- רדיו קול חי - -

נחשפה רשת שהפעילה פעילי "מוראביטון" בהר הבית

בעקבות חקירה מאומצת, מסועפת ומשותפת של משטרת ישראל והשירות הביטחון הכללי, הוגש ע"י פרקליטות מחוז צפון כתב אישום ובקשה למעצר עד תום ההליכים כנגד 4 תושבי הצפון: חכמאת נעאמנה (35 עראבה), יחיא בן מוחמד סוטרי (54 עראבה), עבדאל אל כרים כריים (67 כפר כנא) ואסמאיל בן דיאב להוני (61 עראבה).

כתב האישום מייחס לנאשמים עבירות של: איסור פעולה ברכוש למטרות טרור, חברות, נשיאת משרה ומתן שירות להתאחדות בלתי מותרת, קשירת קשר לביצוע פשע והלבנת הון.

במהלך חקירה סמויה ולאחר גיבוש תשתית ראייתית ומעבר לחקירה גלויה, נחשפה רשת שהפעילה פעילי "מוראביטון".

המוראביטון – קבוצות של מוסלמים גברים ונשים בכל הגילאים, אשר לפני מספר שנים, החלו את פעילותם בהר הבית, במטרה להפחיד ועל ידי כך להדיר מבקרים יהודים ותיירים נוצרים מלהגיע להר הבית.

על פי החשד הנאשמים העבירו מימון בסכום כולל של כ- 700,000 ש"ח אשר שימש לפעילות של המוראבטון: כל פעיל גבר קיבל תשלום חודשי של כ- 1,500 ש"ח.

כל פעילה אישה קיבלה תשלום חודשי של כ- 1,000 ש"ח . כל נהג קיבל כ- 1 ש"ח עבור כל ק"מ נסיעה. לפעילי המוראביטון מאזור ירושלים אופן התשלום התבצע באמצעות כרטיסי אשראי נטענים על פי המפתח הבא: כרטיס מוטען ב- 800 ש"ח לגבר וכרטיס מוטען ב- 500 ש"ח לאישה.

על פי שיטת העבודה פעילי המוראביטון היו עולים להר הבית, בין 4 ל-5 פעמים בשבוע, לביצוע פעילות "הראבט" – פעילות של הפחדה והדרת מבקרים יהודים ותיירים נוצרים בהר הבית.

פעילות הפרת הסדר של ה"מוראביטון" הובילה לאלימות קשה כלפי מבקרים וכוחות הביטחון ולהסלמה מתמדת בהר הבית ובהמשך אף לגל פיגועים ברחבי הארץ על רקע המתיחות בהר הבית דבר שהוביל אל הוצאת ה"מוראביטון" והתנועה האיסלאמית אל מחוץ לחוק ע"י שר הביטחון.

למרות ההוצאה אל מחוץ לחוק של ה"מוראביטון" והתנועה האיסלאמית, הנאשמים לא השלימו עם הכרזה זו והמשיכו לנהל ולקיים מנגנון שתכליתו להמשיך את פעילות ה"מוראביטון" בהר הבית באמצעות הכספים ששימשו לתשלום משכורות לפעילי ה"מוראבטון" ומימון הנסיעות.

לצורך הסוואת מקורם של כספי הטרור, זהות בעלי הזכויות בהם מיקומם ותנועתיהם של הכספים, פעלו הנאשמים בשיטות הבאות: הטענת כרטיסי אשראי באמצעות בנק הדואר במספר רב של סניפים (עפולה, יפיע, סכנין, נצרת, עארה וערערה) וזאת על מנת שלא לעורר את חשדם של פקידי הדואר. תשלום כספים במזומן לפעילים על מנת לטשטש את פעילותם.

חבירה והצטרפות לארגונים שהוכרזו כהתאחדות בלתי מותרת וקל וחומר לארגונים התומכים בפעילות טרור מהווים איום ממשי לביטחון המדינה.

נזכיר כי לפי רוב פוסקי דורנו העליה להר הבית בזמן הזה אסורה