מעבר לאתר המותאם
1

תעלומה ומבוכה: השוטרים יצאו לאילת, עשרות תיקי חקירה נעלמו

ישראל פריי | תמונת אילוסטרציה No Comments on תעלומה ומבוכה: השוטרים יצאו לאילת, עשרות תיקי חקירה נעלמו

27 תיקי חקירה פתוחים נעלמו מתחנת משטרת גבעתיים • בתיקים: חומרי חקירה מסווגים, עדויות של קרבנות ופרטים אישיים • גורם בכיר: למשטרה לא יהיה מנוס מביטול כתבי אישום בתיקים שנעלמו • ואיך מטפלת המשטרה בתעלומה?

תחנת משטרה | אילוסטרציה צילום: יונתן סינדל, פלאש 90
הפרשיה החלה עם יציאתם של שוטרי התחנה לפני כחודש לחופשה קצרה באילת. משחזרו, גילו כי 27 התיקים נעלמו
18:25
10.07.20
דוד קליגר No Comments on שירין ורחשין: מב"ד הפתיע ואירח את המלחין האגדי יוסי גרין • האזינו

התכניות האחרונות

ארכיון תוכניות מוקלטות

גם בפייסבוק

היום ברדיו

[daily-schedule schedule=1]

פוסטים אחרונים

תגיות

שוטרים וגנבים: 27 תיקי חקירה נעלמו ממשטרת גבעתיים, ועד כה לא נמצאו עקבותיהם, כך חושף עיתון 'הארץ'. בכיר במטרה אמר לעיתון כי לא יהיה מנוס מביטול הליכים משפטיים בתיקים שנעלמו ומביטול כתבי אישום.

הפרשיה החלה עם יציאתם של שוטרי התחנה לפני כחודש לחופשה קצרה באילת. משחזרו, גילו כי 27 התיקים נעלמו. מדובר בתיקים פתוחים שהיו בשלבים שונים של חקירה, ביניהם כאלו עם חמרי חקירה מתקדמים כמו ראיות ועדויות. בנוסף, ישנם תיקים הנמצאים בשלב גביית עדות ראשונית מהקרבנות, בהם מחויבת המשטרה בסודיות.

דבר ההיעלמות דווח למפקד המרחב, זה הקים צוות מיוחד לבחינת האירוע. כבר מהחקירה הראשונית ניתן לקבוע כי לכאורה השוטרים חרדו מהנהלים המחייבים נעילת תיקי החקירה בסוף כל יום עבודה, והותירו אותם בשולחנות העבודה.

למרות חוסר הבהירות סביב ההיעלמות, והתהייה האם מדובר בגניבה מכוונת או בזריקה אקראית שלהם לאשפה. במשטרה חוששים מאוד כי יגיעו לידיים לא רצויות, ויותר מכך חוששים למצוא חלקי עדויות ופרטי קרבנות ברשתות החברתיות, דבר העשוי למשוך אש לכיוונם ולהביא לתביעות משפטיות ולביקורת ציבורית.

דוברת המשטרה, ניצב־משנה מירב לפידות, מסרה בתגובה ל'הארץ' כי "משטרת ישראל מבצעת תהליכי פיקוח ובקרות עתיות, וככל שעולה סוגיה הטעונה בדיקה, היא נבדקת בתיאום עם הגורמים המוסמכים".0 תגובות