מעבר לאתר המותאם
1

"כל הופעה מחזקת ונותנת תשובה לכל המנסים לבוא ולפגוע במגזר"

אתי קצבורג No Comments on "כל הופעה מחזקת ונותנת תשובה לכל המנסים לבוא ולפגוע במגזר"

משה לאופר, יהושע פריד ורובי בנט בשיחה מוזיקלית מיוחדת לזמן שמחתינו • האם המלחמה בפגעי הטכנולוגיה משפיעה עליהם? • הסיכום שלהם לשנה שעברה והצפי לשנה הבאה • וגם: איך זה ששלושתם הסכימו על אותו שיר שנה

23:48
03.06.20
ש. אבישי No Comments on חתונות הקורונה – האמנם? \\ ש. אבישי • דעה

התכניות האחרונות

ארכיון תוכניות מוקלטות

גם בפייסבוק

היום ברדיו

[daily-schedule schedule=1]

פוסטים אחרונים

תגיות

"מה עושים שני יהודים טובים כשנפגשים, קצת יין משובח, קצת פלפול מהווי העולם הזה והעולם הבא וניגון טוב ומכל הדברים הללו הניגון הוא זה שמחבר בינהם". הניגון הוא דבק לנשמה והוא מגשר בין עולמות מקרב לבבות ומחזיר יהודים טועים.

לכבוד החג שכל מהותו זה מוזיקה ושירה הושבנו שלושי גאוני מוזיקה חסידית לשיחת חג מוזיקלית במיוחד על מוסיקה, על שירים ותקליטים ועל העתיד כמובן. ישבנו בסוכה אחת עם משה לאופר, רובי בנט ויהושע פריד.

תנו סיכום הצד המוזיקלי של שנת תשע"ו


משה: האמת שהיא היתה שנה מפתיעה הרבה מלחינים וזמרים חדשים על המפה.
רובי: שנה של הופעות בסגנון שלא הכרנו, הרבה עוצמה על הבמה.
יהושוע: פתיחות מפתיעה בקרב הגזר הדתי לאומי למוזיקה חסידית, נוער נלהב צרכן חדש של המוזיקה האותנטית.

התמודדות עם פגעי הטכנולוגיה והדיגיטל, האם זה פגע בכם מקצועית?

משה: בכלל לא, אדרבה אנחנו מנצלים את זה ומשרתים את זה למטרותינו.
רובי: פתאום אפשר באמצעים שונים (כשרים כמובן) להפיץ את המוזיקה בכל העולם, במקביל אנחנו רואים שינוי של ממש במוזיקה מחד הכל טכנולוגי וצפיות וקליפים וכדומה, מצד שני עולם ההופעות בחוץ פורח ומלבלב כל עניין ה'קומזיץ' קיבל הכשר (כן כן ממוטק'ה בלוי) בערים החרדיות השונות מתקיימים מופעי קומזיץ מרגשים וייחודיים. גישמאק. (הפייט לזה בגרסא הנשית זה הפרשת חלה – אומר יהושע פריד).
יהושע: ממש לא, להיפך תור הזהב במוזיקה, מוזיקה איכותית ומצוינת ומוטי שטיינמץ אחד!

שיר השנה שלכם:

משה: ריבון העולמים.
רובי: מה זאת אומרת ברור שריבון העולמים.
יהושוע: ריבון העולמים שבר את כל השיאים.

צפי שלכם לשנה הקרובה

משה: שנת צמיחה ופריחה.
רובי: המוזיקה תלך ותתעצם.
יהושוע: אופטימיות, שנה מלאת הפתעות בתחום המוזיקה. זה הרי הפס קול של כל יהודי.

משפט שלכם לסיום

משה: שאנשים ימשיכו להעריך ולשמוע את המוזיקה הכשרה של פעם, חפה מזיופים ומניירות.
רובי: מחד הצמדות לאותנטיות מצד שני שתמשיך להיות פתיחות של הציבור במוזיקה אנשים אוהבים מוצר טוב ומקצועי, אנשים חיים מהמוזיקה מעריכים אותה, שאנשים ימשיכו לבא להופעות (גברים בלבד) כל הופעה כזו מחזקת ומעוררת ונותנת תשובה לכל המנסים לבוא ולפגוע במגזר שלנו.
יהושע: אני רוצה מוזיקה אמיתית עמוקה ולא חיקויים זולים, אני מבקש מהציבור תמשיכו לצרוך מוזיקה כשרה, לשמוח ולשיר, הנה לדוגמא החתונות זה מקום המפגש החרדי שם מחליטים על שירים מי יחיה ומי ימות.. תכלס המוזיקה הזו שאנחנו עושים היא הגורם המאחד על זה כולם מסכימים ואני מתפלל שלא יהיו צרות שנשיר שירים מתוך הרחבת הדעת מתוך שקט ושמחה אנחנו לא צריכים להתבייש במוזיקה שלנו אין כמוה.

מה שברור שכמו ארבעת המינים כמה שהם שונים הם מאוגדים יחד בעת הברכה וכך הם מהווים את המצווה בשלימותה ככה המוזיקה מאגדת את העם היהודי, גם אם יש מחלוקות ואי הסכמות ושוני בין המגזרים השונים המוזיקה מאחדת והופכת את כולם לשלמים כלפי שמיא.0 תגובות