מעבר לאתר המותאםשר הפנים דרעי חתם – עיריית אלעד תהנה מהכנסות של מליוני שקלים בשנה

יוסי שבתאי No Comments on שר הפנים דרעי חתם – עיריית אלעד תהנה מהכנסות של מליוני שקלים בשנה

שר הפנים קיבל את המלצות ועדת החקירה לחלוקת הכנסות בין הרשויות אלעד ודרום השרון • דרעי: "יש לברך את הרשויות על ההסכם שהושג ביניהן ולעודד רשויות נוספות להגיע להסכמי חלוקת הכנסות, על מנת לסייע לרשויות מוחלשות, לרווחת התושבים"

העיר אלעד מוקפת מכל צדדיה בחסמים ומגבלות פיתוח וכמו כן, אין בתחום השיפוט של העיר אזור תעסוקה קיים. התעסוקה הקיימת בעיר מועטה ומתמקדת בשטחי מסחר, שירותים ומשרדים. כל אלו, מקשים על פיתוח מנופי צמיחה כלכליים לעיר שבה 43 אלף תושבים ומדורגת 2 במדד הסוציו אקונומי
15:45
27.03.20
איתי גדסי No Comments on ח"כ מלכיאלי פנה לשרים; הממשלה סייעה לפנסיונרים העובדים

התכניות האחרונות

ארכיון תוכניות מוקלטות

גם בפייסבוק

היום ברדיו

[daily-schedule schedule=1]

פוסטים אחרונים

תגיות

שר הפנים אריה דרעי קיבל את המלצות ועדת החקירה בראשות יוסי רענן, שמונתה בשנת 2014 על ידי מנכ"ל משרד הפנים דאז, לחלוקת הכנסות בין הרשויות אלעד ודרום השרון. על כן, הצווים והמפות אשר מוציאים לפועל את ההחלטה יפורסמו ברשומות בקרוב. עיריית אלעד הופיעה בפני הועדה וביקשה להעביר לתחום שיפוטה שטח של 1597 דונם מהמועצה האזורית דרום השרון, שבו מחצבת הנסן, המפיקה כיום הכנסות של מיליוני שקלים בשנה למועצה האיזורית דרום השרון בלבד.

העיר אלעד מוקפת מכל צדדיה בחסמים ומגבלות פיתוח וכמו כן, אין בתחום השיפוט של העיר אזור תעסוקה קיים. התעסוקה הקיימת בעיר מועטה ומתמקדת בשטחי מסחר, שירותים ומשרדים. כל אלו, מקשים על פיתוח מנופי צמיחה כלכליים לעיר שבה 43 אלף תושבים ומדורגת 2 במדד הסוציו אקונומי. מנגד, טענה דרום השרון כי העברת הכנסות לאלעד תוביל לקיצוצים בתקציבה אשר עלולים להוביל אותה לגירעון לראשונה מזה שמונה עשרה שנה.

לאחר שבחנה את הנושא, החליטה הועדה כי יש לקבל ולהחיל את ההסכם עליו חתמו שתי הרשויות, לחלוקת הכנסות. שטח השיפוט אותו ביקשה אלעד, ימשיך להיות חלק מהמועצה האזורית דרום השרון, אולם היא תעביר סכום מסוים לעיריית אלעד בגינו. בניגוד להסכם, הועדה המליצה בפני השר על חלוקה שוויונית של 50:50 בהכנסות מהאזור המוכר כ"מחצבות הנסון".

נושא נוסף אשר נדון בועדת החקירה הוא מעמדו המוניציפלי של הישוב צור יצחק המשתייך כיום למועצה האיזורית דרום השרון. בשל מורכבותו, הנושא אינו הוכרע ויובא בפני ועדת החקירה הגיאוגרפית הקבועה- מרכז, שמקים משרד הפנים בימים אלה. הועדה הגיאוגרפית מרכז תוקם בקרוב, לצד 6 ועדות גיאוגרפיות קבועות נוספות, לבחינת שינוי גבולות, חלוקת הכנסות ושינוי מעמד מוניצפילי, ברחבי המדינה.

שר הפנים אריה דרעי: "יש לברך את הרשויות על ההסכם שהושג ביניהן ולעודד רשויות נוספות להגיע להסכמי חלוקת הכנסות, על מנת להרחיב את הצדק החלוקתי ולסייע לרשויות מוחלשות בהכנסה נוספת, לרווחת התושבים. תוספת ההכנסה השנתית הצפויה לאלעד מחלוקת ההכנסות, תסייע לעירייה לספק לתושביה את השירות הטוב ביותר ולפתח מנועי צמיחה כלכליים בעיר".0 תגובות