מעבר לאתר המותאם
1

"מהמזונות שנקצבו לאדם בראש השנה לא ייגרע מאומה מחמת עמידה על סייגים"

יוסי אשר No Comments on "מהמזונות שנקצבו לאדם בראש השנה לא ייגרע מאומה מחמת עמידה על סייגים"

כינוס ועדת הרבנים לכשרות וצביון מקומות עבודה בבית מרן הגר"ח קניבסקי • נשאל: האם בכל מקום עבודה ניתן להקפיד על כל הגדרים וההרחקות הנצרכים, והלא פעמים רבות הדבר נוגע לפרנסה • ומי חברי הוועדה?

התכניות האחרונות

ארכיון תוכניות מוקלטות

גם בפייסבוק

היום ברדיו

[daily-schedule schedule=1]

פוסטים אחרונים

תגיות

כינוס מיוחד של דיינים ומורי הוראה יחד עם ועדת הרבנים לכשרות וצביון מקומות עבודה, נערך במעונו של מרן הגר"ח קניבסקי.

הרבנים והדיינים, הציגו בפני מרן את מהות הוועדה ופעילותה, הקמת מענה טלפוני קבוע בנושא כשרות וצביון מקומות עבודה וגודל הצורך בתיקון המצב הקיים, כאשר ההיענות הגדולה של הציבור מעידה על החוסר העצום שהיה עד כה בריכוז השאלות לכתובת מוסמכת המכוונת ע"י גדולי ההוראה ורבנים בעלי ניסיון רב בתחום. מרן שליט"א, חיזק מאוד את הדברים והאציל מברכותיו להצלחת הפעילות החשובה בנושא שקדושת ישראל תלויה בו במידה רבה.

הוועדה הפועלת במסגרת "משמרת ההלכה" שע"י בתיה"ד של פוסקי הדור מרן הגר"ש ואזנר זצוק"ל ויבלחט"א הגר"נ קרליץ, הוקמה לאחרונה לאחר היערכות אינטנסיבית של כחצי שנה, בה נידונו הצרכים המורכבים לעומת הבעיות הקשות העשויות להתעורר במקומות עבודה.

במהלך הכינוס הועלו בפני מרן, שאלות מעשיות וכן שאלות מבחינת הנהגה והשקפה, בהן האם בכל מקום עבודה ניתן להקפיד על כל הגדרים וההרחקות הנצרכים, והלא פעמים רבות הדבר נוגע לפרנסה. תשובת מרן שליט"א, הייתה נחרצת, כי ואין שום ספק כי מהמזונות שנקצבו לאדם בראש השנה לא ייגרע מאומה מחמת עמידה על הדין וסייגיו.

בכינוס השתתפו הרבנים הגאונים, רבי שריאל רוזנברג ראב"ד ביד"צ ב"ב ורב שכונת רמת דוד ב"ב, רבי משה שאול קליין, רב שכונת אור החיים ודומ"ץ בביה"ד של מרן הגר"ש ואזנר זצוק"ל, רבי יצחק מרדכי רובין דיין בביה"ד של מרן הגר"נ קרליץ ורב קהילת בני תורה בהר נוף, רבי מנחם מנדל לובין, מראשי בתי ההוראה בב"ב ועוד0 תגובות