"לבטל את האפליה בדרישה לחידוש רשיון שנתי למוסד החרדי"

  איתי גדסי 5 Comment on "לבטל את האפליה בדרישה לחידוש רשיון שנתי למוסד החרדי"

  אייכלר: "בכל מוסדות החינוך הממלכתי אין דרישה לחידוש רשיון כלל. רק במוסדות החינוך החרדי והפרטי, נדרשים המנהלים להמציא מידי שנה בשנה מסמכים מגורמים רבים לחידוש הרשיון"

  צילום: Flash 90
  18:23
  09.06.24
  פנחס בן זיו No Comments on שהחיינו: בעלי העסקים המובילים משתתפים בחנוכת המשכן החדש

  התכניות האחרונות

  ארכיון תוכניות

  פוסטים אחרונים

  תגיות

  ביוזמת שר הבריאות יעקב ליצמן הגיש ח״כ ישראל אייכלר את החוק לביטול הצורך בחידוש רשיון שנתי למוסדות החינוך החרדי.

  "בכל מוסדות החינוך הממלכתי אין דרישה לחידוש רשיון כלל. רק במוסדות החינוך החרדי והפרטי, נדרשים המנהלים להמציא מידי שנה בשנה מסמכים מגורמים רבים לחידוש הרשיון. במקום להתעסק בחינוך ובמשאבים לקיום המוסד ולחינוך הילדים, נדרשים המנהלים להתרוצץ במשרדים הקשורים ושאינם קשורים לחינוך. יש כאן אפליה וטרטור נגד החינוך החרדי ומוסדותיו. לכן יש להעניק רשיון אחת לחמש שנים ולאחר חמש שנים יחודש הרשיון באופן שוטף על ידי הרשות המקומית, שתאשר שאין שינוי ועילה לביטול הרשיון״ כך אמר ח״כ אייכלר.

  לפי הצעת התיקון לחוק, במקום תקופה מינימאלית לקבלת רשיון העומדת כיום על שנת לימודים אחת, תורחב לחמש שנות לימודים. כן יתווסף לחוק, "פג תוקפו של הרשיון, יוגש למנהל אישור הרשות המקומית לקיום המבחנים למתן הרשיון ויחודש תוקף הרשיון באופן מיידי, מלבד אם קיימת עילה לביטול הרשיון".  5 תגובות

  מיין תגובות
  1. 5

   לו יהי, מפעם לפעם יוצאים כאלו הכרזות שעושים כותרות עד שהעניין נשכח, נקווה שהפעם זה יהיה שונה כי הגיעו מים עד נפש!

  2. 4

   לכבוד
   כבוד שר הבריאות הרב יעקב ליצמן
   כבוד הח"כ הרב ישראל אייכלר

   שלום וברכה
   א.נ.
   הנדון : אפליה כנגד תלמידי החינוך החרדי במדינת ישראל
   מכתב זה נשלח ,הואיל ולפי עדות הרב ליצמן שר החינוך נפתלי בנט נוהג בהגינות ובידידות כלפי החינוך החרדי וקשוב לפניותך (להלן ציטוט מדברים שנאמרו לאחרונה בכנס שהתקיים בכינר:"כשהודעתי על הברית עם בנט לא הבינו אותי. אבל אמרתי לכולם: חכו ותראו. זה בנט אחר. לא מה שהיה פעם. העוזר של בנט, טל גן צבי, מוצלח מאוד". )
   לידיעתכם,
   בימים הללו פורסמה הודעת משרד החינוך כי מעתה הוא יוסיף מידי חודש עשרות אלפי ש"ש לכל כיתה במוסדות המוכש"ר, אלא שלתדהמתנו התוספת ניתנה אך ורק למוסדות הנוצריים,כלומר, לתלמידים הלומדים במוסדות הכנסייתים. אפליה פשוטה ,ברורה וצורבת –
   לילד בבית ספר נוצרי – יש תוספת .לילד בבית ספר חרדי – אין.
   זה מכבר יצר משרד החינוך אפליה בין ילד לילד במוכש"ר ,שכן בעקבות שביתת בתי הספר בשנה שעברה הם (הנוצריים) קיבלו באופן חד פעמי 3,200 ₪ לתלמיד שהם 50 מיליון₪ , והנה עתה ,מעמיק המשרד בעשרות מונים את האפלייה של המגזר החרדי במוכש"ר.
   למרות שסיעת יהדות התורה בכלל ואתם חכחכי"ם בולטים בפרט ,משמעותיים מאוד ליציבות הממשלה הנוכחית , מרשה לעצמו משרד החינוך לפעול לאי שוויון בחלוקת המשאבים ולאפליה ופגיעה בציבור החרדי ,התלמיד החרדי במוכש"ר הם השקופים האמיתיים בקדנציה הזו, הוא נאלץ להסתפק בפירורים ומופלה לרעה ,ואילו התלמיד הנוצרי מקבל תקציבי עתק אך ורק בשל דתו.
   איש אינו יכול לקבל אפליה על רקע דתי כשהמשמעות של להיות יהודי חרדי במדינת ישראל היא פגיעה בלתי מתקבלת על הדעת בתקציבי החינוך של ילדיך .לצערנו ,חברי הכנסת החרדים אינם נלחמים כפי שהם יודעים ויכולים כנגד מציאות בלתי נתפסת .במדינת היהודים ,יהודים מופלים לרעה כבמדינות אירופה בימים של אנטישמיות ופוגרומים. " עולם הפוך ראיתי "
   איך נוכל לקבל פגיעה פעם אחר פעם בילדים תמימים .כשמגיעים לחינוך ילדים חרדים ,משרד החינוך אוטם את העינים ,את הפה ואת האוזניים כדי לא לראות את הקיפוח ,לא להאזין לקולות המופלים ולא לזעוק לנוכח האפליה שהוא עצמו גרם ומקבע ומחזק.
   עקרון השיוויון מחייב גם את משרד החינוך .גם תלמידים חרדיים ראויים לקבל את השירותים הבסיסיים שמגיעים להם כאזרחים שווי זכויות ,כשזה קורה והסיעות החרדיות אינן מרימות קול ומשתמשות בכוחן ? אנה אנו באים ?
   אנו מבקשים כי תפעלו בכל הכח להסדיר השוואת זכויות מוסדות המוכש"ר החרדים שלא יופלו לרעה אל מול הנוצרים, אנא תקנו את העוול הזועק לשמים ותבורכו בכל מילי דמיטב!

   1. מידה כנגד מידה!

    מוסדות המוכש"ר מפלים את הגננות החרדיות לרעה, מתוך תקציב חודשי של 21,000 ש"ח לגן ילדים חרדי – הם משלמים לגננות ולסייעות משכורות רעב, פחות משכר מינימום. ומסתתרים מאחורי הררי תירוצים: אכלו לנו, שתו לנו, אין לנו מספיק תקציב (ללנדרובר) וכו' וכו'..
    לא יעזור כלום, עשקתם את הגננות – יעשקו אתכם!

  3. 3

   יש אחד שתמיד כותב ארוך כמו אורך הגלות נראה לי שזה משהו שמאד מבין בפוליטיקה

   1. הוא אוהב גם להגיב לעצמו ולהוסיף "לייקים" 🙂
    (עוד לייק ממני)
    רפי