שמחת תורה בפוניבז': כמה "עלו" ההקפות באם הישיבות?

  240 בחורים קיבלו על עצמם לימוד רצוף בימי שישי במשך 6 שעות בתענית דיבור בחודשי החורף הקרוב, כאשר לצורך כך הוקצה ביהמ"ד 'אולמי סגל' הממוקם בבנין הישיבה, ובו לא מתקיימת תפילת מנחה בשעות הצהרים, בכדי שלא לקטוע את הרצף הלימודי
  דוד קורצוייל 10 Comment on שמחת תורה בפוניבז': כמה "עלו" ההקפות באם הישיבות?

  בישיבת פוניבז', כמסורת של שנים וכפי שהנהיג מרן הרב מפוניבז', לא כל תלמידי הישיבה רשאים להחזיק בספר תורה במהלך ההקפות בהיכל הישיבה, אלא אך ורק בחורים ש"רכשו" את ההקפה, תמורת קבלות לחיזוק לימוד התורה במהלך השנה הבעל"ט

  240 בחורים קיבלו על עצמם לימוד רצוף בימי שישי במשך 6 שעות בתענית דיבור בחודשי החורף הקרוב, כאשר לצורך כך הוקצה ביהמ"ד 'אולמי סגל' הממוקם בבנין הישיבה, ובו לא מתקיימת תפילת מנחה בשעות הצהרים, בכדי שלא לקטוע את הרצף הלימודי
  12:53
  04.03.24
  קובי פינקלר No Comments on 'כתר המערב': אוגדה 98 פתחה במבצע מקיף בשכונת חמד

  התכניות האחרונות

  ארכיון תוכניות

  פוסטים אחרונים

  תגיות

  יום שמחת תורה היה בישיבה מאז ומקדם מעין "יום דין" למינוף הצמיחה התורנית ועלייתם של בני הישיבה בתורה ובשקידה. כאשר ראשי הישיבה זצ"ל מעודדים את התלמידים לקבל על עמם קבלות גדולות ולעמוד בהם במהלך כל ימי השנה.

  השנה נשברו בישיבת פוניבז' שיאים חדשים, ולראשונה בהיסטוריה הפכה רכישת ההקפות באמצעות קבלות לתופעה המונית, כשכמעט 540 תלמידים זכו השנה לראשונה להקיף הקפה עם ספר התורה.

  7 בחורים קיבלו על עצמם ללמוד ולסיים את כל הש"ס בבלי בשנה הקרובה, וזכו לקבל ספר תורה בהקפה הראשונה לצד ראשי ורבני הישיבה שליט"א.

  240 בחורים קיבלו על עצמם לימוד רצוף בימי שישי במשך 6 שעות בתענית דיבור בחודשי החורף הקרוב, כאשר לצורך כך הוקצה ביהמ"ד 'אולמי סגל' הממוקם בבנין הישיבה, ובו לא מתקיימת תפילת מנחה בשעות הצהרים, בכדי שלא לקטוע את הרצף הלימודי.

  114 בחורים קיבלו על עצמם ללמוד עד שמחת תורה תשע"ח, 4 פעמים בעיון את כל מסכת יבמות שתילמד בשנה הקרובה בישיבה, גפ"ת ועם הראשונים רמב"ן, רשב"א, ריטב"א, רי"ף ור"ן.

  178 בחורים קיבלו על עצמם לימוד רצוף של 14 שעות ביום ברציפות למשך שבוע, כשהמכירות מתבצעות על פי סדר פרשיות זמן החורף הקרוב.

  לפני ההקפות כאשר מתבצעות המכירות הפומביות, סבב ראש הישיבה הגר"ש מרקוביץ בין הבחורים באולם הישיבה ועודד את ההתחרות בין התלמידים על העלאת רף הקבלות מעלה מעלה, בחורים מבוגרים 'אלטער'עס' שהיססו להעמיס על עצמם התחייבויות גדולות זכו להבטחה לישועה בקרוב.

