מעבר לאתר המותאםזעזוע: נואם אנטישמי דרש בבית הכנסת הגדול בפריז

יוסי שבתאי 2 Comment on זעזוע: נואם אנטישמי דרש בבית הכנסת הגדול בפריז

זעם בקהילה היהודית בצרפת על בית הכנסת הגדול בפריז בעקבות הרצאה של שונא ישראל בביה"כ • נשיא ארגון הגג של יהודי צרפת: "לא היה צריך להזמין את ההיסטוריון אריק זמור לבית הכנסת הגדול של פריז"

בדיון חזר זמור על התזה שלו לגבי וישי ,לפיה "היה למעשה הסכם עם השטן, שבו וישי הסגיר יהודים זרים, או לפחות אפשר לקחת אותם, בכדי להציל יהודים צרפתיים". הוא הביא כראיה את העובדה שתומכי הפשיזם תקפו את ממשל וישי, על כך שנותרו כמה יהודים בצרפת

התכניות האחרונות

ארכיון תוכניות מוקלטות

גם בפייסבוק

היום ברדיו

[daily-schedule schedule=1]

פוסטים אחרונים

תגיות

זעם בקהילה היהודית בצרפת על בית הכנסת הגדול בפריז בעקבות הרצאה של שונא ישראל בביה"כ.

ארגונים יהודיים מותחים ביקורת על בית הכנסת הגדול של פריס שאירח דיון בהשתתפותו של היסטוריון ימני שטוען כי ממשל וישי, ששלט בצרפת בתקופת הכיבוש הנאצי ,הציל יהודים צרפתיים מהשואה.

פרנסיס קליפאת ,נשיא ארגון הגג של יהודי צרפת – CRIF, אמר כי לא היה צריך להזמין את ההיסטוריון אריק זמור לבית הכנסת הגדול של פריז בחודש שעבר, לדיון על התנהגותו של ממשל וישי, וזאת בעקבות הקיצוניות של המרצה, שלא פעם גידף את יהודי צרפת.

בדיון חזר זמור על התזה שלו לגבי וישי ,לפיה "היה למעשה הסכם עם השטן, שבו וישי הסגיר יהודים זרים, או לפחות אפשר לקחת אותם, בכדי להציל יהודים צרפתיים". הוא הביא כראיה את העובדה שתומכי הפשיזם תקפו את ממשל וישי, על כך שנותרו כמה יהודים בצרפת.

ממשלת וישי הייתה אנטישמית במוצהר, וידה הייתה רבה באירועים שהובילו להשמדת כעשרים אחוזים מיהודי צרפת בשואה, עשרות אלפי יהודים נמלטו לצרפת מגרמניה ומרכז אירופה לפני שגרמניה פלשה לצרפת בשנת ת"ש. זמור טוען שממשל וישי ,תחת המרשל פיליפ פטן, הקריב אותם בכדי להציל את חייהם של היהודים ילידי צרפת.

זמור, הידוע כבעל עמדות שמרניות, נחשב לאחד הפרובוקטורים הבולטים בצרפת, והוא זוכה להערצת שונאי הזרים מהימין הקיצוני ומושמץ בידי מהגרים. בעברו הוא נתבע מספר פעמים בבתי המשפט בצרפת בעקבות טוריו העיתונאים והתבטאויותיו החריפות.2 תגובות

מיין תגובות
  1. 1

    חסר פרט אחד קטן : אריק זמור בעצמו יהודי.