מעבר לאתר המותאם
1

צפו • נתניהו על התקשורת: "יש כאן ניסיון לייצר אש מלאכותית"

עמית דניאל 1 Comment on צפו • נתניהו על התקשורת: "יש כאן ניסיון לייצר אש מלאכותית"

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, עונה לשאלות הקשות ומשיב אש להכפשות בתקשורת נגדו: "לוקחים דבר שאין לו כל קשר אלי ורואים אותי 'עולה ויורד' עם הצוללות במטרה לייצר כאילו פרשייה. מכירים את השיטה הזאת, שיטה ממש סובייטית, אומרים לי 'מיקי גנור', לא יודע מי זה מיקי גנור, לא פגשתי אותו בחיים שלי"

12:50
12.07.20
איתי גדסי No Comments on ר"ע ביתר לראה"מ: "מנה את השר דרעי לפרויקטור הקורונה במגזר"

התכניות האחרונות

ארכיון תוכניות מוקלטות

גם בפייסבוק

היום ברדיו

[daily-schedule schedule=1]

פוסטים אחרונים

תגיות

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, אומר: "לסכן את ביטחונה של מדינת ישראל כדי לנסות להפיל ראש ממשלה זה דבר חסר אחריות". בריאיון מקיף ונוקב לאלירן טל ושמעון ריקלין בערוץ 20, התייחס נתניהו לפרשת הצוללות, לחקירות ולתהליך המדיני ויחסי ישראל ארה"ב.

"אנחנו בעיצומו של קמפיין תקשורתי חסר תקדים שמטרתו להכפיש אותי בהאשמות ריקות ובמטרה להחליף את השלטון", אמר והתייחס לחקירות שניים ממקורביו, שלמה פילבר ודוד שמרון ואמר: "לגבי דוד שמרון ושלמה פילבר, אני מכיר אותם כאנשים ישרים, אנשים ערכיים ואין לי שום ספק שלא יהיה שום דבר שייצמד להם. שום דבר".

"וחוץ מזה, אדם נחקר, הוא לא אשם. דבר שני, אין שום קשר בדברים שלהם אלי וגם אומרים את זה. שום דבר. גם משרד המשפטים אומר, גם לגבי אלוביץ ובזק. משרד המשפטים קבע: 'במסגרת תפקידו כשר התקשורת, ראש הממשלה לא קיבל החלטות שנויות במחלוקת לפני שגובשה חוות הדעת לגבי ניגוד עניינים, לא הייתה החלטה שהטיבה עם בזק באופן ספציפי שניתן היה להצביע עליה או כזו שעשויה להיות נעוצה בפגם של ניגוד עניינים". לא אני אמרתי את זה. משרד המשפטים אמר".

ראש הממשלה נשאל האם ידע על הקשרים בין אלוביץ לפילבר והשיב כי אינו יודע אם בכלל ישנם קשרים. "לגבי פרשת הצוללות, היועץ המשפטי בעצמו אמר בצורה מפורשת שאין חשדות נגדי פה, אין חשדות נגדי שם. זה לא מונע מהתקשורת לבוא בכל העוצמה שלה ולעשות מזה פרשיות מנופחות, כמו שזה קרה עם 'ביביטורס', או הבקבוקים או רהיטי הגן, כשזה מתברר אחר כך כלא כלום אין כותרות, בקול דממה דקה נגנז. גם זה ייגנז".

"אבל, המקרה הזה שונה, כי במקרים האחרים אמרתי 'לא יהיה כלום כי לא היה כלום'. פה הגורמים הרשמיים אומרים שאין כלום. הם אומרים! כבר עכשיו! ולכן יש כאן ניסיון לייצר אש מלאכותית".

"אמנון אברמוביץ', מי נותן פרשנות סובייטית? הוא יודע את מה שאני אומר, יש לו מקורות לא רעים. אבל זה אותו אמנון אברמוביץ' שכשהיו הפרשיות שמיוחסות לאריאל שרון והבן שלו, לא נחקר, (אלא) הלך לכלא, ואנשים אחרים נחקרו בהאשמות חמורות, אותו אברמוביץ' אמר זה לא חשוב, לא צריך לדון בזה, צריך לאתרג, הוא קבע את המושג. כשמדובר במישהו שילך לקווי 67' ויעקור יהודים מביתם – מותר לאתרג. אבל כשמדובר במישהו שמונע, כמוני, ואני המחסום האמיתי לנסיגות לקווי 67' ולתוכנית של השמאל, אז צריך לסלק אותי. איך מסלקים אותי? בקמפיין מלאכותי, צבוע, איזו צביעות, איזו רעות רוח. מה הם מבלבלים את המוח?".

