מעבר לאתר המותאם10 טיפים שחשוב לדרוש מהקבלן בעת רכישה וביצוע שינויים בדירה

אבי יעקב No Comments on 10 טיפים שחשוב לדרוש מהקבלן בעת רכישה וביצוע שינויים בדירה

רוכשי דירות רבים מגיעים למשרדי המכירות, חותמים על החוזה לרכישת דירת חלומותיהם, ומסתמכים על אנשי המכירות בכל התהליך. כדי להגיע לתהליך רכישת הדירה עם ידע טוב יותר • רגע לפני שאתם חותמים על החוזה לרכישת נכס ומזמינים את המובילים, ריכזנו כאן עבורכם 10 עצות שחשוב לדעת (ולדרוש מהקבלן/ מהיזם) בעת תהליך הרכישה, התכנון, עיצוב וביצוע שינויים אדריכליים

צילום: סטייליש

התכניות האחרונות

ארכיון תוכניות מוקלטות

גם בפייסבוק

היום ברדיו

[daily-schedule schedule=1]

פוסטים אחרונים

תגיות

רוכשי דירות רבים מגיעים למשרדי המכירות, חותמים על החוזה לרכישת דירת חלומותיהם, ומסתמכים על אנשי המכירות בכל התהליך. כדי להגיע לתהליך רכישת הדירה עם ידע טוב יותר, רגע לפני שאתם חותמים על החוזה לרכישת נכס ומזמינים את המובילים, ריכזנו כאן עבורכם 10 עצות שחשוב לדעת (ולדרוש מהקבלן/ מהיזם) בעת תהליך הרכישה, התכנון, עיצוב וביצוע שינויים אדריכליים:

1. דרשו מחירון שינויים מפורט – הכל מתחיל ונגמר במחיר…
בקשו מחירון שינויים מפורט וברור לפני חתימת חוזה. במידה וישנם סעיפים שלא כל כך ברורים או מובנים? תשאלו. חשוב להבין כי, שינוים אדריכליים עשויים להיות מורכבים ומכאן שעלותם גבוהה. יש להכיר ולקחת זאת בחשבון עוד לפני שלב התכנון.
2. הבטחות מקבלים בכתב – כל הבטחה שקיבלתם או שנאמרה לכם בכל שלב של הרכישה ועד קבלת המפתח- דרשו זאת בכתב על כל פרטיה. מה שלא כתוב – עלול להישכח.
3. ההדמיות רק מדמות – יש לשים לב שההדמיות הן להמחשה בלבד. התכנית הקובעת הינה תכנית המכר עליה חותמים בעת חתימת חוזה. יש להסתכל על המידות בתוכנית המכר, ולנסות לאמוד את המרחקים והגדלים של כל חדר כדי לקבל תמונת מצב נכונה ומדויקת.
4. לתכנן לפני חתימת חוזה – רוצים מזרקה באמצע הדירה? חשוב לתכנן את מירב השינויים בדירה טרם חתימת חוזה ולבדוק שאכן ניתן לבצעם. בנוסף, חשוב להבין באיזה שלב משלבי הבניה רכשתם את הדירה. כלומר, האם עוד על הנייר וכל החלומות אפשריים להגשמה וניתן להתפרע או שמא הבניין בשלבי בניה מתקדמים וחלק מהשינויים שחשקה נפשכם בם, כלל לא ניתנים ליישום.
5. כדאי לשכור מעצב לפני תכנון הדירה – במידה בה שוקלים לקחת מעצב/ אדריכל/ הום סטיילינג כדאי לשכור את שירותיו טרם תכנון הדירה ולא באמצע תהליך ביצוע השינויים. הליווי המקצועי עוזר להבין ולקרוא את תוכניות הדירה טוב יותר ולהתאים לה את השינויים שבאמת צריך. לעיתים אנו מדמיינים בראשנו את דירת החלומות, אך לא כל השינויים אכן פרקטים- פונקציונאליים וישמשו אותנו בעתיד.
6. הגדירו תקציב – חשוב לתכנן את התקציב של כל השינויים, הקניות, ההוצאות ולאורך כל הדרך לנסות ולהיצמד לאותו תקציב. ישנן הוצאות לא צפויות כגון: עליות במדד תשומות הבניה ולכן חשוב להיות מחושבים כל העת.
7. הגיעו לפגישות עם המחירון – כדאי ואף רצוי לגשת לכל הפגישות עם הספקים השונים של הפרויקט מצוידים במחירון השינויים. כל שינוי שעושים אצל ספק כזה או אחר עלולים לגרור עלויות נוספות של ביצוע אצל הקבלן ולכן יש לקבל תמונה מלאה בחישוב הסופי של אותן עלויות. לעיתים הספקים מציעים דברים מרהיבים אשר תופסים את העין ועלות הביצוע שלהם גבוהה ומסובכת. יש לקחת זאת בחשבון כבר בעת השהות אצל הספק על מנת למנוע עוגמת נפש או תחושת ויתור, החמצה או פספוס.
8. סגרו תכניות עוד לפני פגישת השינויים הראשונה – כדי לבצע את השינויים בצורה נכונה מומלץ מאוד לסגור תכניות מיזוג, גמרים, הזמנות קרמיקות ומטבח טרם הגעה לפגישת שינויים ראשונה. הרבה שינויים בדירה אם לא רובם יהוו נגזרת של ההחלטות הללו. אם תגיעו לפחות עם הזמנה ראשונית ותכנון ראשוני מכל ספק, הפגישה עם מחלקת השינויים תתנהל באופן יעיל יותר, מהיר, שירותי והכי חשוב תוכלו לקבל תמחור מדיוק ומלא לכל הדירה.
9. דעו מתי להגיד ׳די׳ – לא ניתן לעשות שינויים בלי סוף. יש מגבלה לכמות השינויים האפשרית ולכך צריכים להיות מודעים בשלב מוקדם מה רוצים, מה התקציב העומד לרשותכם ואלו אילוצים קיימים. יכרו לעיתים כל המוסיף גורע.
10. ניתן לבקש הכל – בקשו כל אשר על ליבכם! אל תחששו, אל תהססו ותמיד זכרו מתאמי השינויים הם בני אדם.

לסיום אדגיש כי, התכנון האדריכלי הקפדני של הפרויקטים למגורים לצד השמת דגש על הפרטים הקטנים ביותר נעשה כחלק מתהליך ארוך ומתוך חשיבה והבנה עמוקה של הצרכן הישראלי. המטרה היא לספק מוצר שיצריך מינימום שינויים ועלויות נוספות מעבר לעלות הדירה עצמה. דייר שלא מבצע כל שינויי בדירתו הוא הצלחה מבחינתנו. עם זאת, לכל מי שמעוניין לבצע שינויים- חשוב לעשות "שיעורי בית" בכל הקשור לעיצוב הפנים על מנת להקל ולזרז את ההליך.

מעיין גרינברג, אדריכלית פנים ואחראית שינויי דיירים בחברת הבנייה צרפתי שמעון0 תגובות