מעבר לאתר המותאם
1

רוצים לראות את הסוף של רשות השידור? ויקיפדיה מתעדת בגדול

אבי יעקב No Comments on רוצים לראות את הסוף של רשות השידור? ויקיפדיה מתעדת בגדול

מתנדבים של עמותת ויקימדיה מצלמים את הימים האחרונים של רשות השידור ואולפני קול ישראל מירושלים ומתל אביב לפני שהמקומות ההיסטוריים האלו נעלמים תחת גלגלי דחפורים

צילום: ויקיפדיה
20:24
25.11.20
קובי פינקלר No Comments on "לא נשקוט עד שנבין מה קרה לכם באוויר": הרוגי אסון המטוס הובאו למנוחות

התכניות האחרונות

ארכיון תוכניות מוקלטות

גם בפייסבוק

היום ברדיו

[daily-schedule schedule=1]

פוסטים אחרונים

תגיות

בימים אלו מתקיים פרויקט בוויקיפדיה לתיעוד התפרקות רשות השידור.

מתנדבים של עמותת ויקימדיה מצלמים את הימים האחרונים של רשות השידור ואולפני קול ישראל מירושלים ומתל אביב לפני שהמקומות ההיסטוריים האלו נעלמים תחת גלגלי דחפורים.

צלמים ותחקירנים פוקדים את השטח ומשתמשים בציוד צילום שרכשה העמותה כדי לאסוף מידע ולהעלותו לעמוד הפרויקט המכיל מאגר של מאות תמונות המתעדות את אנשי התחנות, מסדרונות ואולפני שידור תת קרקעיים, עליות גג המשמשות כארכיון, ציוד טכני עתיק ועוד.

לדברי אריאל אליסון, מתנדב של עמותת ויקימדיה: "הפרויקט להנצחת הרשות נעשה לטובת תיעוד ושימור העבר באופן חופשי, כדי שהדורות הבאים יוכלו ללמוד מהמידע ולהשתמש בתמונות המשוחררות מזכויות יוצרים. גם בעת הזו ניתנת לציבור הזדמנות להציץ לתוך החללים בהם מופקים החדשות והסיפורים שמלווים את חיינו."

סגירת רשות השידור נקבעה לסוף חודש אפריל לאחר תיקון חוק תאגיד השידור שאמור לעלות לאוויר בסוף אפריל. מהלך הסגירה לווה בצמצום דרסטי של כוח האדם ופרישה של עובדים רבים.0 תגובות