נתניהו נשאל מדוע היה לו חשוב לקנות צוללות למדינת ישראל והאם יש בהן צורך אמיתי והשיב: "רבותי, יש צורך קיומי. הצוללות מבטיחות את הקיום של מדינת ישראל, לא פחות מזה. אני רציתי שש, אפילו יותר ויש מי שרצה חמש, היה ויכוח וזה הוכרע. קיבלנו את ההחלטה ועשינו את זה בצורה ממוסמכת, מתועדת. זו מערכת שלמה, זה משרד הביטחון, חייל הים והמועצה לביטחון לאומי. חוקרים את זה, חודשים ארוכים יודעים שאין שם שום דבר, שההחלטות ענייניות לחלוטין".

על דבריו של שר הביטחון הקודם יעלון בראיונות שונים לכלי תקשורת אמר: "הוא אמר עשרה ימים לפני שהוא איבד את תיק הביטחון שראש הממשלה הוא ראש ממשלה מצוין, היחסים איתו מצוינים ולא הייתה לו מילה להגיד, לא על הצוללות, לא על דובים ולא על זבובים".

ריקלין: "ועדיין בידיעות שמעוברות בכלי התקשורת, רואים אותך עולה ויורד עם צוללות…". נתניהו: "זו השיטה של הפייק ניוז, תיארת את זה מדויק. לוקחים דבר שאין לו כל קשר אלי ורואים אותי 'עולה ויורד' עם הצוללות במטרה לייצר כאילו פרשייה. מכירים את השיטה הזאת, שיטה ממש סובייטית, אומרים לי 'מיקי גנור', לא יודע מי זה מיקי גנור, לא פגשתי אותו בחיים שלי. אין לי מושג מה משייכים לו ומה לא משייכים לו".

"אני יודע דבר אחד, ההחלטות שלי, כפי שקבע היועמ"ש, אני לא חשוד, לא עשיתי שום דבר לא ראוי, להפך. עשיתי דבר ראוי(…). אני יודע מה ההחלטות שלי היו, ההחלטות שלי נקיות לחלוטין וכך גם מעלה הבדיקה. אגב, שמעתי את אותו אברמוביץ', המאתרג הידוע, אמר 'כן, אבל זה היה לפני כמה חודשים', יום יום אנשים שומעים את התדרוכים שהכתבים מקבלים שאומרים 'גם היום – לא חשוד בכלום': לא צוללות, לא דובים, לא זבובים וגם לא בזק".

נתניהו נשאל האם לאחר בחירתו של אבי גבאי לתפקיד יו"ר מפלגת העבודה הוא חושש מהיווצרות גוש מרכז-שמאל, והשיב: "אני חושב שהממשלה יציבה מאוד ביחס למרכיבים שלה, אבל אני חושב שזה החלום הוורוד, זה היעד של כל הדבר הזה, אי אפשר לנצח בבחירות, גם לא בגושים, יש רק תקווה אחת אולי נצליח להעמיס עוד חקירת סרק, עוד חקירת סרק ומשהו, אולי נוכל להגיד להם 'תביאו משהו'. הרי גם היועץ המשפטי וגם פרקליט המדינה וגם הגורמים האחרים הם בני אדם, בואו נעמיס עליהם עוד ועוד ועוד. זו התקווה שלהם. לא גוש ולא בלבוש". טל: "מתי יהיו הבחירות הבאות?". נתניהו: "אני חושב שהן יהיו במועדן".

ראש הממשלה נשאל האם בעיניו זה תקין שעובדי ציבור יקבלו מתנות והשיב: "יש חוק שאומר במפורש ממי אסור לך לקבל, דווקא מחבר קרוב אתה יכול לקבל. זה בדיוק הפוך ממה שאומרים, אבל אתה יודע אני במגבלה דווקא בפרשיות האלה כי מה לעשות, כן נחקרתי באלה ולא נחקרתי באחרים. רק שמנסים לייצר את כאילו אני נחקר באחרים – לא נחקר. לכן, בבוא היום יתברר עד כמה זה אבסורד. רודי ג'וליאני שהוא התובע הכללי האגדי של מדינת ניו יורק, היה פה לאחרונה והתראיין לאחד מכלי התקשורת והם שאלו אותו, והוא אמר 'תגידו, על מה אתם מדברים? על סיגרים? זה נשמע לי כמו רדיפה פוליטית'. והדבר שמסכן את הדמוקרטיה, כמשתמשים במכשיר של שילוב של לחץ תקשורתי וחקירות וגורמי אכיפה כדי להחליף שלטון – זה דבר שמסכן".

על הדיווחים בנושא התקדמות המגעים להשבת גופות החיילים גולדין ושאול אמר נתניהו: "יש מאמצים בלתי פוסקים שלי ושל הגורמים שעוסקים בזה להחזיר את הדר גולדין ואורון שאול וגם שני אזרחים שלנו אברה מנגיסטו וא-סייד שמוחזקים באופן אכזרי מאוד בידי החמאס. אני לא רוצה להגיד מעבר לזה, אנחנו מנסים".

צפו בריאיון באדיבות ערוץ 20.1 תגובות

מיין תגובות
  1. 1

    במעשיו. ב.נ. מכרנו. אותנו ואת זרעינו וזרע זרעינו עד סוף כל הדוירויס' לשיעבוד עולם לעסקני רשיעי ?