שדולת ארץ ישראל בכינוס חגיגי מיוחד בעקבות ניצחון טראמפ

  ח״כ מיקי זוהר התבטא באומרו "אני מציע להתאזר בסבלנות. טראמפ נכנס לתפקידו רק בעוד חודשיים ורק אז נוכל לקדם מהלכים. אם נעשה פעולות ללא שיח משותף נפסיד את האיש ואת המטרה. יש לפעול מהשכל ולא מהלב"
  איתי גדסי 1 Comment on שדולת ארץ ישראל בכינוס חגיגי מיוחד בעקבות ניצחון טראמפ

  בהודעת הסיכום קראה שדולת ארץ ישראל: ״אנו קוראים לממשלה ולראש הממשלה לפעול מעתה בהתאם להזדמנות היסטורית שמייצרות הבחירות בארה"ב: לחזור לבנות בכל מרחבי ארצנו. להיפרד מתכנית שתי המדינות המסוכנת ולקדם תחתיה נורמליזציה והחלו ריבונות ביהודה ושומרון״

  ח״כ מיקי זוהר התבטא באומרו "אני מציע להתאזר בסבלנות. טראמפ נכנס לתפקידו רק בעוד חודשיים ורק אז נוכל לקדם מהלכים. אם נעשה פעולות ללא שיח משותף נפסיד את האיש ואת המטרה. יש לפעול מהשכל ולא מהלב"
  21:49
  25.02.24
  אתר קול חי No Comments on עמל התורה: פרק חמישי בחידון הלכה למעשה | צפו

  התכניות האחרונות

  ארכיון תוכניות

  פוסטים אחרונים

  תגיות

  בעקבות תוצאות הבחירות בארה״ב קיימה היום שדולת א״י בראשות ח״כ יואב קיש וח״כ בצלאל סמוטריץ, דיון מיוחד עם כל חברי הכנסת החברים בשדולה לדיון במשמעות תוצאות בבחירות ובחירת הנשיא ה 45 דונאלד טראמפ. השתתפו לצד ראשי השדולה: סגני השרים ח״כ אלי בן דהן, ח״כ ציפי חוטובלי ואיוב קרא וחברי הכנסת מוטי יוגב, אברהם נגוסה, יהודה גליק, מיקי זוהר, נורית קורן, שולי מועלם, ניסן סלומיאנסקי, אמיר אוחנה ואורן חזן. כמו כן ראשי הרשויות עודד רביבי ויוחאי דימרי.

  בהודעת הסיכום קראה שדולת ארץ ישראל: ״אנו קוראים לממשלה ולראש הממשלה לפעול מעתה בהתאם להזדמנות היסטורית שמייצרות הבחירות בארה"ב: לחזור לבנות בכל מרחבי ארצנו. להיפרד מתכנית שתי המדינות המסוכנת ולקדם תחתיה נורמליזציה והחלו ריבונות ביהודה ושומרון״.

  יו״ר השדולה יואב קיש פתח את הכינוס בקריאה מתוך החלטת הוועידה הרפובליקנית בערב הבחירות האחרונות הקוראת להעברת השגרירות לירושלים ואמר: אנחנו מאמינים שהמדיניות להקפאה ולמנוע את הרחבת ההתיישבות הסתיימה. אנחנו מפסיקים לדבר על 2 מדינות אלא על בניה התיישבות וריבונות. יש לנו ממשלה לאומית יציבה והלחץ הבינלאומי גרם לנו לא לממש מדיניות כפי שאנו רוצים והיום יש פה פתח משמעותי לשינוי.״

  ח״כ קיש הוסיף ואמר כי אנחנו מעריכים את תמיכתו של הנשיא אובמה בישראל בין אם זה במימון ההסכם הצבאי לאחרונה ובין אם זה במניעת החלטות בינלאומיות חד צדדיות כנגד ישראל באו״ם ובמוסדות השונים ואנחנו בטוחים שאת תמשיך להיות כהונתו והוא לא יכתיב לנשיא הנכנס מצב מדיני שונה מאשר נמצא כיום.

  יו״ר השדולה ח״כ בצלאל סמוטריץ אמר: ״זה לא סוד שבארבע השנים האחרונות ראש הממשלה חשש והיסס מלפתח את ההתיישבות ביו״ש עקב הלחץ האמריקאי. העניין הזה נגמר. הנשיא חדש מייצג מדיניות אחרת לחלוטין שתתמוך במדינת ישראל ובזכותה ההיסטורית והדתית להתיישבות בכל חלקי ארץ ישראל וביהודה ושומרון.״

  סגנית שר החוץ ח״כ ציפי חוטובלי אמרה בדיון כי ״התחלנו במשרד החוץ בהליך החלפת הממשל. התחלת המהלך צריכה להיות בירושלים. יש הבטחת בחירות של הנשיא להעביר את השגרירות לירושלים וזוהי יכולה להיות מתנה נפלאה לשנת היובל לשחרור העיר״.

  ח"כ מוטי יוגב העריך כי ״נידרש לאחריות בחודשיים שנותרו לנשיא אובמה, על מנת שלא יזיק לישראל. אחר כך, בע"ה הכל פתוח במערכת היחסים האסטרטגיים בין ישראל לארצות הברית, גם ביחס לעתידנו הניצחי וחיזוק אחיזתנו ביהודה ושומרון."

  ח״כ מיקי זוהר התבטא באומרו "אני מציע להתאזר בסבלנות. טראמפ נכנס לתפקידו רק בעוד חודשיים ורק אז נוכל לקדם מהלכים. אם נעשה פעולות ללא שיח משותף נפסיד את האיש ואת המטרה. יש לפעול מהשכל ולא מהלב"

  ח״כ אמיר אוחנה טען כי ״העם האמריקאי בעט לתקשורת הממוסדת וזרק החוצה את הערכים שניסו להנדס ולהנחיל לו ותחת זאת בחר במערכת חיסונית והגנה עצמית כנגד איומים שהעולם כולו רואה .הגיע הזמן שנזנח את מה שקרוי בטעות פתרון 2 המדינות וננגיד בבירור שתהיה מדינה אחת בין הים ובין הירדן״.

  לדברי ח״כ שולי מועלם: ״המטרה שלנו היא נורמליזציה של אזרחי יהודה ושומרון. יש להם חובות ולכן צריך לדאוג גם לזכויות שלהם. לכן חוק ההסדרה שנביא בראשון מטרתו נורמליזציה לתושבים״

  עודד רביבי ראש דסק חוץ של מועצת ישע: ״דווקא מתוך תחושת הניצחון חשוב לחזק את הקשר עם יהודי ארה״ב שעל לי הסקרים רובם הצביעו לקלינטון. חובתנו לנהוג מעמדה של אחריות״. יוחאי דימרי ראש מועצת הר חברון אמר: היום אני אזרח סוג ב׳, היום האזרחים שלי הם סוג ב והגיע הזמן לשנות את זה  1 תגובות

  מיין תגובות
  1. 1

   יש בשביל מה לחגוג