מעבר לאתר המותאם
1

אפליה על רקע עדתי בישיבות "בין הזמנים" באשדוד

יוסי צלניקר 9 Comment on אפליה על רקע עדתי בישיבות "בין הזמנים" באשדוד

עשרה בחורים ספרדיים הלינו כי נמנע מהם ללמוד בהיכל בית המדרש 'נפש החיים' המשתייך לקהילה הליטאית וממוקם ברובע ז' שבאשדוד, וזאת בטענה כי הינם ספרדים ומי שאמור לדאוג לצרכם הם חברי המועצה מש"ס

בהתערבותו המהירה ויוצאת הדופן של חבר מועצת העיר עזרא שור, סודר העניין לאחר שהאחרון התקשר למנהלי בית המדרש ודרש מהם לאפשר לעשרת הבחורים הספרדים ללמוד בבית המדרש
18:28
07.08.20
דוד קליגר No Comments on לכבוד שבת: "ישמחו" בביצוע יצחק מאיר מתוך האלבום השני של כצ'לה • האזינו

התכניות האחרונות

ארכיון תוכניות מוקלטות

גם בפייסבוק

היום ברדיו

[daily-schedule schedule=1]

פוסטים אחרונים

תגיות

ישיבות בין הזמנים בהן בחורי הישיבה יושבים ולומדים חצי יום ומקבלים מלגה מהרשות המקומית, הפך לטרנד בשנים האחרונות, ומאות ישיבות כגון אלו נפתחו בערים החרדים והמעורבות בתקופת שלושת השבועות שבין תשעה באב לתחילת זמן אלול, ומאפשרות לבני התורה להעסיק את עצמם.

גם בעיר אשדוד נפתחו ישיבות בין הזמנים בקול תרועה רמה, וחבר מועצת העיר מטעם אגודת ישראל עזרא שור דאג לכך ש-1600 בחורים יקבלו את מלגת 'בין הזמנים' ע"י האגף לתרבות תורנית בעיר.

אתר 'קול חי' מגלה כי שור קבל בתחילת השבוע טלפון מבחור ישיבה ספרדי בשם עשרה מחבריו שטוענים כי נמנע מהם ללמוד בהיכל בית המדרש 'נפש החיים' המשתייך לקהילה הליטאית וממוקם ברובע ז' שבאשדוד, וזאת בטענה כי בחורים אלו הינם ספרדים ומי שאמור לדאוג לצרכם הם חברי המועצה מש"ס ולא מאגודת ישראל, אי לכך אסרו מנהלי בית המדרש על הבחורים הספרדים ללמוד במקום.

אך בהתערבותו המהירה ויוצאת הדופן של חבר מועצת העיר עזרא שור, סודר העניין לאחר שהאחרון התקשר למנהלי בית המדרש ודרש מהם לאפשר לעשרת הבחורים הספרדים ללמוד בבית המדרש, אחרת יפעל נגדם באי מתן מלגות כלל, ואכן אושר לבחורי הישיבה ללמוד במקום.

עזרא שור אישר כי בעקבות התערבותו נמנעה אפליה על רקע עדתי בעיר. מבית הכנסת נפש החיים סירבו לענות לפנייתנו.9 תגובות

מיין תגובות
 1. 9

  מוזר מאד. אצלינו לומדים מכל גווני היהדות. אלא אם כן הם הפריעו אז כך התפטרו מהם.

 2. 7

  אקדים לומר. מרוקאי אני. תמוה בעיני מאד מדוע מתנהגים המכונים ספרדים כאחרוני הנמושות בשעה שידוע לכל דרדק שהם צאצאים לחכמי ישראל בעלי האור. ומתעקשים לרדוף אחר החושך. רצון ה' עושים גזענים אלה בעל כרחם מתוך יוהרה ושנאת בני ישראל בכך שמתעקשים לא להתערבב אתכם. יבוא יום והוא קרוב שתודו גם להם על התעקשותם שבכך מי שלא נתקבל אצלם ניצל ללא ספק מהחושך!!! עורו עורו בני קדושים החכמה בעיצומו של תהליך חזרה לבני חכמי ישראל הספרדים. יוסף101

 3. 6

  כתב יפה יוסף וישר כח לקול חי שמעלים את האמת ללט מורא!! גם אני הייתי נמוש לשעבר וב"ה הצלתי נפשי בזמן ויעידן ילדיי, פרות משובחים, שאחינו האשכנזים לשעבר לא קיבלום למוסדותיהם והיום רודפים אחרינו אך ב"ה ילדיי בישיבות ספרדיות מובחרות ואני גאה בהם!!

 4. 5

  אדון אוחיון היקר!!!
  לפני שתטיף מוסר לאשכנזים, נסה לפנות לאדון 'מרכז למורשת' במגוון המבצעים וההנחות וההגרלות שלו!!!! מעולם לא יגריל אצלו אחד עם שם אשכנזי. רק אם קוראים לך אוחנה/אמסלם/אחרר/בוזגלו/ביטון/ בר שלום/ דהן/ מויאל וכדומה. רק אז תוכל להיכנס להגרלה. תעבור על כל הרשימות של כל המבצעים ולא תראה שם לעולם ילד עם שם אשכנזי. לא קליין ולא מושקוביץ ולא ברטלר ולא וינרטן ולא וידבסלבקי וכו' וכו'. הוא זה שמבליט כל השנה כי מרכז למורשת ספרדית, שקל לא נותן לאשכנזים.
  מבחינתי זה מעולה. שכל אחד יתן לעדה שלו ולא למגזר שלו, אבל אי אפשר כל השנה להפלות ואחר כך לבוא בטענות. זה לא עובד ככה. טול קורה וכו' !!!!!

  1. תהילה א. אדון קליין היקר!!
   אולי כדי שתיקח אוויר כי זה ידוע שמפלים בין הספרדים
   לאשכנטוזים….

 5. 4

  ראיתם פעם מודעה כולל לאשכנזים? אבל אין להם בעיה לכתוב כולל לאברכים ספרדים בלבד
  כמעט בכל מבצעי קמחא דפסחא האשכנזים, הספרדים מתקבלים לעומת קמחא דפסחא הספרדים לא תמצאו אשכנזי אחד הגיע הזמן שתיבנו את עצמיכם ותפסיקו להיות סמוכים על שולחן אחרים ולשמש ככלי ניגוח של פוליטיקאים

 6. 2

  תענה עיניינית די לסיסמאות