מעבר לאתר המותאם
1

נכדו של מרן הגר"ע מעיד: "סבא מעולם לא שלח בחורים לצבא"

דוד לזר No Comments on נכדו של מרן הגר"ע מעיד: "סבא מעולם לא שלח בחורים לצבא"

בעקבות פרסומים שונים סביב דעתם של גדולי ישראל בנושא הגיוס לנח"ל החרדי, העיד הערב הרב יעקב ששון, נכדו של מרן הגר"ע על דעתו של סבו • וגם: סיפור מדהים על תלמידו של מרן שנשלח למעונו של מרן החזו"א

צילום: by Abir Sultan/Flash90
"שאלתי גם את הרב חקק והוא אמר לי שמעולם הוא לא זוכר שהרב אמר לבחור ללכת לצבא, מעולם לה היה מקרה כזה", סיפר הרב ששון.
23:48
03.06.20
ש. אבישי No Comments on חתונות הקורונה – האמנם? \\ ש. אבישי • דעה

התכניות האחרונות

ארכיון תוכניות מוקלטות

גם בפייסבוק

היום ברדיו

[daily-schedule schedule=1]

פוסטים אחרונים

תגיות

בעקבות פרסומים שונים היום (שלישי) סביב דעתם של גדולי ישראל ובראשם מרן הגר"ע יוסף זצ"ל בנושא הגיוס לנח"ל החרדי, הבהיר הערב הרב יעקב ששון, נכדו של מרן הגר"ע, ב'מהדורה המרכזית' עם אבי מימרן ב'קול חי' כי דעתו של סבו הייתה חד משמעית.

"סבי היה מוסר שיעור לתלמידים בעלי בתים", סיפר ב'קול חי', "אחד מהם הוא רבי מנשה בקשי שישב כל יום שעתיים ולמד אצל מרן", הוא סיפר שהגיע למרן ואמר לו שקיבל צו גיוס לצבא, ומרן ענה לו: "בשום פנים ואופן" ושלח אותו לחזו"א. והוא הגיע לחזו"א והוא שאל אותו, היכן הוא למד, והוא השיב שאצל מרן, אז שאל אותו החזו"א, מה דעתו של מרן, והוא השיב לו. והחזו"א הורה לו שאסור לו בשום אופן להתגייס", סיפר נכדו של מרן זצ"ל.

"שאלתי גם את הרב חקק והוא אמר לי שמעולם הוא לא זוכר שהרב אמר לבחור ללכת לצבא, מעולם לה היה מקרה כזה", סיפר הרב ששון.

לדבריו, "חשוב להבהיר כי מרן אהב את החיילים, והיה מחזק אותם, עושה להם 'מי שברך' ומוקיר את המסירות נפש שלהם בשמירה על עם ישראל".

עוד הוא הוסיף: "נכדים של מרן הלכו לצבא? וכי מרן היה דתי לאומי? יש לו חתן דתי לאומי. היו גדולי ישראל שהיו להם ילדים שלא הלכו בדרכיהם. אבל מעולם לא עלה על דל שפתיו לבחור ללכת לצבא".

לשידור הצטרף גם יצחק רביץ, בנו של ח"כ הרב אברהם רביץ ז"ל שסיפר כי "הדבר הכי חשוב להבהיר כאן כי אבא ז"ל לא רצה שנתערב ונדבר על זה, הוא לא רצה לשתף בנושא פעולה עם אנשים שלא קשורים לנושא".

לדברי רביץ, "לפני כמה שבועות ניגשו אנשים לראש ישיבת סלבודקה, ושאלהו בנושא. והוא השיב להם: אני לא רוצה לדבר על זה, זה לא נוגע אלי או אליכם, זה נוגע למועצת גדולי ישראל. זה האמירה הכי חשובה בנושא: יש מועצת גדולי התורה, וזה לא קשור אלינו", אמר רביץ.0 תגובות