הראב"ד הגר"מ שטרנבוך: חילולי השבת מתרבים – "צאו והפגינו"

  תפקיד ה"עדה החרדית" לשמור על גחלת התורה וללחום את מלחמת ה' כדי שהתורה תישמר כפי שקיבלנו אותה, עלינו להמשיך את דרך אבותינו שהיו מוחים על כבוד השבת ולזעוק על חילולי השבת המתרבים בכל מקום ובירושלים עיה"ק - "צאו והפגינו"
  חדשות קול חי 1 Comment on הראב"ד הגר"מ שטרנבוך: חילולי השבת מתרבים – "צאו והפגינו"

  בדרשה מיוחדת לרגל החג שנשא הראב"ד הגר"מ שטרנבוך הערב, התייחס למספר נושאים בהם חילולי השבת ברחבי הארץ ודריסת הרגל שניתנה לרפורמים בכותל המערבי וקרא לציבור להביע מחאה

  תפקיד ה"עדה החרדית" לשמור על גחלת התורה וללחום את מלחמת ה' כדי שהתורה תישמר כפי שקיבלנו אותה, עלינו להמשיך את דרך אבותינו שהיו מוחים על כבוד השבת ולזעוק על חילולי השבת המתרבים בכל מקום ובירושלים עיה"ק - "צאו והפגינו"
  21:49
  25.02.24
  אתר קול חי No Comments on עמל התורה: פרק חמישי בחידון הלכה למעשה | צפו

  התכניות האחרונות

  ארכיון תוכניות

  פוסטים אחרונים

  תגיות

  בדרשה מיוחדת שנשא פוסק הדור הגר"מ שטרנבוך שליט"א היום בהיכל בית המדרש הגדול דושינסקיא בירושלים, התייחס פוסק הדור למספר נושאים העומדים על הפרק, וקרא לאלפי המאזינים למחות על חילולי השבת ועל הקצאת שטח לרפורמים בכותל המערבי, כך גם עורר את אלפי בני העדה החרדית על תפקיד העדה החרדית, ושיבח את קהילת דושינסקיא בהיותם "עמוד היסוד שעליה עומד העדה החרדית".

  הדרשה המיוחדת נאמרה היום בירושלים בהיכל בית המדרש הגדול דושינסקיא בירושלים, שהיה מלא מפה אל פה באלפים רבים מירושלים וסביבותיה שבאו לשמוע את "דרשת החג המסורתית" מפי פוסק הדור הגאון רבי משה שטרנבוך שליט"א, כאשר גם כ"ק האדמו"ר מדושינסקיא שליט"א יושב ומאזין לדרשה כאחד העם באחד מספסלי בית המדרש בפשיטות מיוחדת האופיינית לכ"ק האדמו"ר מדושינסקיא שליט"א. לאחר הדרשה נכנס מרן פוסק הדור הגר"מ שטרנבוך לסוכת כ"ק האדמו"ר מדושינסקיא שליט"א, ושוחח עמו באריכות בענייני החג בהלכה ובאגדה.

  לאחר שהאריך הגר"מ שטרנבוך בשיעור תורני בענייני שמחת החג, ביקש לשבח את קהילת דושינסקיא, ואמר "פותחין כבוד אכסניה, קהילת קודש דושינסקיא היא יסוד שעליה מושתת ה"עדה החרדית", הדבר ידוע לכל שקהילת דושינסקיא בראשות כ"ק האדמו"ר שליט"א, עומדת שלא להניח לשום שינוי מדרך אבותינו שקיבלנו דור אחר דור, וזכות קיום העדה החרדית נזקפת אף לזכותם.

  בהמשך עורר על מספר עניינים אקטואליים אשר "יחד עם שמחת החג, חובה עלינו שלא להסיח דעת מהם". "לצערינו, חילול השבת מתרבה משבוע לשבוע, החנויות בעיר הקודש בירושלים נפתחות בשבת קודש ואין פוצה פה למחות כראוי לכבוד השבת, ומה נענה כשישאלו אותנו למה איננו עושים מספיק בשביל כבוד השבת.

  על כניסת הרפורמים לכותל המערבי אמר הגר"מ שטרנבוך: "אנו זקוקים לרחמי שמים גדולים, ובפרט שהרשעים נלחמים בקב"ה בעצמו בכותל המערבי מקום שכינת עוזו, הם רוצים להכניס שם רפורמים שעושים צחוק מהתורה והקב"ה, ועלינו להכיר במצבינו בעת הזאת ולמחות כדת של תורה.

  תפקיד ה"עדה החרדית" לשמור על גחלת התורה וללחום את מלחמת ה' כדי שהתורה תישמר כפי שקיבלנו אותה, עלינו להמשיך את דרך אבותינו שהיו מוחים על כבוד השבת ולזעוק על חילולי השבת המתרבים בכל מקום ובירושלים עיה"ק – "צאו והפגינו"!

  הגר"מ עורר על חובת המחאה "האם התייבשו רגשותינו עד שכבר לא אכפת לנו מהנעשה אצל אחינו הטועים? האם לא אכפת לנו מחילולי השבת ח"ו? מה נענה כאשר הקב"ה ישאל אותנו למה נמנענו מלמחות? זה הרי ביזיון גדול לעצמינו ולבנינו אחרינו אם אנחנו ח"ו "מתייבשים" עד שכבר לא אכפת לנו ללחום את מלחמת ה'.

  "אנחנו נמצאים במצב של סכנה גדולה מאוד, יד אכזר שאין כמוה פגעה בישראל, הורגים בנו באנשים נשים וטף, אבל כשמתבוננים רואים שהכל מיד ה'.

  הגר"מ חתם את דבריו ואמר כי "זכורני שלאחר השואה האיומה כאשר רוב הפליטים היו סבורים שכבר אין תוחלת ותקווה להעמיד מחדש דורות של תורה, השתוממנו כאשר ראינו איך פרחו מחדש מוסדות תורה וחסידות בכל העולם שלא כדרך הטבע, כך גם היום אנו יודעים שהקב"ה נוהג עמנו שלא כדרך הטבע, ויגאלנו בגאולה העתידה שלא כדרך הטבע".  1 תגובות

  מיין תגובות