הותר לפרסום: נעצר מחבל שתכנן פיגועים רבים

  בנצי לייזרוביץ No Comments on הותר לפרסום: נעצר מחבל שתכנן פיגועים רבים

  בפעילות של שירות הביטחון הכללי בשיתוף היחידה המרכזית של משטרת מחוז י-ם , נעצר לחקירה לפני כחודש מחמד פואז אברהים ג'ולאני, תושב מחנה הפליטים שעפאט, תושב ישראלי, בחשד לתכנון פיגועים קשים

  18:23
  09.06.24
  פנחס בן זיו No Comments on שהחיינו: בעלי העסקים המובילים משתתפים בחנוכת המשכן החדש

  התכניות האחרונות

  ארכיון תוכניות

  פוסטים אחרונים

  תגיות

  הותר לפרסום כי בפעילות של שירות הביטחון הכללי בשיתוף היחידה המרכזית של משטרת מחוז י-ם , נעצר לחקירה לפני כחודש מחמד פואז אברהים ג'ולאני, תושב מחנה הפליטים שעפאט, תושב ישראלי, בחשד לתכנון פיגועים קשים.

  בחקירה עלה כי ג'ולאני, המשתייך לארגון חמאס, הביע בחודשים האחרונים הסכמתו לבצע פיגועים בפני פעילי חמאס מרצועת עזה עימם יצר קשר באינטרנט. ג'ולאני התבקש לגייס נוספים לפעילות טרור ואכן מסר למאכווניו ברצועת עזה שמות של מספר פעילים.

  מחקירת ג'ולאני עלו מספר מתווים שנדונו כחלק מתכנון הפיגוע:

  1. פיגוע ירי באמצעות קלאצ'ניקוב לעבר מחסום חיזמא.

  2. פיגוע מטען משולב בחנות בירושלים אותה הכיר מעבודתו שם ב-2011.

  3. השלכת מטען צינור לעבר המחסום במחנה הפליטים שעפאט.

  4. פיגועי מטען באזורים מרכזיים בי-ם כדוגמת התחנה המרכזית בי-ם וקניון מלחה, מתווים שנדחו לאור אמצעי הביטחון הננקטים במקומות אלה.

  לבסוף הוחלט על מתווה של פיגוע התאבדות באוטובוס בשכונת פסגת זאב בירושלים הסמוכה לביתו של ג'ולאני.

  עם התקדמות תכנון הפיגוע הונחה ג'ולאני להשיג כמות רבה של חומרים בהם חומרי גלם ליצור חומר נפץ, מסמרים, סוללות ועוד, לצורך ייצור מטען חבלה. ג'ולאני מצידו פעל להשיג חומרים אלו, ורובם אף הוסגרו על ידו לאחר מעצרו.

  לאחר שהשיג החומרים החל ג'ולאני לפעול לייצור המטען בפועל, ואף ביצע ניסויים בחומרים עד שנתפס על ידי הוריו, אולם גם לאחר מכן המשיך לפעול לתכנון הפיגוע ואף נסע לחברון לשם רכישת חומרי גלם נוספים.

  בראשית חודש ספט' 16' הוחלט, כי פיגוע ההתאבדות יבוצע לאחר חג הקרבן שחל השנה בתאריכים 12/9-15/9, זאת על מנת שהפיגוע לא יגרום למניעת הגעת מתפללים להר הבית.

  בכדי לממן פעילותו נשלח ג'ולאני לחברון, שם קיבל מתושב חברון כ-7,000 ש"ח למימון פעילותו. לבקשת מאכווניו, צילם ג'ולאני צוואה, אך לא הצליח להעבירה לידם בשל קשיים טכניים בשליחת הקובץ.

  עוד עלה בחקירה כי לפני כשנה לערך יצא ג׳ולאני לבצע פיגוע דקירה בפסגת זאב, אולם לבסוף שב על עקבותיו מחשש שבית הוריו ייהרס.

  יחד עם ג'ואלני נעצרו, בין היתר, קרובי משפחתו מחמד רובין ג'ולאני ואיאד ג'ולאני שהסתירו אמצעי לחימה בעת מעצרו, אותם הסגירו בחקירתם.

  חקירה זו שבה ומדגישה את המאמץ הבלתי פוסק של גורמי חמאס ברצועת עזה ליזום פיגועי טרור קשים בשטחי ישראל ואיו"ש, וזאת תוך שימוש בתושבים ישראלים, אשר נגישותם לשטחי ישראל מקלה על הנעת פעילות הטרור.

  שירות הביטחון הכללי ומשטרת ישראל ,ימשיכו לפעול על מנת לסכל פעילות טרור רצחנית, של ארגון החמאס וארגונים נוספים ויפעלו למיצוי דין מול המעורבים בפעילות זו.  0 תגובות