מעבר לאתר המותאם
1

סקר • 78% מאזרחי ישראל: יש להחיל ריבונות על מעלה אדומים

בנצי לייזרוביץ ואיתי גדסי No Comments on סקר • 78% מאזרחי ישראל: יש להחיל ריבונות על מעלה אדומים

סקר מכון 'מדגם' בהנהלת מנו גבע וד"ר מינה צמח: 78% – יש להחיל את הריבונות הישראלית במעלה אדומים • קיש וסמוטריץ': "הממשלה הלאומית ביותר – תממש את רצון העם ותחיל את הריבונות במעלה אדומים"

מעלה אדומים • אילוסטרציה צילום: יונתן סינדל, פלאש 90
"כפי שמדינת ישראל ביצעה בעבר בירושלים וברמת הגולן, כך עלינו לבצע גם היום - ההחלטה להחלת ריבונות במעלה אדומים משותפת לרוב מוחלט בציבור הישראלי באופן חוצה מפלגות ומגזרים. נפעל למימוש רצון העם".
9:08
20.01.21
אליהו גרין No Comments on התחזית: גשמים לפרקים מלווים בסופות רעמים

התכניות האחרונות

ארכיון תוכניות מוקלטות

גם בפייסבוק

היום ברדיו

[daily-schedule schedule=1]

פוסטים אחרונים

תגיות

בסקר מיוחד שנערך על ידי מכון "מדגם" בהנהלת מנו גבע וד"ר מינה צמח עולה תמונה ברורה כי רוב גדול מאוד בציבור הישראלי מימין ומשמאל תומך בהחלת הריבונות הישראלית בעיר מעלה אדומים.

מממצאי הסקר עולה כי כ-78% מהאוכלוסייה היהודית משוכנעים כי על ישראל להחיל את ריבונותה במעלה אדומים גם ללא הסכם עם הפלסטינים – כפי שהחילה בחוק את ריבונותה על רמת הגולן.

יותר מ 70% סבורים כי יש להחיל את הריבונות במעלה אדומים גם אם ישראל תאלץ לשלם מחיר מדיני משמעותי ותספוג תגובה בינלאומית חריפה.

כ88% מהאוכלוסייה היהודית בישראל מסכימים כי לתושבי מעלה אדומים מגיעות אותן זכויות שיש לכל אזרח אחר במדינת ישראל ולכן יש להחיל במעלה אדומים את החוק הישראלי במלואו.

סקר

יצוין, כי במהלך מושב הקיץ הקרוב תוביל שדולת ארץ ישראל בכנסת את 'חוק מעלה אדומים' במטרה להחיל את הריבונות הישראלית במעלה אדומים. מעלה אדומים נתפסת בקונצנזוס הציבורי כחלק בלתי נפרד מישראל ואף בקונצנזוס הפוליטי, מימין ומשמאל, ברור כי מעלה אדומים תישאר בשטח ישראל בכל הסדר מדיני עתידי. שדולת ארץ ישראל תפעל במסגרת המציאות הקואליציונית שנוצרה עתה ותוביל לחקיקת חוק הריבונות על מעלה אדומים.

ח"כ יואב קיש אמר כי "כפי שמדינת ישראל ביצעה בעבר בירושלים וברמת הגולן, כך עלינו לבצע גם היום – ההחלטה להחלת ריבונות במעלה אדומים משותפת לרוב מוחלט בציבור הישראלי באופן חוצה מפלגות ומגזרים. נפעל למימוש רצון העם".

ח"כ בצלאל סמוטריץ הוסיף כי "היום נפל דבר בישראל, קמה הממשלה הלאומית ביותר מאז קום המדינה ותפקידה לקדם את האג'נדה הלאומית שבשמה נשלחנו כולנו. הסקר הזה מראה שעם ישראל יודע מה טוב עבורו ורוב מוחלט של העם מימין ומשמאל תומך בהחלת הריבונות הישראלית במעלה אדומים. במושב הקרוב נניח על שולחן הכנסת את החוק להחלת הריבונות ונפעל לקידומו.אדוני ראש הממשלה נגמרו לנו התירוצים, הגיע זמן ריבונות".0 תגובות