- רדיו קול חי - -

מאבטחים ממלאים את מעיני הישועה, אין שינוי במצב מרן

לאחר שבת מתוחה שעברה על העולם היהודי, ניתן לומר כי אין שינוי במצבו.

מהלכה של השבת עברה עליו ללא אירועים מיוחדים, הרב בהכרה מלאה, התפלל יחד עם אנשיו ושוחח עמם, כמו"כ הוא נושם בכוחות עצמו, מקבל טיפול אנטיביוטי ומוזן לתוך הווריד, לעת עתה מצבו יציב אך הרב עדיין חלש.

כזכור, למרות שהחלים מדלקת הראות והשפעת מהן סבל ובימים האחרונים החל בהתאוששות, חלה התדרדרות כללית במצבו הרפואי.

כפי שדיווחנו ביום שישי, בהתייעצות שהתקיימה בין המנהל הרפואי פרופ' מוטי רביד, מנהל טיפול נמרץ פרופ' אליהו סורקין, מנהל המחלקה הפנימית פרופ' אילן בנק ורופאו האישי של ראש הישיבה, פרופ' אברהם ויינברגר, הובעה דאגה רבה לשלומו של מרן מנהיג הדור.

מאוחר יותר הודיע בית החולים מעייני הישועה כי קב"ט בית החולים החליט לתגבר את האבטחה בבית החולים ומאבטחים חמושים הוצמדו ליחידה לטיפול נמרץ.

במרכז הרפואי מבקשים מכל מי שלא צריך להגיע לבית החולים שלא להגיע כדי למנוע עומס מיותר שעלול להקשות על אנשי הצוות, מטופלים ובני משפחותיהם.

פרופ' מוטי רביד מנהל "מעייני הישועה" אמר לבצלאל קאהן במשדר מיוחד ב"קול חי": "בלשון זהירה מצבו של מרן לא אופטימי. אנחנו עושים את שלנו, רק תפילות יעזרו"

מנכ"ל המרכז רפואי 'מעיני הישועה' שלמה רוטשילד הוזעק בערב שבת לביתו של מרן הגר"ח קנייבסקי.

מרן מקבל טיפול תרופתי דרך הוריד. מרן בהכרה מלאה, ונושם בכוחות עצמו. מרן התפלל במהלך השבת והדליק נרות חנוכה בחדרו שבבית החולים.

בשיחה עם כלי תקשורת אמר רביד כי "מרן הגראי"ל מתקשה לאכול, מזרימים לו מדי פעם חמצן אבל הוא אינו מונשם. חל שיפור בזיהום הריאתי אבל יש חולשה כללית. רק אני מתראיין בתקשורת וכל השמועות על טיפול אנטיובטי שלא צלח, אינן נכונות. יש תופעה של סקרנים שמגיעים להתעדכן במצב, ואנחנו מבקשים מאוד שלא להגיע".

תפילות רבים מתקיימות לרפואתו השלמה של רבינו אהרון יהודה לייב בן גיטל פייגא לרפו"ש.