מעבר לאתר המותאם  כשזוהיר בהלול ויהודה גליק יצאו לסיור מסגדים

  דוד קורצוייל No Comments on כשזוהיר בהלול ויהודה גליק יצאו לסיור מסגדים

  חברי הכנסת ביקרו בבניין הספרייה העירונית וקיבלו סקירה מקיפה מרה"ע יואל לביא על אופייה של העיר, החיים המשותפים בין הציבור היהודי והערבי וכן מתווה המואזין אותו העיר מובילה בהצלחה

  11:16
  22.09.21
  צבי טסלר No Comments on התחלואה בקורונה: 4,800 מאומתים חדשים, 4.70% מהבדיקות חיוביות

  התכניות האחרונות

  ארכיון תוכניות מוקלטות

  גם בפייסבוק

  היום ברדיו

  [daily-schedule schedule=1]

  פוסטים אחרונים

  תגיות

  אתמול קיימו ח"כ זוהיר בהלול (המחנ"צ) ויהודה גליק (הליכוד) סיור בעיר רמלה, במסגרת השדולה "לחיזוק הקשרים בין יהודים ומוסלמים". הסיור היה בסימן מציאת פתרון מוסכם לקריאות המואזין ולמידה מפתרונות שקיימים בשטח.

  חברי הכנסת ביקרו בבניין הספרייה העירונית וקיבלו סקירה מקיפה מרה"ע יואל לביא על אופייה של העיר, החיים המשותפים בין הציבור היהודי והערבי וכן מתווה המואזין אותו העיר מובילה בהצלחה.

  לאחר מכן, נערך סיור משותף עם רב העיר רמלה, הרב יחיאל אבוחצירא, ועם הוואקף הראשי לרמלה, עדנאן ג'רושי בבית הכנסת והמסגד הגדול בעיר.

  העיר רמלה מנהיגה זה מספר שנים מרכזי גישור ויישוב סכסוכים- המקיים פורום מנהיגים מכל העדות בעיר שיחד מקיימים דיאלוג רציף בעיר. בין השאר, הצליחו להגיע להסכמה בעיר כי קריאות המואזין בין המסגדים בעיר יסוכרנו לזמן אחיד, ורמות הדציבלים בשעות הבוקר ירדו ל-45 דציבלים, מתחת למקסימום הקבוע בחוק.

  ח"כ גליק ובהלול קוראים לרה"מ ולשר לאיכות הסביבה לאמץ את המודל של העיר רמלה, להנהיג מרכזי גישור בערים המעורבות והצמודות ליישובים ערבים, ולהוריד את גובה הדציבלים בתפילת הבוקר המאושרים בתקנות המשרד ובכך ליתר לחלוטין את הצורך בחוק.  0 תגובות