מעבר לאתר המותאם
1

עשרות עובדים יהודים יעבדו בשבת בעבודות תשתית לרכבת

דוד לזר 2 Comment on עשרות עובדים יהודים יעבדו בשבת בעבודות תשתית לרכבת

עשרות עובדים יהודים יעבדו בעבודות התשתית לרכבת, המתוכננות להיערך בשבת בקו חיפה תל אביב • אתמול פנו גפני ומקלב לכץ ודרשו ממנו לבטל את גיוסם של 50 מעובדי רכבת ישראל

"אלו חילולי שבת בהיקפים שאין כמוהם, לא שמענו כדוגמתם, שחברה ציבורית תפגע בהיקף רחב כ"כ. אין שום סיבה שבעולם שמדינת ישראל – גם אם היא לא מדינה יהודית – תנהג כך. מדובר בחברה ציבורית ובעשרות עובדים שלא יהיו עם משפחתם בשבת. זה אכן קו נחוץ אבל השבת היא לא אלטרנטיבה לפתרון בעיות".
18:25
10.07.20
דוד קליגר No Comments on שירין ורחשין: מב"ד הפתיע ואירח את המלחין האגדי יוסי גרין • האזינו

התכניות האחרונות

ארכיון תוכניות מוקלטות

גם בפייסבוק

היום ברדיו

[daily-schedule schedule=1]

פוסטים אחרונים

תגיות

עשרות עובדים יהודים יעבדו בשבת בעבודות תשתית לרכבת, המתוכננות להיערך בקו חיפה תל אביב, שר התחבורה ישראל כץ הורה לצמצם במעט את העבודות. מלשכת השר הובהר ל'קול חי' כי "הוא לא ממונה ולא עוסק במתן היתרי עבודה בשבת. הדברים הובהרו כבר בעבר".

כזכור, אתמול פנו חברי הכנסת, יו"ר ועדת הכספים משה גפני ואורי מקלב 'מיהדות התורה' לשר כץ ודרשו ממנו לבטל את גיוסם של חמישים מעובדי רכבת ישראל לצורך ביצוע העבודות אך כאמור, השר כץ הורה רק לצמצם את העבודות.

את הפרשה חשף מקלב אמש ב'מהדורה המרכזית' עם אבי מימרן ב'קול חי' ואמר כי ממידע שהגיע אליו ונמצא בבדיקה, עלולים להתרחש חילולי שבת המוניים ברכבת ישראל, במסגרת הנחת קווי המסילה בקו תל אביב -חיפה. לדבריו, מדובר בחלולי שבת חסרי תקדים בהיקפם, שסיפור העברת המשחן – הזכור בתקופת ממשלת ברק – נראה חיוור לעומתו.

לדבריו של מקלב: "יש חשש לחילול שבת המוני בהיקפים גדולים. רכבת ישראל הודיעה שהיא לא הפעילה היום את הקו בגלל החלפת מסילות, והיום מתברר שהיא מתכוונת להאריך את העבודות עבודות לשבת. ניסיתי לבדוק את המידע ולאמת אותו, וגיליתי שניתנו 50 היתרים לעובדים יהודיים. במשרד התחבורה טוענים כי מדובר רק על חמישי-שישי, אבל מידע אחר מצביע שהעובדים קיבלו בקשה הוא הוראה לעבוד בשבת".

מקלב פנה לפני השידור לבכירי הרכבת ומשרד התחבורה, והבטיח שלא להניח לנושא. "אלו חילולי שבת בהיקפים שאין כמוהם, לא שמענו כדוגמתם, שחברה ציבורית תפגע בהיקף רחב כ"כ. אין שום סיבה שבעולם שמדינת ישראל – גם אם היא לא מדינה יהודית – תנהג כך. מדובר בחברה ציבורית ובעשרות עובדים שלא יהיו עם משפחתם בשבת. זה אכן קו נחוץ אבל השבת היא לא אלטרנטיבה לפתרון בעיות".2 תגובות

מיין תגובות
  1. 2

    ה ירחם זה מדינה יהודית

  2. 1

    אם יוחלט שהם עובדים בשבת – שפשוט לא יעבדו, ואם ידפקו (מערך התשתיות של רכבת ישראל) אז שידפקו!