מעבר לאתר המותאם
1

פנייה לשרי הממשלה: "נהגים יהודים יעבדו בחג בניגוד לחוק"

דוד לזר No Comments on פנייה לשרי הממשלה: "נהגים יהודים יעבדו בחג בניגוד לחוק"

השבוע נחשף ב'קול חי' כי לראשונה המטרונית בחיפה תפעל בחג השבועות וכי צפויות לפעול כ- 400 נסיעות בחברות התחבורה הציבורית • בעקבות הפרסום שיגר פרופ' אביעד הכהן מכתב חמור לשרי הכלכלה והתחבורה

צילום: צבי רוגר -עיריית חיפה
המפעילים משתמשים לשם קיום נסיעות אלה גם בנהגים יהודיים וזאת ללא קבלת היתר כדין ממשרד הכלכלה ואין בידי החברות המפעילות היתכנות להפעלת הקווים (בעיקר קו 1) מבלי שיעשו שימוש לשם כך גם בנהגים יהודים, שיצטרכו לעבוד ביום המנוחה מבלי שיש להם היתר לכך. לדבריו, הבעיה מחריפה שבעתיים לנוכח מחסור גדול מאוד בנהגים שאינם יהודים בשל חודש הרמדאן.
18:25
10.07.20
דוד קליגר No Comments on שירין ורחשין: מב"ד הפתיע ואירח את המלחין האגדי יוסי גרין • האזינו

התכניות האחרונות

ארכיון תוכניות מוקלטות

גם בפייסבוק

היום ברדיו

[daily-schedule schedule=1]

פוסטים אחרונים

תגיות

השבוע נחשף ב'מעבירים הילוך' עם יעקב גרודקה ב'קול חי' כי לפי לוח הזמנים המתוכנן שאותו מפרסמים משרד התחבורה ומפעילי קווים תחבורה ציבורית, 'המטרונית' בחיפה צפויה לראשונה לפעול במהלך השבת הקרובה וחג השבועות שסמוך לה שהם שני ימי שבתון רצופים, וכי צפויות לפעול כ- 400 נסיעות בחברות התחבורה הציבורית. מן המידע עולה כי רוב הנסיעות יופעלו בידי חברת "דן בצפון" המפעילה את קו 1 בחיפה, ושאר הנסיעות צפויות להתקיים בקווי לילה בצפון הארץ ובכמה קווים בודדים נוספים.

לראשונה, המטרונית בחיפה תפעל בחג שבועות • חשיפה

הפרסום עורר זעם רב על משרד התקשורת ועל השר ישראל כץ ורבים הגיבו בחריפות לאור הנתונים החמורים. פרופ' אביעד הכהן דיקן המרכז האקדמי שערי מדע ומשפט, פנה בנושא – בשם הקליניקות המשפטיות שבמרכז האקדמי אל המפקח על התעבורה וראש הרשות לתחבורה ציבורית מר מאיר חן ואל שרי התחבורה והכלכלה ומנכ"לי המשרדים.

במכתב ששיגר פרופ' הכהן הוא מציין כי המפעילים משתמשים לשם קיום נסיעות אלה גם בנהגים יהודיים וזאת ללא קבלת היתר כדין ממשרד הכלכלה ואין בידי החברות המפעילות היתכנות להפעלת הקווים (בעיקר קו 1) מבלי שיעשו שימוש לשם כך גם בנהגים יהודים, שיצטרכו לעבוד ביום המנוחה מבלי שיש להם היתר לכך. לדבריו, הבעיה מחריפה שבעתיים לנוכח מחסור גדול מאוד בנהגים שאינם יהודים בשל חודש הרמדאן.

במכתבו הוא דורש כי יפעלו באופן מיידי למנוע את ביזוי הוראות החוק בראש חוצות והוא מבקש לדעת באלו אמצעים השרים ומשרדיהם מתכוונים לנקוט כדי למנוע את הפרת הדין בעניין זה.

ראש עיריית חיפה, יונה יהב, אמר בתגובה ב'מהדורה המרכזית' כי נושא פעולת המטרונית בחג השבועות ובשבת שלפניו בניגוד לסטטוס-קוו כלל לא הובא לידיעתו. לדבריו, המטרונית היא כלי תחבורה שהאחריות לו היא של משרד התחבורה ולעירייה אין נגיעה בדבר. לעומת זאת הכרמלית (הרכבת התחתית של חיפה) היא כלי תחבורה עירוני ולכן היא מושבתת בשבתות ובחגים.

תגובה שהתקבלה ממשרד התחבורה: "קווי אגד והמטרונית, פועלים בהתאם לרישיונות כפי שאושרו על ידי משרד התחבורה ובהתאם לתקנות התעבורה".

 0 תגובות