מעבר לאתר המותאם

  התאגדות המשגיחים החלה • "המאבק על שמירת זכויות המשגיחים"

  במרכז הכנס עמד נאומו המרגש של יניב שפירא, רכז המשגיחים הארצי שדיבר על מצבם של המשגיחים. "אנחנו יודעים כמה הקרבה, עמל ויגיעה יש לכל אחד ואחד בעבודתו. משגיח עוסק במסגרת תפקידו שעות רבות בעבודת כפיים מפרכת, רחוק מאוד מהתדמית שעשו לנו בתקשורת במשך שנים, של מי שבאים להסתובב במסעדות, לאכול ולקחת כסף"
  admin2 1 Comment on התאגדות המשגיחים החלה • "המאבק על שמירת זכויות המשגיחים"

  משגיחים על ההשגחה • בכנס משגיחים ראשון מסוגו בארץ הוכרז על הקמת וועד משגיחים ארצי שצפוי להוביל מאבק להבטחת זכויותיהם של משגיחי הכשרות ברחבי הארץ • "מול הניסיונות להפוך את משגיחי הכשרות לעובדי קבלן ננהל מלחמת חורמה"

  במרכז הכנס עמד נאומו המרגש של יניב שפירא, רכז המשגיחים הארצי שדיבר על מצבם של המשגיחים. "אנחנו יודעים כמה הקרבה, עמל ויגיעה יש לכל אחד ואחד בעבודתו. משגיח עוסק במסגרת תפקידו שעות רבות בעבודת כפיים מפרכת, רחוק מאוד מהתדמית שעשו לנו בתקשורת במשך שנים, של מי שבאים להסתובב במסעדות, לאכול ולקחת כסף"

  התכניות האחרונות

  ארכיון תוכניות מוקלטות

  גם בפייסבוק

  היום ברדיו

  [daily-schedule schedule=1]

  פוסטים אחרונים

  תגיות

  בכנס ראשון אזורי ראשון מסוגו של משגיחי כשרות מכל רחבי הארץ, נורתה יריית הפתיחה להתאגדות המשגיחים הגדולה מאז הקמת המדינה, במסגרתה צפויים משגיחי הכשרות להוביל מאבק נרחב לשמירה על זכויות משגיחי הכשרות, ובראשם למנוע את הניסיונות להפוך את משגיחי הכשרות לעובדי קבלן. מאות משגיחים הצטרפו להסתדרות בימים האחרונים.

  הכינוס הראשון נערך בחסות מרחב ראשון לציון בהסתדרות. יו"ר המרחב זורי מזרחי אמר בפתח הכינוס, "מדינת ישראל רועשת על הקורנפלקס, אבל גם בנושאי הכשרות יש דברים שצריכים להדאיג את הצרכנים. הפתרון הוא רק באמצעות חיזוק מעמד משגיח הכשרות ושמירה על הזכויות".

  לאחר מכן פתח יו"ר החטיבה החרדית בהסתדרות, עו"ד רפי מלאכי את הכינוס, ובירך את המשגיחים על כוונתם להתאגד בהסתדרות. "נחתור להסכם קיבוצי שיבטיח את זכויות המשגיחים בעבודה ובפנסיה. רק ביחד נוכל להיאבק מול האוצר ומול כל גורם שינסה לפגוע במשגיחים".

  הרקע לחשש הכבד בקרב משגיחי הכשרות נעוץ בפצצת הזמן התלוייה ועומדת נגדם מאז פסיקת בג"ץ לפני מספר חודשים, אז נקבע פרק זמן של 24 חודשים למדינה להסדיר את עבודתם של משגיחי הכשרות בהתאם להחלטות והמלצות וועדות קודמות שעסקו בנושא. כעת חוששים משגיחי הכשרות מפני פתרונות של הקמת חברות כוח אדם שישלמו למשגיחים שכר מינימום וישיאו רווחים לכיסם על חשבון תנאי העבודה של המשגיחים.

  במרכז הכנס עמד נאומו המרגש של יניב שפירא, רכז המשגיחים הארצי שדיבר על מצבם של המשגיחים. "אנחנו יודעים כמה הקרבה, עמל ויגיעה יש לכל אחד ואחד בעבודתו. משגיח עוסק במסגרת תפקידו שעות רבות בעבודת כפיים מפרכת, רחוק מאוד מהתדמית שעשו לנו בתקשורת במשך שנים, של מי שבאים להסתובב במסעדות, לאכול ולקחת כסף".

  שפירא הדגיש כי המשגיחים שואפים להגיע באמצעות ההסתדרות לסכם קיבוצי בדרכי נועם, אבל לא תיעשה פשרה על חשבונם של המשגיחים גם במחיר של עיצומים. "לא נחשוש לנקוט בפעילות ארגונית שתבהיר לכל מקבלי ההחלטות כי כל הסדר מעמד המשגיחים החדש יהיה בשיתוף ההסתדרות ולא מעל לראשי המשגיחים".  1 תגובות

  מיין תגובות
  1. 1

   כל הכבוד .
   המאבק החל בפתח תקווה לפני שנתיים ובזכותם ביטלו מכרז כ. א. היום ימישכו והמשגיחים יתנו את כוחם להסתדרות וירויחו מהעניין .
   יניב שפירא עזר לעשרות משגיחים בפתח תקווה .וימשיך לעזור לכולם