מנדל ראטה משחזר את החיים לפני 300 שנה בקליפ "מנחה"

  אשר גרייבר 23 Comment on מנדל ראטה משחזר את החיים לפני 300 שנה בקליפ "מנחה"

  קאסט בן למעלה מחמישים שחקנים, צוותי צילום מהארץ ומחו"ל, תאורנים, במאים ובנש"ק אחד נועז • בן האדמו"ר שהתפרסם כמוזיקאי מחונן ושחקן מוכשןחוזר במנהרת הזמן

  18:23
  09.06.24
  פנחס בן זיו No Comments on שהחיינו: בעלי העסקים המובילים משתתפים בחנוכת המשכן החדש

  התכניות האחרונות

  ארכיון תוכניות

  פוסטים אחרונים

  תגיות

  השיר "מנחה" הוקלט בארה"ב יחד עם מקהלת "שירה" היוקרתית, והקליפ צולם באוקראינה בהפקה קולנועית מרשימה ומעוררת השראה. למעלה מחמישים שחקנים נטלו חלק בקליפ, המספק הצצה לחייהם של דמויות טיפוסיות בעיירה של לפני שלוש-מאות שנים. העשיר והעני, הרוכל והקונה, כולם עוצרים את שטף יומם בשביל תפילת המנחה.

  מענדל ראטה סומן לא מכבר כבעל רעיונות מקוריים השואף להרביץ את תורת החסידות בנועם ובחן באופן שידבר אל הדור הצעיר כפי ששאף סבו הגדול הבעש"ט זצוק"ל אבי תורת החסידות. ואכן, אלפי אנשים, בעיקר מקרב בני הנוער, מזדהים עם דרכו המיוחדת המשלבת בין החסידות האותנטית והמקורית של הבעש"ט לבין גישה עדכנית ואקטואלית הכובשת את ליבם.

  השיר "מנחה" מיוסד על הרעיון שביטא הבעש"ט ביחס לאותו יהודי העומד בשוק, טרוד במלאכתו ושוכח כביכול את בוראו, אך בהגיע שעת השקיעה הוא נאנח: "אוי מה יהיה עם מנחה?", ואץ רץ להתפלל אפילו ביחידות וללא ריכוז מלא. ע"פ הבעש"ט, אותה אנחה היוצאת מעומק הלב בוקעת את כל הרקיעים.

  מענדל, כאמור, הינו דור עשירי לבעל שם-טוב, מייסד תנועת החסידות. לדבריו, יש צורך לחדש את תנועת החסידות ולהפיח בה מחדש תוכן ורוח חיים. "הגיע הזמן לחזור אל המקורות האמיתיים". עקרונות כמו חיפוש רוחני עצמאי, מימוש עצמי ומיצוי הכישרונות, שיבה לחיק הטבע, ראיית קדושה ביופי הבריאה, באמנות, במוזיקה, ואף בטכנולוגיה ובמדיה – תוך שימוש נכון ונבון, כל אלו משקפים לדעתו את דרכה האמיתית של החסידות.

  את השיר "מנחה" הוא הלחין בשהותו בבורו-פארק. "נכנסתי למכולת ושמעתי את החנווני שואל באידיש את חברו 'עד מתי אפשר עדיין להתפלל מנחה'… יצאתי לרחוב ופיזמתי לעצמי את השיר החדש". כשפגש את ידידו אלי שפריי, חבר מקהלת "שירה", ומי שאחראי על העיבודים הקוליים בשיר, הם החליטו להקליט את הלחן בשיתוף מקהלת שירה בניצוחם ועיבודם המוסיקאלי של הצמד חזקי ברויאר ומנדי הרשקוביץ.

