מעבר לאתר המותאםאייכלר בהצעת חוק: לבטל את "שכר שבת" על עבודה בשבת

איתי גדסי No Comments on אייכלר בהצעת חוק: לבטל את "שכר שבת" על עבודה בשבת

בתגובה לחילולי השבת ברכבת: ח"כ הרב ישראל אייכלר יגיש הצעת חוק למנוע "שכר שבת" על עבודה בשבת • אייכלר: "זו הדרך לבלום את דריסת שארית הצביון היהודי של מדינת ישראל"

ח"כ ישראל אייכלר צילום: הדס פרוש, פלאש 90
23:47
29.03.20
אשר גרייבר No Comments on המטפל אליקים ביננשטוק ובנו נתנאל זועקים: "רפאינו" • האזינו

התכניות האחרונות

ארכיון תוכניות מוקלטות

גם בפייסבוק

היום ברדיו

[daily-schedule schedule=1]

פוסטים אחרונים

תגיות

בעקבות חילולי השבת הנמשכים בפרהסיה הישראלית כששוב חברה ממשלתית – רכבת ישראל ומשרדי התחבורה והעבודה, הם שאחראים לחילולי שבת מחפירים הפוגעים בצביונה היהודי של מדינת ישראל, יוזם הרב ישראל אייכלר חוק שיבלום את התפשטות התופעה המבישה של "שכר שבת" המפתה עובדים לחלל שבת.

כזכור, בשבוע שעבר פורסמו הנתונים על חילולי השבת הצפויים ברכבת ישראל. בעקבות הפרסומים שלחו חברי וועדת השבת מכתב לראש הממשלה ובו הם קוראים לו לעצור את עבודות התשתית של רכבת ישראל המתוכננות לעיצומה של השבת, בניגוד לסיכומים וההבטחות המושתתות על הסטטוס קוו ושמירת השבת במרחב הציבורי. "חילולי השבת פוגעים בקיומה של ארץ ישראל" כתבו.

למרות הבקשה הדחופה, ביצעה רכבת ישראל את העבודות כמתוכנן. עם צאת השבת הודיע חבר הוועדה ח"כ הרב ישראל אייכלר כי הגיע הזמן "לתפוס את השור בקרניו" זהו שכר הפיתוי לחילולי שבת. "הגיע הזמן לעבור ממחאה לחקיקה"

על פי הצעת החוק החדשה של  ח"כ הרב אייכלר ייאסר על המגזר הציבורי והחברות הממשלתיות לשלם "שכר שבת" שמגיע עד לארבע מאות אחוזים – בגין שעת עבודה בשבת. "עלינו להגן על עובדים שומרי שבת ולסייע גם לאותו עובד שהוא לאו דווקא שומר תורה ומצוות, להישאר בביתו. גם הוא היה רוצה בכל מאודו לשמור על אווירת השבת כמסורת אבותיו. בגלל הפיתוי הכלכלי הכבד שמגיע לפעמים גם לפי ארבע מהשכר הרגיל, הוא שובר את המסורת עליה חונך והופך ל"עבד של שבת". כך המדינה פוגעת בצביון היהודי שכל אזרח יהודי, היה רוצה להעניק גם לילדיו. לא מדובר במגזר הפרטי אלא במגזר הציבורי המשלם "שכר שבת" מכספי מיסים שלנו. זה מתרחש תחת אחריותה וסמכותה וכספה של "מדינה יהודית".

בדברי ההסבר להצעת החוק ח"כ הרב אייכלר מפריד בין קדושת השבת לבין המאבק על שמירת הסטטוס קוו של הצביון היהודי בשבת. "הציבור החרדי והדתי יודע לשמור את השבת כדת וכדין. על פי ההלכה גם עישון סיגריה או בישול בשבת בבית הפרטי הינו חילול  שבת דאורייתא. על אחת כמה וכמה נסיעה ברכב פרטי בפרהסיה ברחוב. כל יהודי חייב באופן אישי, לשמור שבת. "ושמרו בני ישראל את השבת וכו'". מי שמורד בחוקי התורה, שום חוק לא ירתיע אותו, בחייו הפרטיים. אך כאשר הנושא הוא צביונה היהודי של "המדינה היהודית", אסור למדינה לשלם "שכר שבת" ולעודד עבדות בעבודה בשבת. יש למעלה ממיליון שומרי שבת משלמי מיסים בארץ ואסור להשתמש בכספם לעודד עבודה בשבת.

"אני מצפה שאל המאבק הזה יצטרפו כל המסורתיים הרואים את עצמם נציגי העם היהודי מכל המפלגות. כל מי שהמסורת והצביון היהודי, חשובים לו ראוי שיושיט יד על מנת לבלום את שיירת המשאיות הדורסות את הצביון היהודי בשבת" – אמר ח"כ הרב אייכלר.

לדבריו: "לציבור החרדי בארץ ישראל יש מספיק מאבקים הנוגעים אל היכולת שלנו לקיים חיים יהודיים על פי ההלכה ושמירת התורה בטהרתה. אנחנו עומדים במערכות קשות, כדי למנוע מאויבי היהדות לא יצליחו לפגוע בנו בכל תחומי החיים. יהודי דתי לא יעבוד בשבת, גם אם השכר יגדל באלף אחוזים. אך כאן מדובר בזכות לנוח מעבודה בשבת, גם של עובדים שאינם שומרי שבת. כל יהודי שחש קירבה למסורת ורצון לראות איזו זיקה יהודית במדינה, מוטלת עליו החובה למנוע עבודת עבדים בשבת. יהודי מחויב להעניק חופש בשבת גם לבעלי חיים: "וביום השביעי תשבות למען ינוח שורך וחמורך". על אחת כמה וכמה שאסור להעסיק עובדים יהודים בשבת.

על מנת שהצביון היהודי יישמר, למרות המשטר החילוני, נגיש הצעת חוק שתפסיק את הפיתוי הכלכלי של "שכר שבת" שבאמצעותו גוררים יהודים לחלל את השבת במרחב הציבורי". אמר.0 תגובות