מעבר לאתר המותאם
1

ארגנטינה: בני נוער גרמני התחפשו ל'נאצים' ותקפו ילדים יהודים

יעקב גרודקה No Comments on ארגנטינה: בני נוער גרמני התחפשו ל'נאצים' ותקפו ילדים יהודים

תלמידים מבית ספר יהודי בבואנוס איירס שהיו בעיר ברילוצ'ה שבארגנטינה, הותקפו על ידי תלמידים מבית ספר גרמני בבירה שהתחפשו לנאצים וכשעליהם צלבי קרס • "זה לא בדיחה, מדובר באידיאולוגיה שהביאה לרציחתם של ששה מיליון יהודים"

מנהלת בית הספר הגרמני הביעה צער על האירוע וגינתה אותו: "אנו מוקיעים בחריפות את התנהגותם של התלמידים", אמרה המנהלת והבטיחה כי התלמידים הללו יענשו.
21:57
31.10.20
צבי הדס No Comments on ייטיב ה' – שיר תקווה לסיום הקורונה

התכניות האחרונות

ארכיון תוכניות מוקלטות

גם בפייסבוק

היום ברדיו

[daily-schedule schedule=1]

פוסטים אחרונים

תגיות

תלמידים מבית ספר יהודי בבואנוס איירס שהיו בעיר ברילוצ'ה שבארגנטינה, הותקפו על ידי תלמידים מבית ספר גרמני בבירה שהתחפשו לנאצים וכשעליהם צלבי קרס.

על פי הדיווחים, הצעירים תקפו מילולית את התלמידים היהודים עם אמירות גזעניות ואנטישמיות, ואף תקפו אותם פיזית. הטענה היא שהנערים היהודים דרשו מאלה הנוצרים להסתלק. במקום התפתחה קטטה, כאשר בני נוער לא יהודים ניסו לגונן על אלה היהודים.

בסופו של דבר, נציגי חברת התיירות שארגנה את הביקור החליטו לסלק את כל בני הנוער מהמקום ולא נקטו צעדים נגד בני הנוער מבית הספר הגרמני שסירבו להסיר את הסממנים הנאצים אותם ענדו על גופם.

דן, אחד התלמידים היהודים ששהה במקום, סיפר לכלי התקשורת כי הוא וחבריו התריעו מיד בפני מנהלי האירוע והמקום, ואלו ביקשו מהתלמידים להסיר את הסממנים הנאצים. "אבל אנחנו עדיין לא היינו רגועים", המשיך דן, "התלמידים מבית הספר הגרמני התחילו לקלל אותנו ולזרוק לנו הערות".

מנהלת בית הספר הגרמני הביעה צער על האירוע וגינתה אותו: "אנו מוקיעים בחריפות את התנהגותם של התלמידים", אמרה המנהלת והבטיחה כי התלמידים הללו יענשו.

ראש העיר ברילוצ'ה, אמר כי האירוע מטריד ביותר וכי על תלמידים מבית הספר הגרמני למצוא דרך לפצות את עמיתיהם "מאוד מדאיג אותנו שלצעירים במדינה שלנו יש גישה כזו", הוסיף.

סבן כהן, אחד מראשי הקהילה היהודית בארגנטינה אמר "הנושא הזה הוא לא בדיחה, מדובר באידיאולוגיה שהביאה לרציחתם של ששה מיליון יהודים על ידי הנאצים, אנחנו חושבים שאם הנערים הללו היו מעל גיל 16 היה צריך גם להטיל עליהם עונשים של חודש עד שלושה חודשי מאסר, כי מה שהם עשו נחשב לעבירה פלילית בארגנטינה".0 תגובות