מעבר לאתר המותאם
1

כתב אישום נגד מחבלת: "חלמה חלום ויצאה לדקור יהודים"

בנצי לייזרוביץ 2 Comment on כתב אישום נגד מחבלת: "חלמה חלום ויצאה לדקור יהודים"

על פי כתב האישום, המחבלת חלמה חלום לפיו "הנביא" מחפש אותה • בעקבות החלום היא התחזקה מבחינה דתית והבינה כי היא חייבת להרוג למען האל, גמלה בליבה החלטה לגרום למותם של יהודים באשר הם יהודים

ב- 3.4.16 בצהריים הצטיידה הנאשמת ב- 2 סכינים, יצאה מביתה בכפר קאסם והלכה ברגל לעבר אזור התעשייה. הנאשמת התפללה להצלחת הפיגוע, השמידה את הטלפון הנייד שהיה ברשותה, ותרה אחר קורבן יהודי מזדמן.
23:59
10.08.20
דוד קליגר No Comments on מרגש: מאזין שחלה בקורונה ערך סיום מסכת שבת בשידור חי • האזינו

התכניות האחרונות

ארכיון תוכניות מוקלטות

גם בפייסבוק

היום ברדיו

[daily-schedule schedule=1]

פוסטים אחרונים

תגיות

הבוקר (ראשון) הגישה פרקליטות מחוז מרכז לביהמ"ש המחוזי כתב אישום נגד המחבלת שתילה אבו עיאדה, בת 22 מכפר קאסם, בגין ניסיון רצח.

על פי כתב האישום, המחבלת חלמה חלום לפיו "הנביא" מחפש אותה. בעקבות החלום היא התחזקה מבחינה דתית והבינה כי היא חייבת להרוג למען האל, גמלה בליבה החלטה לגרום למותם של יהודים באשר הם יהודים.

תחילה תכננה הנאשמת להוציא לפועל את תוכניתה, בין היתר, על ידי ביצוע פיגוע באמצעות מטען חבלה או על ידי ביצוע פיגוע ירי.

במועד שאינו ידוע במדויק, למדה הנאשמת להרכיב מטען בייצור עצמי דרך האינטרנט. הנאשמת רכשה חומרים לצורך הרכבת המטען, בין היתר, ברגים ואומים שנועדו להעצים את הנזק ואף לגרום למוות. את המטען תכננה הנאשמת להניח באחת משתי מסעדות הנמצאות באזור התעשייה "אפק" בראש העין. הנאשמת הלכה למסעדות מספר פעמים על מנת לבדוק באילו שעות המקום הומה אדם ואת סידורי האבטחה במקום. לאחר רכישת החומרים, ניסתה הנאשמת מספר פעמים להרכיב את המטען אך ללא הצלחה.

בהמשך, פנתה הנאשמת למכר וביקשה ממנו לספק לה כלי נשק אוטומטי בתואנת שווא לפיה היא מעוניינת בנשק לשם ביצוע ירי באוויר במהלך אירוע של חברתה. הנאשמת דחתה את הצעת המכר לספק לה אקדח, מאחר שסברה כי באמצעות נשק תוכל לגרום לפציעתם ומותם של רבים ולהסב נזק גדול יותר. הנאשמת שקלה לבצע את פיגוע הירי בירושלים, אך לאחר שביקרה והבחינה בכוחות הביטחון בעיר, חששה שלא תצליח לבצע את התוכנית ולגרום להרג יהודים. בנוסף, שקלה לבצע את פיגוע הירי באחת משתי המסעדות שהוזכרו לעיל. ב- 3.4.16 לאחר שמכרה חדל לענות לשיחותיה, הבינה הנאשמת שלא יעלה בידה להשיג והיא החליטה להוציא לפועל את תוכניתה באמצעות פיגוע דקירה.

ב- 3.4.16 בצהריים הצטיידה הנאשמת ב- 2 סכינים, יצאה מביתה בכפר קאסם והלכה ברגל לעבר אזור התעשייה. הנאשמת התפללה להצלחת הפיגוע, השמידה את הטלפון הנייד שהיה ברשותה, ותרה אחר קורבן יהודי מזדמן.

בשעה 13:00 בערך, הבחינה הנאשמת במתלוננת, ולאחר שהעריכה כי היא יהודייה, גמלה בליבה החלטה לגרום למותה. הנאשמת הסתערה על המתלוננת ודקרה אותה בידה השמאלית. בתגובה החלה המתלוננת ההמומה לזעוק לעזרה. המתלוננת נאבקה בנאשמת עד שנפלה ארצה. בעודה שוכבת על הארץ, המשיכה להיאבק בנאשמת ובעטה בה תוך שהנאשמת ממשיכה להניף את הסכין לעבר המתלוננת ומנסה לדקור אותה שוב ושוב. במהלך המאבק בין השתיים, הצליחה הנאשמת לדקור את המתלוננת פעם נוספת באזור החזה.

במקביל, הבחינה המתלוננת בעובר אורח המגיע לעברן והחלה לצעוק "היא דוקרת אותי". הנאשמת הבחינה בעובר האורח, שהחל לרוץ לעברן על מנת לסייע למתלוננת, הסתובבה לעברו וניסתה לדקור גם אותו. עובר האורח ניסה להדוף את הנאשמת וזרק לעברה אבן.

עוברי אורח נוספים שהחלו להתאסף במקום ניסו ללכוד את הנאשמת. הנאשמת החלה לרוץ תוך שהיא מנופפת בסכין ומנסה לדקור את כל מי שנקרה בדרכה. לאחר מרדף קצר הצליחו כמה מעוברי האורח ללכוד אותה עד אשר נעצרה על ידי שוטרים שהגיעו למקום.

כתוצאה מהתקיפה נגרמו למתלוננת חבלות והיא פונתה לטיפול בבית החולים בלינסון.2 תגובות

מיין תגובות