה"ל תשע"ח.

  את ביקורם פתחו במעונו של מרן שר התורה הגר"ח קניבסקי שליט"א. במשך דקות ארוכות סיפרו ראשי 'שובו' למרן שליט"א על מפעל הקירוב והחינוך ועל התוצאות הנפלאות שהם רואים בחינוכם של ילדי ישראל וההשלכות החיוביות בשמירת שבת ומועדים ובכשרות עליהם ועל משפחותיהם. הגר"י איברהם סיפר למרן הגר"ח על הסקר שביקש לערוך בטרם קיבל על עצמו את עול נשיאות הארגון, ולפיו 50% מאוכלוסית ההורים בישראל, שהם עשרות אלפי הורים, עולים ותיקים, המבקשים חינוך יהודי טהור לידיהם. מרן שליט"א בירך בחום את ראשי 'שובו' בברכת 'ברכה והצלחה' ואמר ש"יש להמשיך ולהתפלל לבורא עולם וכך זוכים להצלחה".

  לאחר מכן נכנסו ראשי 'שובו' למעונו של מרן ראש הישיבה הגראי"ל שטינמן שליט"א לאחר תפילת ערבית. מרן שליט"א קיבלם במאור פנים. הגר"י איברהם והרב גוטרמן סיפרו למרן שליט"א על מוסדות וכיתות נוספות שהוקמו לקראת שנה"ל הבעל"ט ועל המהפכה שעושים הילדים, ילדי הדור השני לעולים ממדינות חבר העמים, ילדי העולים מצרפת, וילדי עמך בית ישראל, בקרב בני משפחותיהם. מרן שליט"א בירכם בברכת שנה טובה והצלחה רבה.

  שעה ארוכה נועדו ראשי 'שובו' עם ראש ישיבת 'סלבודקא' וחבר מועצג"ת הגאון הגדול רבי משה הלל הירש שליט"א במעונו. הגרמ"ה התעניין מאוד בפרטי פרטים בכל עבודת 'שובו' בישראל. ראשי 'שובו' סקרו בפני ראש ישיבת סלבודקא בהרחבה את הפריסה הארצית של עשרות בתי הספר היסודים והעל יסודים ברחבי הארץ בהם לומדים כיום על 6500 תלמידים כ"י. הגרמ"ה שליט"א שמע בסיפוק רב על מאות התלמידים הממשיכים במוסדות תורה בתום לימודיהם בבתי הספר היסודי ועל המהפך בחייהם של בני משפחותיהם הזוכים לראות עולמם בחייהם.

  "ביקרתי בקראקא – סיפר הגר"י איברהם שליט"א – עם משלחת מקהילתי 'תורת חיים' בלונדון ומארה"ב. במהלך השבת נכנסנו לביה"כ העתיק. עוד אנו מתפעלים מהיופי וההדר ומבקשים תפילה נכנסה קבוצה גדולה של בני נוער ישראלים, ולצערי הרב תוך כדי חילול שבת בצילום וכו'. ניגשתי אליהם ואמרתי להם: 'ראשית, יפה שבאתם ואנו מקבלים אתכם באהבה. יש לי בקשה אחת אליכם. בואו ונאמר פסוק אחד מהתורה, מהתפילה, לזכרם של אלו שהתפללו כאן והובלו אל מותם הי"ד. כל התלמידים נעמדו כאחת. מדריכת הקבוצה נזדעקה: 'בלי כפיה'! הייתה דממה באולם בית הכנסת. איש לא השיב לה. פתחתי ואמרתי: 'שמע ישראל…" – רבש"ע, אמר הגר"י איברהם להגרמ"ה הירש כשהוא נשנק מדמעות – "הם לא ידעו להמשיך את הפסוק שכל ילד בעם ישראל יודע. זה רק ממחיש את החשיבות שבעבודת הקודש של 'שובו' וכך אני מתייחס לזה מאז הטילו עלי גדולי ישראל באמריקה – זוהי שליחות להצלת ילדי ישראל".

  הרב גוטרמן פירט בפני הגרמ"ה שליט"א את מסקנות הסקר המיוחד שהזמין 'שובו' לבקשת הגר"י איברהם ובו ממצאים מעודדים במיוחד על אודות 50% מאוכלוסיית ישראל המבקשים להעניק לילדיהם חינוך יהודי כדוגמת רשת 'שובו', כשהפוטנציאל האדיר הוא הכפלת 6,500 משפחות שבניהם לומדים ומתחנכים בשובו, ל-65,000 משפחות. "זוהי המהפיכה העומדת לפתחנו וזו הזכות האדירה לקחת חלק במשימת קודש זו'".

  הגרמ"ה הירש שליט"א שהתעניין מאוד בממצאי הסקר שביצע מכון 'רפי סמית' בירך את ראשי 'שובו' ואיחל להם הצלחה. אלפי המשפחות שכבר עשו את דרכם לחיק היהדות הם עדות חיה לפעילות החשובה שלכם ובעז"ה תמשיכו להוסיף כהנה וכהנה בהצלחה רבה'.

  את ביקורם סיימו ראשי 'שובו' במעונו של נשיא מועצג"ת מרן האדמו"ר מויז'ניץ שליט"א. הגר"י איברהם ביקש את ברכת הרבי שליט"א לתלמידים ולסגל. "ראינו את דמעותיהם של התלמידים שזכו לחוות שבת על טהרת הקודש לאחר שהחלו ללמוד ב'שובו' ואנו חדורי תחושת שליחות לקיים 'שובו אלי ואשובה אליכם'. הרבי שליט"א בירכם בלבביות רבה; 'אתם זוכים לבצע מהפיכה ועוד תזכו למהפיכה בקנה מידה גדול יותר להשיב לב בנים אל אבותם. לשנה טובה תכתבו לחיים טובים מלאי סיפוק ועשיה למען כלל ישראל".

  צפו בתמונות של ראשי 'שובו' אצל גדולי ישראל, ממצלמתו של אלי איטקין. צילום וידיאו ועריכה – דובי קורן.  0 תגובות