מעבר לאתר המותאם
1

מחפיר • רכבת ישראל תבצע עבודות בעיצומה של השבת

admin2 5 Comment on מחפיר • רכבת ישראל תבצע עבודות בעיצומה של השבת

חילול שבת בחסות המדינה • לפני מספר חודשים ובעקבות חשיפת אתר 'קול חי' התחייב שר התחבורה למנוע את חילול השבת בעבודות רכבת ישראל בת"א • היום נודע לאתר 'קול חי' על תכנון של רכבת ישראל לבצע עבודות תשתית בת"א במהלך השבת

לפני מספר חודשים חשף אתר 'קול חי' כי במסגרת שיפור וייעול שירות רכבת ישראל באזור תל אביב יבוצעו עבודות תשית במהלך שבת קודש, ובכך יגרמו חילולי שבת המוניים, גם ע"י עובדים יהודים שלא בטוח שהם חפצים בכך.
0:46
06.07.20
דוד קליגר No Comments on חתן ההלכה העולמי לשנת תש"פ: הרב ישראל אלפסי • צפו ברגעי השיא

התכניות האחרונות

ארכיון תוכניות מוקלטות

גם בפייסבוק

היום ברדיו

[daily-schedule schedule=1]

פוסטים אחרונים

תגיות

רכבת ישראל תחלל את השבת בביצוע עבודות תשתית במהלך השבת.

לפני מספר חודשים חשף אתר 'קול חי' כי במסגרת שיפור וייעול שירות רכבת ישראל באזור תל אביב יבוצעו עבודות תשתית במהלך שבת קודש, ובכך יגרמו חילולי שבת המוניים, גם ע"י עובדים יהודים שלא בטוח שהם חפצים בכך.

לאחר הפרסום והעלאת העניין לסדר היום, התחייב שר התחבורה ישראל כץ לפעול למנוע את חילול השבת, ואכן התערבותו של כץ, ובקשתם של מספר חברי כנסת חרדים מנעה את חילול השבת.

אלא שככל הנראה ברכבת ישראל לא כ"כ שומרים על עקביות, והבוקר נודע שוב לאתר 'קול חי' על תכנון של רכבת ישראל לבצע עבודות תשתית נרחבות באזור מחלף ההלכה שבתל אביב במהלך השבת, ואכן בהודעת דובר המשטרה שיצאה מאוחר יותר דווח על חסימת נתיבים במשך כל סוף השבוע באזור כביש 20, ובסמיכות למחלף ההלכה, וזאת כתוצאה מעבודות התשתית המתוכננות לשישי ושבת הקרובים.

בפניה שנעשתה למשרד התחבורה על מנת לבדוק מדוע שוב תחולל השבת בעקבות עבודות התשתית נשלחנו לדוברות רכבת ישראל, שם הגיבו לפנייתנו: "רכבת ישראל מבצעת את פעילותה בכפוף לכל האישורים הנדרשים מהגורמים המוסמכים"5 תגובות

מיין תגובות
 1. 5

  כל הכבוד לאתר תמשיכו להלחם לכבודה של השבת

 2. 4

  כל הכבוד לרדיו קול חי תמשיכו להלחם לכבודה של השבת

 3. 3

  ואיפה הח"כ שלנו??? כבר לא מעניין אותם השבת..

 4. 2

  צריך שהציבור החרדי יתאסף שלא ליסוע כלל ברכבת הזו, הם יראו שייפסידו!!!!

 5. 1

  הם עושים את זה בשבת כדי שלא תתלוננו שאין רכבות בימי חול