מעבר לאתר המותאם
  1

  שר הביטחון החליט: שמעון אלקבץ ינהל את גל"צ

  עמית דניאל No Comments on שר הביטחון החליט: שמעון אלקבץ ינהל את גל"צ

  שר הביטחון החליט: שמעון אלקבץ יפקד על תחנת הרדיו הצה"לית

  18:10
  28.01.21
  ישראל רובין No Comments on היועמ"ש מנדלבליט: "כוחם של נבחרי הציבור אינו אבסולוטי"

  התכניות האחרונות

  ארכיון תוכניות מוקלטות

  גם בפייסבוק

  היום ברדיו

  [daily-schedule schedule=1]

  פוסטים אחרונים

  תגיות

  שר הביטחון, אביגדור ליברמן, החליט למנות את שמעון אלקבץ למפקד גלי צה"ל. ההחלטה התקבלה בתום סדרת ראיונות שקיים שר הביטחון עם שלושת המועמדים שהגיעו לשלב המיונים הסופי על פי המלצת ועדת האיתור, מאיה להט-קרמן, יהושוע מור-יוסף ואלקבץ.

  אלקבץ, בן 51, שימש בעבר ככתב גלי צה"ל בדרום וכעורך בדסק החדשות של התחנה. לאחר מכן הקים וניהל את רדיו דרום, רדיו תל אביב, רדיו ירושלים ורדיו גלי ישראל. בהמשך היה ראש מנהל התרבות במשרד התרבות, מנהל הרדיו בקול ישראל ועורך ראשי של רשות השידור. אלקבץ משמש כיום כמנהל הרדיו בתאגיד השידור הציבורי.

  אלקבץ צפוי להיכנס לתפקיד בתחילת חודש ספטמבר, ולהחליף את המפקד הנוכחי, ירון דקל.

  שר הביטחון, אביגדור ליברמן אמר: "שמעון אלקבץ הוא בעל ניסיון מגוון ועשיר בתקשורת ובניהול בתחום התקשורת. לכן הגעתי למסקנה, כי בעת הזו הוא האדם המתאים ביותר להוביל את גלי צה"ל אל מול האתגרים שניצבים בפני התחנה בעולם התקשורת. אני מבקש להודות לוועדת האיתור בראשות אלוף (מיל') יפתח רון-טל, ולחבריה הוועדה השופטת בדימוס שרה פריש, ראש אכ"א אלוף מוטי אלמוז, נציב שירות המדינה לשעבר שמואל הולנדר והעיתונאי שמעון שיפר, שביצעה עבודה מעמיקה ורצינית, ולשאר המועמדים. אני מאחל הצלחה לשמעון אלקבץ".

  שמעון אלקבץ מסר: "אני מודה לשר הביטחון אביגדור ליברמן על האמון והבחירה בי, ולחברי ועדת האיתור בראשות יפתח רון-טל על המלצתם המפרגנת והחד משמעית. אני בא באהבה ומאהבה לגלי צה"ל, וזו סגירת מעגל מרגשת עבורי. הייתי כתב גלי צה"ל בדרום וברצועת עזה, ובמשך שנים ערכתי את יומני הבוקר של התחנה. גלי צה"ל הייתה ועודנה קול ברור וחשוב מאין כמותו בשידור הציבורי בישראל, והיא תמשיך להיות כזו".

  שרת התרבות והספורט, ח"כ מירי רגב, בירכה על מינויו של שמעון אלקבץ למפקד החדש של תחנת הרדיו גלי צה"ל. "אין לי ספק שעידן חדש יחל בגלי צה"ל. עידן של איזונים נכונים בין מזרח ומערב, בין מרכז ופריפריה. מאחלת לשמעון אלקבץ הצלחה רבה בתפקידו. שמעון הוא אדם ראוי עם איכויות ובעל ניסיון עשיר בתחום התקשורת – ניסיון שיסייע לו לעמוד בהצלחה מול האתגרים הניצבים מולו. אני סמוכה ובטוחה כי רוחות של שוויון וצדק ינשבו עתה בגלי צה"ל", אמרה הבוקר השרה רגב.  0 תגובות