אפקט טראמפ • בקרוב: 1440 יחידות דיור ברמת שלמה בירושלים

  ח"כ נחמן שי (המחנה הציוני) אמר היום כי "פרשת הבנייה ברגע זה היא בגדר טירוף מערכות, מישהו בירושלים יצא מדעתו וכבר לא ברור מי. עכשיו לאשר בניה בירושלים משחק לידי הפלסטינים. זו הזמנה ללחץ בינלאומי, ממש כמו לתקוע אצבע בעיניו של הממשל האמריקאי היוצא והנכנס".
  admin2 3 Comment on אפקט טראמפ • בקרוב: 1440 יחידות דיור ברמת שלמה בירושלים

  הוועדה המקומית לתכנון ובנייה בירושלים צפויה להעלות לסדר היום בישיבתה הקרובה תכנית חדשה בשכונת רמת שלמה בעיר, הכוללת בנייה של 1,440 יחידות דיור חדשות, שייפרסו על שטח של כ-70 דונמים

  שכונה בירושלים | תמונת אילוסטרציה צילום: הדס פרוש, פלאש 90
  ח"כ נחמן שי (המחנה הציוני) אמר היום כי "פרשת הבנייה ברגע זה היא בגדר טירוף מערכות, מישהו בירושלים יצא מדעתו וכבר לא ברור מי. עכשיו לאשר בניה בירושלים משחק לידי הפלסטינים. זו הזמנה ללחץ בינלאומי, ממש כמו לתקוע אצבע בעיניו של הממשל האמריקאי היוצא והנכנס".
  14:30
  04.03.24
  קובי פינקלר No Comments on שב"כ סיכל חוליית מחבלים שייצרה מטענים ותכננה פיגועים

  התכניות האחרונות

  ארכיון תוכניות

  פוסטים אחרונים

  תגיות

  הוועדה המקומית לתכנון ובנייה בירושלים צפויה להעלות לסדר היום בישיבתה הקרובה תכנית חדשה בשכונת רמת שלמה בעיר, הכוללת בנייה של 1,440 יחידות דיור חדשות, שייפרסו על שטח של כ-70 דונמים. הבוקר (ראשון) דיווחו גורמים בעירייה כי מדובר באחת התכניות הגדולות שאושרו בוועדה בשנים האחרונות, שמגיעה על רקע תוצאות הבחירות בארה"ב.

  בשבוע שעבר פורסם כי יו"ר הוועדה הצהיר שבכוונתו להוציא מן הפריזר את תכניות הבנייה, אך התכנית החדשה הינה הרחבה של האזור הדרום מערבי של שכונת רמת שלמה, ובכיר בעיריית ירושלים מסביר כי מדובר ב"שטח חדש שלא נידון עד היום בדיונים, בגלל ההתנגדות של ממשל אובמה".

  על פי בדיקת עמותת "עיר עמים", מדובר בשתי תכניות סמוכות ברמת שלמה: תכנית אחת שאושרה לפני 4 שנים, ותכנית נוספת שהיקפה 500 יחידות דיור. ב"עיר עמים" מסבירים כי התכנית נידונה לפני שנתיים ואף הוחלט להפקיד אותה, ואולם לאחר שנחשף כי האדמות עליהן מתוכננות לקום יחידות הדיור הן אדמות פרטיות, הוחלט לעצור את קידום התכנית.

  "המשמעות העולה מהפרסום חמורה מאוד. נראה שכעת מנסים לקדם אותה שוב כשהתוצאה עלולה להיות פגיעה מודעת בזכויות הקניין של פלסטינים", אומרים בעמותה.

  בשבוע שעבר פורסם כי בעיריית ירושלים מבקשים לנצל את חילופי הממשל בארה"ב ולהפשיר שורה של תכניות בנייה בשכונות שמעבר לקו הירוק, ביניהן שכונות רמת שלמה וגילה – שבנייה בהן נחשבה לסדין אדום מבחינת הקהילייה הבינלאומית בכלל וממשל אובמה בפרט.

  "מדובר ב-2,600 יחידות דיור בגבעת המטוס, 3,000 יחידות בגילה, 1,500 יחידות דיור ברמת שלמה ועוד מלא תכניות שאני מתכוון לנצל את חילופי השלטון בארה"ב ולהביא אותן לאישורים", הוסיף תורג'מן. "עד היום הופנו אלינו כל הזמן לחצים מכיוון לשכת ראש הממשלה אחרי שבארה"ב כעסו – להוריד, להסיר, לעכב. זה נגמר. מעכשיו אנחנו מתכוונים להוציא את התכניות המוקפאות".

  התגובות במערכת הפוליטית לתכנית הבנייה החדשה לא איחרו לבוא. ח"כ נחמן שי (המחנה הציוני) אמר היום כי "פרשת הבנייה ברגע זה היא בגדר טירוף מערכות, מישהו בירושלים יצא מדעתו וכבר לא ברור מי. עכשיו לאשר בניה בירושלים משחק לידי הפלסטינים. זו הזמנה ללחץ בינלאומי, ממש כמו לתקוע אצבע בעיניו של הממשל האמריקאי היוצא והנכנס".  3 תגובות

  מיין תגובות
  1. 3

   מישהו מזהה מאיזה צד של השכונה זה מצולם??

  2. 2

   למה זה מעניין מאיזה זוית צולמה התמונה?