מעבר לאתר המותאם
  1

  קרבות הציוצים של ערב שבת: רבינוביץ ומימרן נגד בן כספית

  ישראל פריי 6 Comment on קרבות הציוצים של ערב שבת: רבינוביץ ומימרן נגד בן כספית

  מצד אחד: עיתונאי 'השקפה' ומגיש מהדורה ירא שמיים. מהעבר השני: עיתונאי חילוני שנון וחד לשון. וכשהם מחליטים להתנצח למי עגלה מלאה וריקה, העניינים עוברים מהר להתכתשות שיש בה היסטוריה, יהדות, כפירה, הקנטות ו …הזמנה לשבת • כך זה נראה

  בהמשך הצטרף מגיש ה'מהדורה המרכזית' ב'קול חי' אבי מימרן לדיון, כשהוא מזמין את בן כספית ליהנות מאור השבת הולכת וקרבה
  23:42
  26.01.21
  ישראל רובין No Comments on ברביעי: בג"ץ ידון על הריסת בית המחבל שרצח את אסתר הורגן הי"ד

  התכניות האחרונות

  ארכיון תוכניות מוקלטות

  גם בפייסבוק

  היום ברדיו

  [daily-schedule schedule=1]

  פוסטים אחרונים

  תגיות

  בזמן שאתם ערכתם את הקניות לשבת, היטבתם את הנרות או אולי העמדתם את הסירים על הפלטה, התנהלה מיני-מלחמת אחים ברשת החברתית טוויטר, בין אנשי תקשורת חרדיים לעיתונאי הותיק בן כספית.

  המהומה החלה מציוץ מתגרה של בן כספית, בו מנה רשימת מקרים לא נעימים שהתרחשו בציבור החרדי בתקופה האחרונה, תוך שהוא "מתנגח" ב"עגלה המלאה", מונח שטבע מרן החזון איש זצ"ל דרך משל, לתיאור מעלות החרדים אל מול העגלה הריקה של החילונים.

  אחרי שסיים לזלזל בעיתונאי יקי אדמקר שהעז להתמודד עניינית עם הטענות: "אדמקר, שנולד בגור ומרוב שטוב שם נפלט ונחשב סוג ז'. אבל העיקר שיש לו עגלה מלאה", עבר העימות לידי העיתונאי ואושית הטוויטר בני רבינוביץ'.

  רבינוביץ הציג דבר תורה, והדיון התפתח לנושאי יהדות, התבוללות וטענות לכפיה דתית. בהמשך הצטרף מגיש ה'מהדורה המרכזית' ב'קול חי' אבי מימרן לדיון, כשהוא מזמין את בן כספית ליהנות מאור השבת הולכת וקרבה, מילים שגם הן נתקלו במסך ציניות . הנה חלק מההתכתבות:

  תמונה 1

  תמונה 2

   

  תמונה 4

  תמונה 5

  תמונה 1 (2)

  תמונה 2 (2)

  תמונה 3 (2)

  תמונה 4 (1)

   

  תמונה 1 (3)

  תמונה 2 (3)

  תמונה 3 (3)

  תמונה 5 (1)  6 תגובות

  מיין תגובות
  1. 6

   מי זה הבן כספית הזה? משהו מההיסטוריה.
   מה אתם נזכרים בו פתאום?

  2. 5

   שלום,
   ממתי עיתונאים מחזירים בתשובה?
   אם טוב לו לחיות כך שיבושם לו רק כשיזדקן ויראה לאן הדור השלישי הולך אז יפול לו האסימון וזה יהיה כבר מאוחר.
   אבל אם כבר כואב לו על החינוך החרדי זה אומר משהו עליו. א. לכאורה שהיה מצפה מהציבור החרדי על יושר ומידות טובות ולפעמים מזכירים לו שהחרדים גם הם בני אדם והתורה והמצוות נתנו לכל יהודי באשר הוא יהודי כולל כל הכתוב בעשרת הדברות.

  3. 4

   ערב טוב
   זה פשוט לא נתפס שאדם כמו בני רבינוביץ ייצג את הדת היהודית
   פשוט בושה וחרפה!!!!!!!!!!!!!!!

  4. 3

   א. בוודאי שזו אנטישמיות למצוא הסברים ולהגיד שבבולגריה הם נטמעו והיו אהובים זה במילים אחרות שהנאצים עשו מה שעשו באירופה בגלל היהודי השונה… זו האנטישמיות במיטבה…
   ב. רק אדם מוסת יכול לכתוב כך לפני שבדק… בגרמניה לא הייתה אפילו ישיבה אחת!!! רוב מוחלט של יהודי גרמניה היו "נאורים" כך שטענה זו של בן כספית מראה שהוא מדבר ממניע אנטישמי. ג. כאשר הכניסו לכלאאת אולמרט. משה קצב ועוד בכירים במערכת מישהו כתב ולו מאמר אחד אצלהם על הבעייתיות שהגיעה מדרך הציונות??? מישהו העז לכתוב על זה מילה??? אבל אם הדמות הייתה חרדית זה לא מסתיים בספר עב כרס ובאלפי מאמרי מערכת נגד הציבור החרדי אז בכייאת אל תספר אדון בן כספית שאינך אנטישמי

  5. 1

   ל – 4
   שלום,
   לא הבנתי מה אתה מזכיר כל כך הרבה פעמים אנטישמי. תגיד שעם הארץ שונא את הת"ח במילים שלנו את החרדים שמייצגים את התורה. אבל להגיד אנטישמי מה הקשר????
   לא בכל מקום צריך לתקוע את המילה הזו.
   עשרת הדברות נכתבו לכל יהודי ויהודי. הן חרדי והצדיק ביותר אז מה אתה מתגונן תמיד יש נסיונות לאדם ועליו להתגבר ואם נכשל אז צריך לחזור "בתשובה שלמה" "לא בנדמה לי".
   אפשר לדרג את היהודים בשלוש קבוצות א. לא יודעים מהתורה ולא רוצים לדעת. ב. יודעים את התורה רק עושים כפי שמתחשק להם ובזה ישנם גם מסורתיים גם דתיים וגם חרדים. ג. יודעים את התורה ומשתדלים לעשות אותה ולפעמים נכשלים הן במצוות שבין אדם למקום. והן במצות שבין אדם לחבירו. וכולם יתנו את הדין. כל אחד לפי ראות בית דין של מעלה. רק עלינו אלה שכותבים כאן צריכים לעשות יותר ויותר מצוות כדי שישפטו אותנו לזכות ולא לחובה חלילה. אז בבקשה לך תעשה חסדים ותעשה הרבה קידוש ה'. כי להיפך אין כפרה רק מיתה ה' ישמור. להת'