הרב שמואל אליהו: "מותר לירות במציתי אש, גם בשבת"

  בוודאי מותר ומצווה לחלל שבת בשביל לעצור את האש ואת המציתים. ואם צריך - גם לירות בהם. אם בבית מאיר, בכרמיאל או בחיפה היו יורים במציתים היה נחסך מאיתנו האסון הזה.
  דוד קורצוייל No Comments on הרב שמואל אליהו: "מותר לירות במציתי אש, גם בשבת"

  רבה של ירושלים הרב שמואל אליהו בפסק הלכה: "מותר לירות במציתי אש או להתקשר למשטרה בשבת כדי לעצור אותם" • ח"כ יעל גרמן ליועמ״ש: ״פעל מיידית נגד הרב אליהו המשתלח ומסית נגד ערבים״

  הרב שמואל אליהו צילום: פייסבוק
  בוודאי מותר ומצווה לחלל שבת בשביל לעצור את האש ואת המציתים. ואם צריך - גם לירות בהם. אם בבית מאיר, בכרמיאל או בחיפה היו יורים במציתים היה נחסך מאיתנו האסון הזה.
  18:23
  09.06.24
  פנחס בן זיו No Comments on שהחיינו: בעלי העסקים המובילים משתתפים בחנוכת המשכן החדש

  התכניות האחרונות

  ארכיון תוכניות

  פוסטים אחרונים

  תגיות

  רבה של ירושלים הרב שמואל אליהו השיב היום לשאלת גולש בעמוד הפייסבוק שלו בנוגע לגל ההצתות והשריפות ברחבי הארץ. הרב נשאל "אם בשבת (או בחול) נראה ערבים שמתקרבים לחורשה שליד הישוב שלנו ומתכוונים או מציתים אותה. האם מותר לחלל שבת לעצור אותם, להתקשר למשטרה ו/או לירות בהם?.

  הרב אליהו השיב כי מותר לירות בהם גם בשבת. "ראש הממשלה הגדיר את ההצתות כטרור. אחד מראשי השב"כ קרא לזה נשק להשמדה המונית. בנס לא נשרפו אנשים חיים אבל אין סומכים על הנס.

  הרב הוסיף כי "בוודאי מותר ומצווה לחלל שבת בשביל לעצור את האש ואת המציתים. ואם צריך – גם לירות בהם. אם בבית מאיר, בכרמיאל או בחיפה היו יורים במציתים היה נחסך מאיתנו האסון הזה.

  "אני מקווה שהרמטכ"ל ומפכ"ל המשטרה יתנו הוראות ברורות לחיילים לשוטרים ולאזרחים הנגזרות מכך שההצתות לא נגמרות, כי זו האחריות שלהם".

  ח״כ גרמן ליועמ״ש: ״פעל מיידית נגד הרב אליהו״

  במכתב ששיגרה הבוקר (שישי) ליועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, פנתה חברת הכנסת יעל גרמן (יש עתיד) בתלונה חריפה נגד הרב שמואל אליהו, רב העיר צפת.

  גרמן קראה ליועמ״ש במכתבה ״לפעול מיידית כדי לשים קץ לדברי הבלע ההסתה והגזענות של רב ראשי בעיר בישראל״. לדברי גרמן, ״בעת הקשה הזו יש להעלות על נס את גילויי הסולידריות והערבות ההדדית ולא את ההסתה״.  0 תגובות