  בישיבה מציינים אנקדוטה מעניינת, גבאי הישיבה שהופתעו מהיצף הבחורים שרכשו הקפות, נאלצו ביום שמחת תורה לארגן בדחיפות ספרי תורה נוספים, בכדי לאפשר לכל רוכשי ההקפות לזכות להקיף הקפה עם ספר תורה.

  יצויין, כי במהלך מסיבת נעילת החג שהתקיימה בחדר האוכל של הישיבה עם שקיעת החמה של יום שמחת תורה, הודיע המשגיח הגרא"א דסלר כי על דעת ראש הישיבה הגר"ש מרקוביץ, למרות שההקפות תמו, אך ההזדמנות להמשיך ברכישת ה'קבלות' נמשכת, וגם בחורים שיחליטו לקבל על עצמם בהמשך את אחת מהקבלות, ייכללו בין הרוכשים הזוכים.

  מיד לאחר ההקפות השניות שהסתיימו בשעת ערב מוקדמת, נקבע סדר לימוד מיוחד בהיכל הישיבה, סדר 'מחיל אל חיל', כשמאות הבחורים שקיבלו על עצמם את הקבלות מתחילים ליישמם.  10 תגובות

  מיין תגובות
  1. 10

   בכתבה על המחבלים – הודגשה התורה.
   בכתבה על השונאים – הודגשו ה"גדולים"
   ראו מה ביני לבין חמי!

   1. ההבדל כ"כ פשוט וברור. בשונאים יש רק תורה והמון תורה כמו שידוע לכל ולכן אפשר להדגיש שם את הגדולים. אם לא היה שם תורה לא היה לגדולים מה לחפש שם.
    אצל המחבלים יש "קצת" בעיה עם הנושא הזה של התורה כי הם כל היום עסוקים בגדולים של השונאים לכן אין ברירה וצריכים קצת להדגיש ולחזק גם את הענין של התורה. אל תדאג. ביום שבאמת יהיה שם תורה הגדולים יבואו גם אליהם.

   2. תפשת מרובה לא תפשת!!! מה השטויות האלו של הכמויות הבלתי מציאותיות האלו?????? קודם שילמדו סדר שלם בלי הפסקה ובלי "הפסקת השקפה הטהורה" ורק אחרי זה שיתחייבו לכ"כ הרבה דפים.

   3. מה אכפת להם להשתגע עם הקבלות האלו הרי בסוף יהיה להם פטור מהלימוד הזה כי יצטרכו ליסוע לכלא 6 בשביל איזה שבבניק מהמועדון באילת!!!

   4. הגר"ש הסתובב במכירת ההקפות בין הבחורים. הגרב"ד והגרי"ג למדו בזמן הזה! אכן ראו מה בין בני לבין חמי!!!!!!!!!!!!!!

  2. 8

   ל(הרב) יעקובזון, זה מראה שמה שהכתב מחליט זה מה שיצתייר.
   וזה באמת נכון להדגיש שהגר"ח קנייבסקי השתתף זה מראה את חשיבות העניין

  3. 7

   יעקב
   אתה אובססבי בנושא
   זה נראה שאתה לומד בשונאים כך שדעתך אינה משקפת מאומה
   לא נורא
   הביאו המון כתבות על הצד של השונאים
   ועכשיו יש קצת כתבות על המחבלים מה הסיפור שלך
   תלמד לפרגן גם קצת לאחרים

  4. 6

   בנוגע לתאורה
   בפונביז מידי שבוע במוצ"ש האור נכבה בשקיעה ונדלק אחרי פרק זמן הגרב"ד מוסר כל שבוע ועד בחושך והיות והתמונות לכא' הם ממוצאי החג לכן רואים חושך

  5. 5

   כמה בחורים קבלו על עצמם "דרך ארץ קדמה לתורה"? זירו. אפס. חבל.