מעבר לאתר המותאם
1

תביעה נגד "טוויטר" – משמשת לביצוע פיגועי דאע"ש

עמית דניאל No Comments on תביעה נגד "טוויטר" – משמשת לביצוע פיגועי דאע"ש

לאחר הפיגוע בירושלים, משפחות הרוגי הפיגועים בבריסל וצרפת בתביעה פורצת דרך נגד טוויטר אשר לטענתם משמשת לביצוע פיגועי דאע"ש • "דווקא טוויטר מכולם, עמדה על סירובה העיקש לנתק את שירותיה עבור טרוריסטים, בהצהירה כי "על הציוצים להמשיך ולצייץ בלי הפרעה", אף שמשמעותן הישירה היא רצח המוני של בני אדם".

צילום: Abed Rahim Khatib /Flash 9
11:47
29.11.20
ישראל רובין No Comments on האלוף במיל' עמוס ידלין: "האיראנים מתכוונים להגיב ויש להם תפריט גדול"

התכניות האחרונות

ארכיון תוכניות מוקלטות

גם בפייסבוק

היום ברדיו

[daily-schedule schedule=1]

פוסטים אחרונים

תגיות

משפחותיהם של שניים מקרבנות פיגועי  דאע"ש בפריז ובבריסל הגישו היום באמצעות ארגון שורת הדין הישראלי תביעה פורצת דרך נגד חברת "טוויטר". התביעה הוגשה בשל תפקידה המשמעותי לכאורה של זו, בסיוע לארגון הטרור בביצוע התקפות הטרור בפריז ובבריסל, בהם נהרגו קרוב ל-200 בני אדם, ונפצעו מאות רבות.

לדברי עורכת הדין של המשפחות, ניצנה דרשן-לייטנר, העומדת בראש ארגון "שורת הדין", "זוהי התביעה הראשונה המעלה על נס ומתעדת בפירוט כיצד נטלה טוויטר את תפקיד המפתח שלה בהפיכת דאע"ש לארגון הטרור האימתני ביותר בעולם כיום, וכיצד דאע"ש השתמשה באופן ייחודי בטוויטר בהקשר לשניים מהפיגועים הקשים ביותר באירופה בעת האחרונה. ביחס למדיות חברתיות מקבילות, דווקא טוויטר מכולם, עמדה על סירובה העיקש לנתק את שירותיה עבור טרוריסטים, בהצהירה כי "על הציוצים להמשיך ולצייץ בלי הפרעה", אף שמשמעותן הישירה היא רצח המוני של בני אדם.

התביעה, שהוגשה בבית המשפט הפדרלי המחוזי בדרום מדינת ניו יורק, הינה בדרישה לפיצויים נזיקיים ופיצויים עונשיים על מותם של שני קרבנות פיגועי דאע"ש. אלו הם שני הקרבנות:

אלכסנדר (אלכס) פינצ'ובסקי (29), שנהרג על ידי מתאבד דאע"שי שפוצץ עצמו בבריסל, בלגיה, ב-22 במרץ 2016.

ניומי גונזלס, (26), שנהרג על ידי טרוריסט פעיל דאע"ש במתקפת ירי בפריז, צרפת, ב-13 בנובמבר 2015.

התביעה, (Cain v. Twitter, Inc) מתארת בפירוט רב דרכים רבות וייחודיות בהן דאע"ש עשתה שימוש בפלטפורמת טוויטר ככלי נשק במלחמתה הטרוריסטית, כולל אפליקציות ספציפיות, האשטאגים ייעודיים המכפילים כל ציוץ מטעמם פי כמה, גיוס חברים חדשים באופן שיטתי, ושאר פעולות שאפשרה להם הרשת על מנת להיהפך לארגון הטרור המאיים ביותר בעולם כעת.

בכתב התביעה גם מודגם כיצד השתמשו אנשי דאע"ש בטוויטר, ובאופן ספציפי כיצד עשו זאת לפני, במהלך, ולאחר הפיגועים בפריז ובריסל. זאת לצורך גיוס פעילים, הפצת האידיאולוגיה, והפחדת ההמונים. טוויטר שימשה ככלי נאמן בידי אנשי מפתח באותם פיגועים, כולל את המפקד הישיר של ההתקפה בפריז, וכולל את המהנדס מטעם דאע"ש שבנה את הפצצות בשני הפיגועים, ובעצמו התפוצץ כמתאבד בפיגוע בבריסל.

עו"ד לייטנר מוסיפה: "כתב התביעה חושף קשרים ישירים בין טוויטר ובין הטרור, וכאשר הצדק ייעשה במקרה הזה, זה יכריח את טוויטר, לצד אחרים, להפנים שתמיכה בטרור אינה משתלמת".

ארגון שורת הדין כבר זכה בפסקי דין של למעלה ממיליארד דולרים, מתוכם הוא הקפיא למעלה מ-600 מיליון דולרים של נכסי טרור, והצליח עד היום לממש למעלה מ-200 מיליון דולרים שהגיעו לידי נפגעי הטרור ובני משפחותיהם. בשנת 2015 זכה הארגון בפסק דין של 655 מיליון דולרים מבית משפט פדרלי כנגד הרשות הפלסטינית ואש"ף בגין אחריותם לפיגועי טרור. הגם שנושא הסמכות בתיק זה עודנו נתון לדיונים בערכאות ערעור אמריקניות.0 תגובות