מעבר לאתר המותאם
1

בית המשפט: עיריית אשדוד לא תוכל לאכוף סגירת עסקים בשבת

יעקב גרודקה No Comments on בית המשפט: עיריית אשדוד לא תוכל לאכוף סגירת עסקים בשבת

בית המשפט המחוזי בבאר שבע קבע היום כי עיריית אשדוד לא תוכל לאכוף את סגירת העסקים בשבת בעיר • ההחלטה עשויה לחדש את מחאת שומרי השבת בעיר אשדוד

יודגש, כי בשונה מפסיקת בית המשפט בבאר שבע, לפני כחודשיים קבע בית המשפט המחוזי בירושלים לטובת עיריית ירושלים בערעור שהגישו נגדה בעלי עסקים שהתנגדו לאכיפת העירייה על סגירת העסקים בשבת.
10:53
05.06.20
הרב יהונתן ענבה No Comments on מידת הענווה \\ הרב יהונתן ענבה • האזינו

התכניות האחרונות

ארכיון תוכניות מוקלטות

גם בפייסבוק

היום ברדיו

[daily-schedule schedule=1]

פוסטים אחרונים

תגיות

בית המשפט המחוזי בבאר שבע קבע היום (שני) כי עיריית אשדוד לא תוכל לאכוף את סגירת העסקים בשבת בעיר, החלטה שככל הנראה תיצור הדים ותחדש את מחאת שומרי השבת בעיר אשדוד.

13 בעלי עסקים באשדוד הגישו עתירה מנהלית לבית המשפט המחוזי בבאר שבע נגד עיריית אשדוד, ראש העירייה יחיאל לסרי ומפעילי מרכזי המסחר "ביג" ו"סטאר סנטר" בעיר, בדרישה לקיים דיון דחוף על הפסקת פעילות המסחר בשבת.

לטענת העותרים, "אם החוק לא ייאכף יהיה בכך משום ריקון מתוכן של זכותם של בעלי העסקים הקטנים והבינוניים ליום מנוחה, אשר על מנת לשרוד כלכלית ייאלצו לפתוח את עסקם במנוחה השבועית בניגוד לרצונם, או יגיעו למצב של קריסת עסקם בשל חוסר היכולת לעמוד בתחרות בעסקים הפועלים במרכזי הקניות במנוחה השבועית".

בעתירה, שהוגשה על ידי עו"ד אורי ישראל פז, דורשים העותרים להוציא צו שיחייב את המשיבים לאכוף ולכבד את חוק העזר העירוני, האוסר מסחר בשבתות.

יודגש, כי בשונה מפסיקת בית המשפט בבאר שבע, לפני כחודשיים קבע בית המשפט המחוזי בירושלים לטובת עיריית ירושלים בערעור שהגישו נגדה בעלי עסקים שהתנגדו לאכיפת העירייה על סגירת העסקים בשבת.0 תגובות