  מפה לשם, מענדל השמיע את השיר לזמר המפורסם שלומי גרטנר שתכף ומיד התחבר לשיר ואף קרא לאלבומו החדש על שמו – "מנחה".  23 תגובות

  מיין תגובות
  1. 23

   אני פשוט כבר מסתכל על זה פעם עשירית זה ענק וחסר תקדים ענקקקקקקקקקק

  2. 22

   וואוו מטורף. זה קליפ ברמה גבוהה שלא ראיתי עד היום זו הפקה ובימוי שעושים בתעשיית סרטים בעולם. מי שמכיר קצת את התחום זה בימוי ארוך.והתוצאה איכותית.גם השיר ממש יפה, אפילו למי שלא ממש מתחבר לסגנון.

  3. 21

   אוי מנדל מנדל
   אני זוכר אותך כשהיית צעיר מי היה מאמין???
   אבל תן לי להחמיא, קליפ מדהים שטרם היה כמותו במגזר שלנו!!!

  4. 20

   הקליפ הכי מדהים שראיתי עד היום {מ ט ו ר ף} !!!!!!!!!!!!

  5. 19

   קליפ הכי מדהים שראיתי עד היום מ ט ו ר ף !!!!!!!!!!!!!!

  6. 18

   אין דברים כאלה! א-י-ן!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  7. 17

   יפה מאוד! אבל אלו לא שחקנים, זו אנימציה!!!

  8. 16

   קליפ מטריף.
   אין דברים כאלה.
   מקצועי ברמה שאין כיום במוסיקה החסידית.

  9. 15

   מדהים!!!!!!!!!!!!!!!!!!
   חבל שאנחנו לא יכולים לחיות ככה היום…

  10. 14

   אבל טוב ויפה אבל הניחו את קודש הקודשים הבעש"ט בצד נכון שהוא קירב את הרחוקים ובזה מסתיים כל ההשוואה מכאן ועד להכניס עניינים כמו חיק הטבע אמנות מוזיקה טכנולגיה ומדע וכו' כשיבה לדרך הבעש"ט נשמע לי הזוי עד כדי גיחוך

  11. 13

   מאוד יפה ומושקע!
   רק מה הקטע של האלימות באמצע?

   1. ממבט שלי הכוונה היא כזו, השיר בא לבטאות יהודים מכל מיני זוויות בחייהם שברגע שמגיע הזמן שצריך להתפלל מנחה נוטשים הכל ורצים להתפלל, בסצנה זו המסר הינו כפול , לא רק שהוא עוזב את עבודתו ודוהר לעבר העיר במטרה להתפלל מנחה , אלא שעל אף התלאות שהוא עובר בדרך וכפי שרואים שהעגלה מתהפכת ושודדים מתנפלים עליו , מה הדבר הראשון שהוא עושה ברגע שהוא משתחרר?! רץ להתפלל מנחה…

  12. 12

   ביזט אינגענצענן משוג' געווארען ????

  13. 11

   מדהים סוף סוף קליפ בלי חיקוי לגוים

   1. מה הקשר!?
    די כבר חוקות הגויים,תפסיקו!!!
    זה מהמם,ודי!!!

  14. 10

   כל זמן הפנוי אני מסתכל בזה זה פשוט הזוי

  15. 8

   מאלף ברמות!!
   קדוש ויפה!!!
   אין דברים כאלה!!

  16. 7

   מטורף בסדר גודל!!!
   אין דברים כאלה!!!
   אי אפשר להפסיק להסתכל!!!

  17. 6

   קליפ מדהים וממכר!! צופים בלי הפסקה!!
   היה אפשר לוותר על השודדים ושות', סתם הורס….

   1. זה באותו מקום של הסרט כנר על הגג

  18. 5

   לא מהעולם הזה מטורף אבל אני לא מסוגלת להסתכל על השודדים איזה פחד למה היו צריכים לעשות את זה

  19. 4

   השתגעת????
   קשה להנות מקליפ זה עד כמה שהוא מקצועי ואוטנטי, עם מראות מזויעים שכאלה, מה זה, דאעש פה? האם זוהי העדכניות שבחסידות, כפי שהנך מתיימר להציג?