מעבר לאתר המותאם
1

יעלון תקף את נתניהו חריפות והכריז שיתמודד לראשות הממשלה

איתי גדסי 2 Comment on יעלון תקף את נתניהו חריפות והכריז שיתמודד לראשות הממשלה

״אני מתכוון להציב חלופה להנהגה הנוכחית, כי אין לנו ארץ אחרת״ אמר שר הביטחון לשעבר משה (בוגי) יעלון • "החודשים האחרונים הוסיפו וחידדו עבורי את פערי התפיסות, שנוצרו ביני לבין ראש הממשלה"

צילום: עדי כהן-צדק
יעלון תקף במלים חריפות את הממשלה. "זו מנהיגות שעסוקה בלפלג את העם והחברה הישראלית. בלתי נסבל שהנהגת ישראל 2016 עסוקה בשיסוי בין יהודים וערבים, ימין ושמאל ובין עדות שונות, כל זה כדי לשרוד בשלטון ולהרוויח עוד חודש או עוד שנה"
23:07
22.10.20
יעקב בלוך No Comments on צפו: אבי מן משיק סינגל חדש במוצ"ש חי

התכניות האחרונות

ארכיון תוכניות מוקלטות

גם בפייסבוק

היום ברדיו

[daily-schedule schedule=1]

פוסטים אחרונים

תגיות

לפני זמן קצר בכנס הרצליה הצהיר שר הביטחון לשעבר משה (בוגי) יעלון כי בכוונתו להתמודד על הנהגת המדינה בבחירות הבאות: "בחודש שעבר התפטרתי מתפקידי כחבר כנסת ושר ביטחון, אני מתכוון להתמודד על ההנהגה של מדינת ישראל בבחירות הקרובות. החודשים האחרונים הבהירו לי את פערי התפיסות ביני לבין רה"מ בנימין נתניהו.

"אני מתכוון להציע חלופה להנהגה הנוכחית, כי אין לנו ארץ אחרת", אמר יעלון.

"החודשים האחרונים הוסיפו וחידדו עבורי את פערי התפיסות, שנוצרו ביני לבין ראש הממשלה", הוסיף יעלון. "אם יש משהו המדיר שינה מעיניי וגורם לי להיות חרד, אלו לא משאיות הנשק מסוריה ללבנון וגם לא ניסיונותיה של איראן להפעיל נגדנו טרור, בהם יש לישראל יכולת לטפל. מה שמדיר שינה מעיניי אלו הסדקים בחברה הישראלית, הכרסום השיטתי בערכים הבסיסיים, הניסיון לפגוע בחיילי צה"ל, מפקדיו וערכיו באופן המסכן את חוסנו, העובדה שההנגנה הפכה להיות נגררת ומתלהמת".

"אלפי פניות של אזרחים ישראלים, מכל גווני הקשת הפוליטית, ודאי מחברי ליכוד רבים שמאסו במתרחש, הבהירו לי שיש כמיהה לשינוי", סיפר שר הביטחון לשעבר. "יש תקווה חוצת-מחנות, של הרוב השפוי במדינה, לראות הנהגה ממלכתית, שתוביל את ישראל על פי מצפון ולא על פי תגובות מתלהמות ברשתות החברתיות; שתחדל לנהוג בציניות ולזגזג; שאינה מסתתרת מאחורי שומרי סף שכל ייעודם לשמור על השלטון וכך להחליש את האיזונים והבלמים".

יעלון תקף במלים חריפות את הממשלה. "זו מנהיגות שעסוקה בלפלג את העם והחברה הישראלית. בלתי נסבל שהנהגת ישראל 2016 עסוקה בשיסוי בין יהודים וערבים, ימין ושמאל ובין עדות שונות, כל זה כדי לשרוד בשלטון ולהרוויח עוד חודש או עוד שנה".

"תפקידה של הנהגה ממלכתית הוא לחבר בין חלקי החברה ולא לקרוע, להסית ולשסות", המשיך יעלון. "אנו זקוקים למנהיגות שלא מאפשרת הרמת יד על שופטים ובית המשפט העליון. אפשר לחלוק על אקטיביזם שיפוטי, אך מחובתנו לשמור על שלטון החוק ולכבד את החלטות בית המשפט. אנו זקוקים למנהיגות שאינה עסוקה בהסתה והשתלחות נגד שופטים, שאינה חותרת לשעבד את התקשורת לטובת צרכיה ההישרדותיים".

שר הביטחון לשעבר הדגיש כי אין קיום איום קיומי על ישראל. "ישראל היא המדינה החזקה ביותר במרחב ובפער עצום. לכן, מן הראוי שההנהגה תחדל מלהפחיד את האזרחים ותפסיק להעניק להם תחושה שאנחנו נמצאים על סף שואה שנייה. זה ניסיון ציני לעוור את עיני הציבור. הם חושבים שבעזרת פחד הם ישכיחו את בעיות היום-יום, השחיתויות, הפערים החברתיים, קשיי הסטודנטים והזוגות הצעירים ויוקר המחייה".2 תגובות

מיין תגובות
  1. 2

    בוגד קטן ונאלח. אחרי בגידת הבגידות של אריאל שרון שום דבר כבר לא מפתיע.
    ישנם אנשים שנראו בעבר כאידיאולוגיים, אבל ברגע האמת התגלתה קלונם. טוב שכך.

  2. 1

    לא להגזים.
    הבוס… הוא קשה מאוד. ורק המסעדה במוסקבא תוכיח, כמה חשוב אצלו הכלל – אני ואפסי עוד-.