מעבר לאתר המותאם
1

נעצר אזרח ישראלי מנצרת שעמד בקשר עם דאעש

קובי פינקלר No Comments on נעצר אזרח ישראלי מנצרת שעמד בקשר עם דאעש

הבוקר הותר לפרסום כי נעצר אזרח ישראלי תושב הצפון שאחיו הצטרף לדאע"ש ונהרג בלחימה. התושב עמד בקשר עם פעילי "המדינה האיסלמית" ועם אזרח ישראלי נוסף השוהה בסוריה ועיראק

צילום: מתוך הטמבלר
20:24
25.11.20
קובי פינקלר No Comments on "לא נשקוט עד שנבין מה קרה לכם באוויר": הרוגי אסון המטוס הובאו למנוחות

התכניות האחרונות

ארכיון תוכניות מוקלטות

גם בפייסבוק

היום ברדיו

[daily-schedule schedule=1]

פוסטים אחרונים

תגיות

הותר לפרסום כי בפעילות משותפת של שירות הביטחון הכללי ומשטרת ישראל, נעצר ביום  2 במרץ 2017 ,  פדיל צאבר כנאנה, בן 25 , אזרח ישראלי, תושב יפיע/נצרת, בעקבות מידע לפיו עמד בקשר עם פעילי ה"מדינה האסלאמית".

יצוין כי אחיו של פדיל, מחמד כנאנה, יצא בשנת 2014 לסוריה, הצטרף לשורות ה"מדינה האסלמית", שם מצא את מותו בלחימה.

חקירת השב"כ העלתה כי פדיל, התומך ברעיון ה"מדינה האסלאמית", עמד בקשר עם אחיו עד למותו וכן עם מחמד כילאני, אזרח ישראלי, אשר שוהה בימים אלו בסוריה או בעיראק, שם נלחם בשורות ארגון ה"מדינה האסלאמית".

במהלך שנת 2016 דיווח כילאני לפדיל על מותו של אחיו מחמד וכן אודות פציעתו שלו מירי במהלך קרב בו השתתף.

במהלך מרץ 2017 ביקש כילאני את סיועו של פדיל בהעברת כספים מישראל לעיראק לשימושו של כילאני וזאת בסיוע חלפן מג'נין. בהתאם להנחיית כילאני ועל אף שידע כי מדובר בפעיל טרור בשורות  ה"מדינה האסלמית" הלה ביצע את העברת הכספים כמבוקש.

שירות הביטחון הכללי רואה בקשרים אשר מנהלים אזרחים ישראלים מול גורמי טרור  כתופעה מסוכנת ביותר, המהווה איום ביטחוני חמור על ביטחון מדינת ישראל ושלום אזרחיה. העברות כספים לפעילי טרור בחו"ל יש בהם כדי לקדם ביצוע פעילות טרור ועל כן שירות הביטחון הכללי ימשיך לנקוט בכל האמצעים העומדים לרשותו במטרה לסכל מבעוד מועד איום זה ולמצות את הדין עם המעורבים בפעילות זו.

היום הגישה פרקליטות מחוז צפון לביהמ"ש המחוזי בנצרת כתב אישום חמור נגד פדיל .0 תגובות