מעבר לאתר המותאם
1

נתניה • מלחמת חרדים חילונים על בריכת הקאנטרי בעיר

ארי וידר No Comments on נתניה • מלחמת חרדים חילונים על בריכת הקאנטרי בעיר

מלחמת תרבות? תושבים חילונים בנתניה מצהירים כי יירשמו לקאנטרי בעיר, במידה שהחרדים יפסיקו להגיע אליו • יצויין כי הבריכה סגורה בשבתות, והתושבים החילונים דורשים בעקבות ההתפתחויות לפתוח את הקאנטרי בשבת • עיריית נתניה בתגובה: "נכון לעכשיו נשמר הסטטוס קוו של המדיניות הקיימת"

אילוסטרציה
בנוסף לכך הורו רבנים בנתניה שלא לשלוח את הילדים לבריכת השחייה באליצור עד שהפעילות תתקיים לשביעות רצונם. בתגובה לדברים החליטו מספר חילונים תושבי נתניה, להשיב במלחמה משלהם והצהירו כי יירשמו כמנויים בבריכה במידה שיוחרם על ידי הציבור החרדי

התכניות האחרונות

ארכיון תוכניות מוקלטות

גם בפייסבוק

היום ברדיו

[daily-schedule schedule=1]

פוסטים אחרונים

תגיות

מלחמת תרבות? תושבים חילונים בנתניה מצהירים כי יירשמו לקאנטרי בעיר, במידה שהחרדים יפסיקו להגיע אליו.

הכל החל בשבועות האחרונים כאשר היו מי שהפיצו פליירים בבתי כנסיות ברחבי העיר נתניה בהן נכתב כי כי בריכת אליצור מהווה סכנה לרוחניות הילדים שומרי התורה. "אמנם מתקיימת במקום רחצה נפרדת אך מאחר שיש רק כניסה אחת למקום, חשופים הילדים למראות הלא צנועים" נכתב בפליירים.

בנוסף לכך הורו רבנים בנתניה שלא לשלוח את הילדים לבריכת השחייה באליצור עד שהפעילות תתקיים לשביעות רצונם.
בתגובה לדברים החליטו מספר חילונים תושבי נתניה, להשיב במלחמה משלהם והצהירו כי יירשמו כמנויים בבריכה במידה שיוחרם על ידי הציבור החרדי. יצויין כי הבריכה סגורה בשבתות, והתושבים החילונים דורשים בעקבות ההתפתחויות לפתוח את הקאנטרי בשבת.

אחת הפעילות בעיר אמרה כי אי אפשר לסגור את הבריכה לחלוטין בשעת רחצת הנפרדת. "לא יכול לתת לכם כניסה נפרדת ולא יכול להעלים את כל 'המראות הלא צנועים' כשאתם מגיעים. כשמדברים על עיר מעורבת, על דו קיום, 'אליצור' תמיד הייתה הדוגמה לכך". כתבה הפעילה.

מעיריית נתניה מסרו בתגובה: "מדובר בקרקע עירונית שהוחכרה לתקופה של 49 שנים החל משנת 1978 ועד לשנת 2027. מטרת החכירה היא 'ניהול מרכז ספורט על המגרש על ידי החוכר'. נכון לעכשיו נשמר הסטטוס קוו של המדיניות הקיימת. כל שינוי, אם יהיה, ייצא לידיעת הציבור".0 תגובות