- רדיו קול חי - -

הונחה אבן הפינה להקמת בנק הדם התת קרקעי הראשון מסוגו בעולם

 בטקס מרשים נורתה אבן פינה לבניין שירותי הדם החדש של מד"א בעיר רמלה. האירוע היווה את יריית הפתיחה להקמתו של בנק הדם התת קרקעי הראשון מסוגו בעולם. המבנה החדש יאפשר את הגדלת הפעילות תוך מתן מענה מקיף למערכת הרפואה והבריאות בישראל בהתאם לנתונים דמוגרפיים משתנים כמו למשל, הגידול הטבעי של האוכלוסייה בארץ. מדובר בפריצת דרך טכנולוגית. בבנק הדם החדש ישולבו טכנולוגיות חדשות במטרה להגביר את שמירת איכות מנות הדם ואבטחתן.

בנוסף, הקמפוס צפוי לרכז את כל הפעילות הלוגיסטית של מד"א שעד כה הייתה פזורה ברחבי גוש דן. מה שיהפוך גם למרכז הלוגיסטי הגדול של מגן דוד אדום.

בין האורחים שהשתתפו באירוע וכבדו בנוכחותם, שר הבריאות הרב יעקב ליצמן, שגריר ארה"ב בישראל מר דן שפירו, ראש עיריית רמלה מר יואל לביא,  ראשי אגודות ידיד מד"א מרחבי העולם, מכובדים ובכירים בארגון בראשות נשיא מד"א תת אלוף במיל' אבי זוהר, יו"ר ועד הפועל ד"ר נועם יפרח ומנכ"ל מד"א אלי בין.

אגודת ידידי מד"א בארה"ב לקחה על עצמה את הפרויקט והצליחה לגייס את מרבית הסכום הדרוש לבניית המבנה.

שר הבריאות יעקב ליצמן שנשא דברים בטקס אמר כי ״מגן דוד אדום עושה עבודה נפלאה. אני רואה את המסירות של העובדים והמתנדבים בארגון – זה דבר מדהים. עד היום לא היה שום מקום מרכזי שריכזו את כל הלוגיסטיקה שקשורה לדם עקב בעיות בירוקרטיות ועכשיו סוף סוף נתחיל לבנות אותו. הרי דם מציל חיים. אני מברך ומודה לכל אלו שתורמים עבור מד"א עבור בניית המרכז שיעשה סדר בתרומת הדם, באחסון ויעזור בהצלת חיים. אני מאחל לכם הרבה הצלחה, מודה למנכ"ל מד"א אלי בין, לתורמים ולאנשי מד״א על עבודת הקודש שלהם. תודה רבה״.

שגריר ארה״ב בישראל, דן שפירו שידוע כשגריר שמהווה מודל לחיקוי ומגיע באופן קבוע פעמיים בשנה לתרום דם במד"א, אמר, ״אני תורם באופן קבוע דם ואני רוצה לעודד תורמים נוספים לבוא ולתרום. אני מברך את כל אנשי מד״א על העשייה שלכם. מד״א עושים עבודה נפלאה ברחבי הארץ. כל טיפת דם יקרה ומצילת חיים. אתם עושים עבודת קודש ואנחנו גאים להיות שותפים של מד״א.  ארה"ב ומד"א מתחזקים יחסי ידידות מעל ל-70 שנה וכך נמשיך, אנו תומכים בכם לאורך השנים ונמשיך לתמוך. כל הכבוד למד״א, להנהלת הארגון, לתורמים – תמשיכו להציל חיים״.